Ποσα ειναι τα λιγοτερα λεφτα για ταξιδι και πως ηταν αυτη η εμπειρια;

Ποσα ειναι τα λιγοτερα λεφτα για ταξιδι;


  • Total voters
    53

kleanthis17

Member
Μηνύματα
7
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
eurotrip
Ταξίδι-Όνειρο
Αλασκα
Μιας και βρισκομαστε σε εποχη κρισης ποσα ειναι τα λιγοτερα λεφτα για ταξιδι και πως ηταν αυτη η εμπειρια;
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Μας έχει σώσει αυτό το Βελιγράδι!!! :haha:

Μιλάμε συνολικό κόστος ταξιδιού; Και αυτό, είτε αναχωρούμε απο Αθήνα, είτε απο νησί; Γιατί εκεί αλλάζει αρκετά εώς πολύ το κόστος.
 

fitziano

Member
Μηνύματα
1.934
Likes
533
Επόμενο Ταξίδι
Αθήνα
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία
Ε ναι βάλτα όλα μέσα...
 

mfish

Member
Μηνύματα
1.378
Likes
1.280
Ταξίδι-Όνειρο
ολη η γη
βελιγραδι και για μενα 300 για 7 μερες βελιγραδι-βουδαπεστη με κτελ (απο θεσσαλονικη) και μετα τρενο και διαμονη σε χοστελ.

α και περιπου 180 με αυτοκινητο που μοιραστηκαμε 4, 3ημερο λιμνη οχριδα-σκοπια. (αφετηρια αθηνα)

Και στις 2 περιπτωσεις περασα καλα καθώς δεν εκανα οικονομια σε φαγητο/αλκοολ/μουσεια απλα φτηνα μεταφορικα και διαμονη , βοηθησε οτι ηταν γενικα φτηνες χωρες.
 

North66

Member
Μηνύματα
4.310
Likes
5.066
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
To φθηνότερο ταξίδι που έχω κάνει μέχρι σήμερα είναι ~?250 για ένα τριήμερο στο Όσλο (πάρκινγκ αυτοκινήτου ΑΙΑ, μεταφορές, αεροπορικά, φαγητό) όπου όμως οι δύο βραδιές στο Radisson Plaza ήταν δωρεάν λόγω ενός προμόσιον που έτρεχε εκείνη τη χρονιά.
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Ακόμη κι έτσι, το Βελιγράδι ήταν!
Αεροπορικό Κάρπαθο-Αθήνα-επιστροφή με 18? (μίλια), Αθήνα-Βελιγράδι-επιστροφή με 74 (κανονικά ήταν 95, αλλά μου έδωσαν ένα κουπόνι) και κανένα 250άρι εκεί 4 μέρες με το δωμάτιο, σύνολο άντε 370?!!!

υ.γ. οι τιμές στην ψηφοφορία είναι λάθος, που θα βάλω το...370 μου??
 

themargav

Member
Μηνύματα
135
Likes
24
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Ακόμη κι έτσι, το Βελιγράδι ήταν!
Αεροπορικό Κάρπαθο-Αθήνα-επιστροφή με 18 (μίλια), Αθήνα-Βελιγράδι-επιστροφή με 74 (κανονικά ήταν 95, αλλά μου έδωσαν ένα κουπόνι) και κανένα 250άρι εκεί 4 μέρες με το δωμάτιο, σύνολο άντε 370!!!

υ.γ. οι τιμές στην ψηφοφορία είναι λάθος, που θα βάλω το...370 μου??
Αυτό που λές για μίλια, είναι για μία αεροπορίκη ή μπορείς να συνδιάσεις πολλές? Πώς μπορώ να βγάλω κάρτα?
 

kabamarou

Member
Μηνύματα
1.437
Likes
2.208
30?(αεροπορικά εισιτήρια, λεωφορεία από και προς αεροδρόμιο και λίγο φαγητό :) ) πέρυσι τον Νοέμβριο που πήγα στην Ρώμη μονοήμερη και ήταν υπέροχα.
Εδώ είναι η ιστορία
http://www.travelstories.gr/%F4%E1%EE%E9%E4%E9%F9%F4%E9%EA%DD%F2-%E9%F3%F4%EF%F1%DF%E5%F2-%E5%F5%F1%FE%F0%E7/34609-%EC%EF%ED%EF%E7%EC%E5%F1%E7-%E1%E5%F1%EF%F0%EF%F1%E9%EA%E7-%E5%EA%E4%F1%EF%EC%E7-%F3%F4%E7%ED-%F1%F9%EC%E7-%EC%E5-30%A4.html

Αμέσως μετά ακολουθεί μια 3ημερη εκδρομή στην Σόφια με 50? το 2010.Με ομαδικό εισιτήριο από τον ΟΣΕ(18?το άτομο πάνε έλα από Θεσσαλονίκη ) και φιλοξενία σε διαμέρισμα.Πολύ ωραία εκδρομή και αυτή και χωρίς να κάνουμε οικονομία μιας και στην Σόφια είναι όλα πολύ φθηνά.

Και 3η εκδρομή κατά σειρά χρημάτων πέρυσι τον Μάιο στο Μιλάνο και στην λίμνη κόμο 2 ημέρες με 90-100? και με μια παρέα 8 ατόμων (αυτοκίνητο νοικιασμένο,δωμάτιο τετράκλινο και αεροπορικά).Παρά πολύ όμορφη εκδρομή και αυτή.Την έχω γράψει εδώ
http://www.travelstories.gr/%F4%E1%EE%E9%E4%E9%F9%F4%E9%EA%DD%F2-%E9%F3%F4%EF%F1%DF%E5%F2-%E5%F5%F1%FE%F0%E7/31473-%E5%EA%E4%F1%EF%EC%DE-low-budget-%E1%F3%F4%F1%E1%F0%DE-%F3%E5-%EC%E9%EB%DC%ED%EF-%EA%E1%E9-%EB%DF%EC%ED%E7-%EA%FC%EC%EF.html
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Αυτό που λές για μίλια, είναι για μία αεροπορίκη ή μπορείς να συνδιάσεις πολλές? Πώς μπορώ να βγάλω κάρτα?
Εγώ το έκανα με την olympic, με την κάρτα της.

Συνεργάζονται οι εταιρίες και με άλλες, αλλά περισσότερο οι αεροπορικές του ομίλου star alliance, η olympic είναι σχεδόν μόνη της.

Βγάζεις κάρτα στο site της Olympic για την olympic και σε μία εκ των εταιριών που ανήκουν στην star alliance για τις υπόλοιπες (πχ aegean, lufthansa κλπ).

Αναλόγως τα ταξίδια που κάνεις, συλλέγεις μίλια και αναλόγως το που θες να ταξιδέψεις μετά, αν έχεις μαζέψει αρκετά μίλια, τα χρησιμοποιείς για -σχεδόν- δωρεάν ταξίδι.

Αν ψάξεις, όλο και θα δείς τι γίνεται...

(http://www.travelstories.gr/%E1%E5%...-%F0%FC%ED%F4%F9%ED-%EC%E5-star-alliance.html


http://www.travelstories.gr/%E1%E5%...9-%E3%E9%ED%E5%F4%E1%E9-%EC-%E1%F5%F4%E1.html)
 

alma

Member
Μηνύματα
3.753
Likes
15.229
100 ευρώ από Χίο σε Σμύρνη ,Έφεσσο,Κουσάντασι.Μεταφορικά πλοίο και πούλμαν,μία διαμονή στη Σμύρνη σε 4αστερο με πρωινό και βραδυνό.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.278
Μηνύματα
886.142
Μέλη
38.947
Νεότερο μέλος
anthger

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom