Που θα πάτε τα Χριστούγεννα 2008

bloody mary

Member
Μηνύματα
527
Likes
42
Επόμενο Ταξίδι
Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Αμαζόνιος
Εγώ εντός Ελλάδος για τα Χριστούγεννα, αλλά ακόμα δεν ξέρω που. Σκεφτομαι για Σέρρες...
 

Mariza

Member
Μηνύματα
32
Likes
14
Επόμενο Ταξίδι
ΑΝΔΑΛΟΥΣΙΑ-ΣΑΛΑΜΑΝΚΑ
Ταξίδι-Όνειρο
Roadtrip Λατινική Αμερική

pinelopi

Member
Μηνύματα
265
Likes
43
Επόμενο Ταξίδι
Βρεττάνη , Λίγηρας
Ταξίδι-Όνειρο
Παντού..αρκεί να φεύγω
Εγώ πάω Βερολίνο αρχές Δεκέμβρη. Τις γιορτές τις περναμε πάντοτε οικογενειακά( ξερετε ....παππούδες , θείοι, αδέλφια κ.λ.π. κ.λ.π.).Όμως τις ημέρες των αργιών, όχι όλες τις διακοπές. ( Ο σύζυγος είναι εκπαιδευτικός και έχει 15 ημέρες διακοπές κι εγώ πάντα μπορώ να πάρω άδεια 3-4 ημέρες που τις κολλάω με τις αργίες)Οπότε φεύγουμε πάντα τη δεύερη εβδομάδα αφού γιορτάσουμε με τους δικους μας την Πωτοχρονιά. Φέτος θα πάμε σιγουρα κάπου όμως δεν έχουμε καταλήξει. Η Val d' Aoste που σκεφθόμασταν μάλλον δεν παίζει λόγω εξόδων για φέτος. Ίσως πάμε στο Μπάνσκο με κάποιους φίλους αλλά τίποτα δεν είναι ακόμα σίγουρο
 

FAMEK

Banned
Μηνύματα
418
Likes
45
Επόμενο Ταξίδι
στουτγκαρδη
Ταξίδι-Όνειρο
γαλλικη πολυνησια
εγω παλι φετος θελω να κανω το πιο ακριβο μου ταξιδι αυστραλια η νεα ζηλανδια και αν δεν τα καταφερω μαλαισια.. ειδομεν πρωτα ο θεος
 

Kostis

Member
Μηνύματα
267
Likes
35
Επόμενο Ταξίδι
Τωρα για λιγο στ'αυγα μας
Ταξίδι-Όνειρο
Υπερσιβηρικος
Tις μερες αυτες σκεφτομαι να παω στη Φινλανδια ή στο Παρισι...Προτιμω την πρωτη χωρα για να δω και το Βορειο Σελας αμα μπορεσω (καλα κ το χωριο του Αγιου)...
Πρεπει να δω τις πτησεις τωρα που θα αλλαξουν με την αλλαγη ωρας κ κατ επεκτασιν το χειμερινο προγραμμα...
 

skiouros82

Member
Μηνύματα
727
Likes
53
Επόμενο Ταξίδι
μας τσάκισε ο covid
Ταξίδι-Όνειρο
japan me cherry blossom
θα μεινω θεσσαλονικη ,γιατι εκεινες τις μερες μου αρεσει να τις παιρναω με φιλους και οικογενεια.δεν θελω να πηγαινω ταξιδια γιορτινες μερες,λογω πολυκοσμιας και υψηλων τιμων.προτιμω να παω καπου ,οταν θα κοπασει ο πανικος των γιορτων.
 

SAPACO

Member
Μηνύματα
17
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΙΤΑΛΙΑ-ΣΛΟΒΕΝΙΑ-ΚΡΟΑΤΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ
Παράθεση:
Αρχικό μήνυμα απο SAPACO
Εγω πάλι με την μισή Ελλάδα φαντάζομαι στην Πραγα. 20 με 29/12. Ευτυχώς η Δρέσδη ίσως το σώσει λίγο. Anyway ανυπομωνώ.

χαχαχα!Κ εγώ με τη μισή Ελλάδα..:D

Κάνουμε τρέλο groupaki μου φαίνεται αμα μαζευτούμε. Άσχετο αλλά να νομίζω οτι θα πήξουμε απο τον κόσμο και θα είναι λίγο ξενέρωμα. Απο την αλλη ελπίζω η πολη να μας αποζημιώσει. Θα δείξει.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.488
Likes
28.970
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Κάνουμε τρέλο groupaki μου φαίνεται αμα μαζευτούμε. Άσχετο αλλά να νομίζω οτι θα πήξουμε απο τον κόσμο και θα είναι λίγο ξενέρωμα. Απο την αλλη ελπίζω η πολη να μας αποζημιώσει. Θα δείξει.
Θα πήξετε στους Έλληνες. Έκανα το λάθος και είμουνα το Πάσχα εκεί, και στην πλατεία της παλιάς πόλης χωρίς υπερβολή άκουγες περισσότερο Ελληνικά παρά Τσέχικα. Φαντάζομαι και τα Χριστούγεννα, πάλι το ίδιο θα συμβαίνει... Αν σας ξενερώνει αυτό, ξανασκευτείτε το.
 

mpiftex

Member
Μηνύματα
892
Likes
265
Ταξίδι-Όνειρο
παντού για πάντα
Θα πήξετε στους Έλληνες. Έκανα το λάθος και είμουνα το Πάσχα εκεί, και στην πλατεία της παλιάς πόλης χωρίς υπερβολή άκουγες περισσότερο Ελληνικά παρά Τσέχικα.
Το ίδιο και'γω, Πάσχα 2003. Να θες να ξεφύγεις για 4-5 μέρες και να ακους και εκεί ελληνικά! Ξενέρα...
 

KIKI

Member
Μηνύματα
2.697
Likes
6.676
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Αφρική Ναμιμπια
θα μεινω θεσσαλονικη ,γιατι εκεινες τις μερες μου αρεσει να τις παιρναω με φιλους και οικογενεια.δεν θελω να πηγαινω ταξιδια γιορτινες μερες,λογω πολυκοσμιας και υψηλων τιμων.προτιμω να παω καπου ,οταν θα κοπασει ο πανικος των γιορτων.

Με καλύπτει απόλυτα η απαντηση της skiouros.Το ίδιο πράττω και εγω.
Μπορώ όμως να κατανοήσω ταξιδιώτες με παιδιά σε σχολική ηλικία γιατι ακολουθούν το πρόγραμμα τους.
Τι ωραία που το δικο μου "παιδακι" (μαντράχαλος!) μεγάλωσε και έχει δικο του πρόγραμμα:clap:
 

Mariza

Member
Μηνύματα
32
Likes
14
Επόμενο Ταξίδι
ΑΝΔΑΛΟΥΣΙΑ-ΣΑΛΑΜΑΝΚΑ
Ταξίδι-Όνειρο
Roadtrip Λατινική Αμερική
Το ίδιο και'γω, Πάσχα 2003. Να θες να ξεφύγεις για 4-5 μέρες και να ακους και εκεί ελληνικά! Ξενέρα...
Ναι!Είχα ενημερωθεί επ'αυτού, αλλά είχα φαγωθεί να πάω Πράγα φέτος κ ήταν οι μόνες μέρες που μπορούσαμε!Καλή παρέα να'χεις, κ η Πράγα θα ναι πανεμορφή κ μ'ελληνικά και με Τσέχικα :p!!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.195
Μηνύματα
883.530
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom