Πού ήταν το πρώτο σας ταξίδι;

dimitrak

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
500
Επόμενο Ταξίδι
????
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Ρωμη 2007...ακομα θυμαμαι τον εαυτο μου,στην πρωτη επαφη με την πολη, να εχει μεινει αφωνος με την ομορφια του ιστορικου κεντρου...απο τοτε κατεχει την πρωτη θεση στην καρδια μου
 

perixvra

Member
Μηνύματα
312
Likes
215
Επόμενο Ταξίδι
.....
Ταξίδι-Όνειρο
εχει πραγματοποιηθει.. :)
2004 7ημερες στην πανεμορφη Κυπρο!!!
 

depy!!!

Member
Μηνύματα
737
Likes
1.884
Επόμενο Ταξίδι
Ουζμπεκισταν
Ταξίδι-Όνειρο
Με βανάκι στη Νορβηγία
Το πρωτο πρωτο ταξιδι σαν παιδακι δημοτικου εγινε το 1979 στη βουλγαρια..
Εγω ομως σαν πρωτο μου ταξιδι και .....αρχη της αρρωστιας, θεωρω το 1993 Νικαια-Καννες-Μονακο-Ισπανια....
 

taxidiara

Member
Μηνύματα
1.077
Likes
2.492
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΥΡΟΣ Η.Π.Α.
Εγώ ξεκίνησα αργά τα ταξίδια στο εξωτερικό.. Μόλις τον Ιούλιο του 2009. Με τα φιλαράκια μου σε οργανωμένο (κανείς μας δεν είχε ξαναβγεί εκτός Ελλάδος οπότε είπαμε να πάμε με γκρουπ) Ιταλία (Ρώμη-Φλωρεντία-Σιένα-Πομπηία). Είδαμε τις πόλεις λίγο, και αρκετά τους αυτοκινητόδρομους γκρρρ.

Πρέπει να ξαναπάω...
 

_angie_

Member
Μηνύματα
48
Likes
42
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Ταξίδι-Όνειρο
Miami
Τον Οκτώβρη του 1998 στη Στοκχόλμη, ταξίδι εκπαιδευτικού χαρακτήρα με καμιά 50αριά συμμαθητές της Β λυκείου και δασκάλους, για να "γνωρίσουμε" το εκπαιδευτικό σύστημα της Σουηδίας. Δε θυμάμαι και πολλά από τα σχολεία που επισκεφτήκαμε, όμως περάσαμε ένα υπέροχο 10ήμερο, στο "εξωτικό" εξωτερικό και από τότε ερωτεύτηκα τα ταξίδια με αεροπλάνο!
 

alma

Member
Μηνύματα
3.729
Likes
15.109
Αχ ήταν στο πολυαγαπημένο πια Λονδίνο, που όσες φορές και να το επισκέφτηκα μετά ένιωθα πάντα την ίδια λαχτάρα και προσμονή όπως την πρώτη φόρα.Για να μην πω δηλαδή μεγαλύτερη λαχτάρα!!!!!!

Γιατί :
When a man is tired of London, he is tired of life; for there is in London all that life can afford.

Μια πόλη για την οποία δεν φτάνει μια ζωή για να την ευχαριστηθείς!!!!:agnes overjoyed:
 

vickokka

Member
Μηνύματα
1.236
Likes
1.934
Ταξίδι-Όνειρο
παντου
Το καλοκαίρι του 1982, ήμουν 10 χρόνων και μπήκα πρώτη φορά σε αεροπλάνο για να πάμε Άμστερνταμ. Μείναμε 4-5 μέρες στην Ολλανδία και μετά πήγαμε κρουαζιέρα στον Ρήνο, από Ολλανδία, Γερμανία, Γαλλία και καταλήξαμε στην Ελβετία. Αν και ήμουν μικρή, τα θυμάμαι όλα, αξιοθέατα,μουσεία, φαγητά!Πολύ ωραίο ταξίδι!
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.036
Εγώ το μακρινό 1980...(ναι,υπήρχα τότε ;)) πήγα 1 μήνα στο Λονδίνο,επειδή έπρεπε να κάνει κάποια θεραπεία ο πατέρας μου.Θυμάμαι κάποια πράγματα αμυδρά από τότε...γιαυτό πάω την άλλη βδομάδα για να τα φρεσκάρω :icon_biggrin:
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.043
Likes
41.050
Το 1998 στο Lancaster μέσω Λονδίνου, ολομόναχη, για να συναντήσω τον αδερφό μου. Λόγω πρωινής πτήσης δεν κοιμήθηκα απο το άγχος, πήρα το πρώτο λεωφορείο απο το αεροδρόμιο για Manchester για να μη μπω Λονδίνο και επί 8 ώρες έπινα sparkling water με γεύση ροδάκινου, το μόνο είδος νερού που είχε το λεωφορείο. Έφτασα τελείως αφυδατωμένη και αηδιασμένη. Ακόμη θυμάμαι όμως το κάπνισμα στις πίσω θέσεις του αεροπλάνου με μια γιαγιούλα.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.836
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom