Πορτογαλία Πορτογαλία, ετοιμο το ταξιδι!ωρα για βοηθεια

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου

11rizla

Member
Μηνύματα
27
Likes
1
τα εχω διαβασει!!!!!!ολα!!!!ελεγα για ποιο πολλεσ λεπτομεριες!δηλαδη πηγα εκει εφαγα και πληρωσαμε 40 ευρω!!!η μειναμε εκει ηταν πολυ καλα και εκανε τοσο!παντως ευχαριστω
 

11rizla

Member
Μηνύματα
27
Likes
1
γεια σας.
μετα απο μια ερευνα που εκανα βρηκα οτι με τρενο τα εξοδα για πορτο λισαβ και επιστροφη 2 ατομα ειναι 65 ευρω!αξιζει να νοικιασω αυτοκ η να παω με τρενο???
ευχαριστω.
 

marquis

Member
Μηνύματα
1.284
Likes
898
γεια σας.
μετα απο μια ερευνα που εκανα βρηκα οτι με τρενο τα εξοδα για πορτο λισαβ και επιστροφη 2 ατομα ειναι 65 ευρω!αξιζει να νοικιασω αυτοκ η να παω με τρενο???
ευχαριστω.
Mια χαρά είναι η τιμή, αφού το φθηνότερο μετ'επιστροφής μπορεί να σου βγει 30 ευρώ. Εφόσον δεν θέλετε να κάνετε στάσεις ή να δείτε κάποια τοποθεσία στη διαδρομή, το αυτοκίνητο θα σας βρει ακριβότερο.
 

11rizla

Member
Μηνύματα
27
Likes
1
Ευχαριστώ πολυ!και για μια απλη ενημέρωση πριν 5 λεπτα εκλεισα του τραινου!Ευχαριστώ πολύ!θα με βοηθούσε Βεβαια καποια μαγαζια για φαγητο η να μεινω στη Λισαβόνα!Ευχαριστώ πολύ πάντως!
 

marquis

Member
Μηνύματα
1.284
Likes
898
Μέχρι πόσα διαθέτετε για διαμονή και ποιες ημερομηνίες πάτε ακριβώς στη Λισαβόνα;
 

11rizla

Member
Μηνύματα
27
Likes
1
4 μερες.με 50 ευρω την ξμερα νομίζω ότι είναι αρκετά!βρηκα και κάτι διαμερίσματα!κανενα μαγαζι για φαΐ???κάπου που πρέπει οπωσδήποτε να πάω???
 

marquis

Member
Μηνύματα
1.284
Likes
898
Γενικά θα βρείτε κάτι με αυτά τα χρήματα σε διαμονή, ακόμη και ξενοδοχείο. Για φαγητό δυστυχώς δεν έχω φάει κάπου εξαιρετικά ώστε να σας το προτείνω. Γενικά αποφύγετε αυτά στη Rua Augusta και τη Praca do Commercio καθώς είναι αρκετά τουριστικά.
Να κάνετε βόλτα στο κέντρο, από το Bairro Alto, μέχρι τον απέναντι λόφο της Alfama, και να επισκεφτείτε όσα περισσότερα miradouro("μπαλκόνια/ταράτσες" με πανοραμική θέα) μπορείτε! Επίσης να πάτε στο Belem αλλά και στο Parque das Nacoes.
 

11rizla

Member
Μηνύματα
27
Likes
1
καλησπερα.ειμαι σχεδον ετοιμος.εκλεισα στο πορτο https://www.booking.com/hotel/pt/lo...255a14a20f6117880f7c8eb7aX8;hide_back_to_sr=1
εκλεισα και τα εισητιρια τρενου για λισ και επιστροφη.τωρα θελω μια μεγαλη βοηθεια για δωματιο στη λισαβ.και για το πως να παω απο αεροδρομιο στο κεντρο στο πορτο.φτανω 11 το βραδι!ευχαριστω.ξερω για ενα πουλμαν που εχει 10ε τα δυο ατομα για να μας παει.τιποτα αλλο???οτι μου πειτε θα βοηθησει!!!!ευχαριστω και παλι ολους
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Ποσα δίνεις το βραδυ και ποιες ημερομηνίες ; Για μένα βολεύει η περιοχή Rossio
 

11rizla

Member
Μηνύματα
27
Likes
1
4 νύχτες Και λεω γύρω στα50 την ημερα! Το μερος που μου λες μου φαίνεται καλο αν και ελεγα μεαα στην Alfama καπου!εχεις τίποτα υπόψιν????

Ε 30-3 με 3-4
 
Last edited by a moderator:
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Η Αλφαμα ειναι ψηλά , θα ψοφησεις στο ανέβα κατέβα , ασε που το βραδυ δεν εχει πολυ κοσμο . Αυτο που έμεινα εγω ειναι ακριβότερο απο τα λεφτα που θες να διαθέσεις οπότε μάλλον βγαίνει απο τη λίστα
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.276
Μηνύματα
886.025
Μέλη
38.947
Νεότερο μέλος
anthger

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom