Γενικά Που να πάω στην Ευρώπη;

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.036
εσυ θα ελεγες Βαρκελωνη η αμστερνταμ καλυτερα?
Δεν εχω παει Αμστερνταμ,οποτε δεν εχω γνωμη,αλλα εχω ακουσει,οτι ειναι ιδανικη για νεους ανθρωπους.
Η Βαρκελωνη μου αρεσε πολυ και απ'οτι λενε τα αλλα μελη,πρεπει να ειναι αρκετα πιο οικονομικη,απο το Αμστερνταμ.
Σιγουρα παντως και οι 2 πολεις αξιζουν.
Επειδη,δεν μπορεις να παρεις μονος σου την αποφαση πρεπει να συζητησεις με τη παρεα σου.Δειτε και τα αεροπορικα,που παιζουν εκεινη την εποχη και αποφασιστε.
 

Dimitrisss

Member
Μηνύματα
16
Likes
1
Δεν εχω παει Αμστερνταμ,οποτε δεν εχω γνωμη,αλλα εχω ακουσει,οτι ειναι ιδανικη για νεους ανθρωπους.
Η Βαρκελωνη μου αρεσε πολυ και απ'οτι λενε τα αλλα μελη,πρεπει να ειναι αρκετα πιο οικονομικη,απο το Αμστερνταμ.
Σιγουρα παντως και οι 2 πολεις αξιζουν.
Επειδη,δεν μπορεις να παρεις μονος σου την αποφαση πρεπει να συζητησεις με τη παρεα σου.Δειτε και τα αεροπορικα,που παιζουν εκεινη την εποχη και αποφασιστε.
ok ευχαριστω..!

Οποιαδηποτε αλλη αποψη η προταση ειναι καλοδεχουμενη...δυσκολευομαι να αποφασισω αναμεσα σε αμστερνταμ και βαρκελωνη..!
 
Last edited by a moderator:

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.144
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Οποιαδηποτε αλλη αποψη η προταση ειναι καλοδεχουμενη...δυσκολευομαι να αποφασισω αναμεσα σε αμστερνταμ και βαρκελωνη..!
Μονος σου θα αποφασισεις; Η παρεα στ' @@ της για το που θα πατε;

Τι παρεα ειστε; Αγορια, mixed, ζευγαρια;
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.144
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Σουπερ θα περασετε και στις 2 πολεις. Το Αμστερνταμ κερδιζει λιγο περισσοτερο στο χαβαλε και η Βαρκελωνη στον καιρο (θαλασσα, φαγητο εξω στον ηλιο κι ετσι, ξες).
 

Dimitrisss

Member
Μηνύματα
16
Likes
1
Σουπερ θα περασετε και στις 2 πολεις. Το Αμστερνταμ κερδιζει λιγο περισσοτερο στο χαβαλε και η Βαρκελωνη στον καιρο (θαλασσα, φαγητο εξω στον ηλιο κι ετσι, ξες).
κλεινουμε προς αμστερνταμ λογω καλυτερων μουσειων,νυχτερινης ζωης κτλ

Σουπερ θα περασετε και στις 2 πολεις. Το Αμστερνταμ κερδιζει λιγο περισσοτερο στο χαβαλε και η Βαρκελωνη στον καιρο (θαλασσα, φαγητο εξω στον ηλιο κι ετσι, ξες).
εσυ τι προτεινεις?
 
Last edited by a moderator:

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.681
Likes
50.553
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Και οι δύο για τις ηλικίες σας καλές είναι. Η Βαρκελώνη πιο φτηνή από το Άμστερνταμ και μάλλον μ επερισσότερα να δεις /να κάνεις.
 
Μηνύματα
28
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Καλησπέρα σας,
Θα ήθελα τη βοήθειά σας. Αποφασίσαμε να πάμε με το αγόρι μου ένα ταξίδι, τέλη Οκτωβρίου. Πρώτη μας επιλογή (τι άλλο;) το Παρίσι. Καθώς όμως κατά πάσα πιθανότητα δε θα βρούμε εισιτήρια τις ημερομηνίες που θέλουμε (και δεν πρόκειται να δώσω λεφτά στην Aegean - μόνο Ryanair), θα ήθελα να μου προτείνετε μέρη με οικονομική μετακίνηση. Το ταξίδι το προγραμματίζουμε περίπου 28 Οκτωβρίου - 1 ή 2 Νοεμβρίου!

Ευχαριστώ εκ των προτέρων :)
 

nikkos

Member
Μηνύματα
7
Likes
7
@Μαρία Άλεξ

Δες τις πτησεις απο θεσσαλονικη για βασιλεια. Ουσιαστικα πας στο κεντρο της ευρωπης σε ενα τριεθνες αεροδρομιο (Γερμανια, Γαλλια, Ελβετια) οπου οι επιλογες σου ειτε για ενοικιαση Μηχανης - Αυτοκινητου , ειτε για ΜΜΕ ειναι παμπολες εκει γυρω.

http://www.easyjet.com/el/cheap-flights/thessaloniki/basel-mulhouse-freiburg
 
Last edited by a moderator:

xenia93

Member
Μηνύματα
20
Likes
17
Επόμενο Ταξίδι
Αυστρία-Γερμανία
Ταξίδι-Όνειρο
USA road trip West->East
Γεια σας! θα ηθελα να ρωτησω για ενα ταξιδι που θελω να σχεδιασω.. Θελω σεπτεμβρη να παω με το αγορι μου ενα ταξιδι για ευρωπη, γιατι λογικα εκτος ευρωπης ειναι πολυ ακριβα(αν και θα ηταν το ιδανικο).. Θελω καπου ωραια αλλα οχι κωνσταντινουπολη ή ιταλια καθως εχουμε παει.. Εχω ακουσει οτι για σκωτια (highlands) ειναι πολυ ωραια και ρομαντικα με τα καστρα λιμνες και την αγρια ομορφια.. εχετε να προτεινεται κατι καλο και καπως οικονομικο???
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

No members online now.

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.902
Μέλη
38.906
Νεότερο μέλος
Makarena

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom