Που να πάω;

soudianos

Member
Μηνύματα
3.701
Likes
6.315
Ταξίδι-Όνειρο
Βερακρούζ
Σκέφτομαι ένα ταξιδάκι πριν το Πάσχα εκτός Ευρώπης για την Mrs μου (secreto ..προς το παρόν), καθότι δεν έχει γνωρίσει ακόμα άλλη ήπειρο, άλλους λαούς κι άλλους πολιτισμούς πλην της Γηραιάς Ηπείρου. Μα που; δεν ξέρω.
Ινδία, Αίγυπτο φοράνε ακόμα κελεμπίες; Τυνησία; Μαρόκο; Αρ. Εμιράτα; ή να τραβήξω προσ τον Ισημερινό της Αφρικής; τούτο ακριβούτσικο το βλέπω
 

soudianos

Member
Μηνύματα
3.701
Likes
6.315
Ταξίδι-Όνειρο
Βερακρούζ
Στη ΑΝΝΑ (που γιόρταζε προ ημερών και της στέλνω τις ευχές μου καθυστερημένα γιατί λόγω ειδικών συνθηκών βρίσκομαι εκτός του τόπου μου τελευταίως), και μου προτείνει το Μέξικο που σας το έχω παινέψει, της απαντώ ότι έκει πηγαίνω μονάχα "Μόνος". Διαφορετικά θα είναι μια διαγραφή αναμνήσεων... Εσείς θα ξαναπηγαίνατε με τον(την) σύντροφο σας σε μακρινά μέρη παλιών stories ?
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.666
Likes
50.514
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Τι άνθρωπος είναι η καπετάνισσα, τι της αρέσει; Πόσο μπάτζετ και χρόνο έχουμε;

Όταν πάντως μπαίνει στο τραπέζι μια Ινδία, το Μαρόκο ωχριά.
 

strani

Member
Μηνύματα
138
Likes
64
Επόμενο Ταξίδι
ινδια
ΑΝΑΤΟΛΗ με τα μπουνια!!!Δεν ξερω για σας αλλα εγω εχω αρχισει να σκεφτομαι οτι σε προηγουμενη ζωη πρεπει να ημουνα σκυλος σε αυτα τα μερη .Τοσο οικεια τα νοιωθω ...
 
Last edited by a moderator:

fenia42

Member
Μηνύματα
3.880
Likes
14.422
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Μιας και τη γνωρίσαμε τη Mrs ένα Ιράν θα έλεγα εγώ, πιο λάιτ από Ινδία, πιο χαρντκορ από Μαρόκο, κάπου στη μέση, αρκεί να μη την πειράζει να φορέσει μαντίλα. Και πολύ οικονομικό φυσικά.
 

soudianos

Member
Μηνύματα
3.701
Likes
6.315
Ταξίδι-Όνειρο
Βερακρούζ
Πολύ ενδιαφέρουσες οι απαντήσεις. Η καπετάνισσα απλά ακολουθεί...
Το ταξείδι Παναγιώτη θα είναι ένα, κι αυτό επειδή έγραψες για "αρχή"..., σε όλα λίγο πολύ έχω πάει, μην το παρακάνουμε κι όλας....!!!Παρόλο που το Μαρόκο πάντα είναι στα υπ όψη μου μιας κι είναι μυστηριακό και αισθησιακό, η Ινδία για τον σκοπό που θέλω νομίζω πως ταιριάζει περισσότερο λόγω των περισσότερων διαφορών από τον ευρωπαικό πολιτισμό. Ιράν δεν είναι άσχημα, την μαντίλα σου Φένια την έδειξα...Μέρες ταξιδιού μέχρι 10
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.666
Likes
50.514
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
10 μέρες εξωτικά, σχετικά κοντά κι όχι πανάκριβα:
Ινδία
Ομάν
Σρι Λάνκα (πιο λάιτ από Ινδία και πολύ "συμπαγής" χώρα)
Νεπάλ (έρωτα-έρωταααααα)
το Μαρόκο πληροί προϋποθέσεις επίσης (ειδικά η Φεζ είναι το κάτι άλλο, φαντάσου μια Αβάνα στο πιο αραβικό)
Ουζμπεκιστάν δεν έχω πάει ακόμη αλλά πεθαίνω
Αιθιοπία: κοντά ασφαλής, οικονομική και τι χώρα...
Τανζανία, φτηνά δε βγαίνει πια αλλά σαφάρι και Ζανζιβάρη είναι εξαιρετικά
 

soudianos

Member
Μηνύματα
3.701
Likes
6.315
Ταξίδι-Όνειρο
Βερακρούζ
Θα την έχω υπ όψη τη Φεζ Γιώργο. Μαρόκο λοιπόν ή Ινδία όπου μαζί με τη χλιδή και τα παλάτια, βλέπεις την εξαθλίωση τη ζητιανιά και τους νεκρούς να ταξιδεύουν στα ποτάμια!! Έκπληξη σοκ για τον ανημέρωτο...
Ευχ. για όλους για τις απαντήσεις σας
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.194
Μηνύματα
883.506
Μέλη
38.898
Νεότερο μέλος
χρυσανθη

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom