Πού αλήθεια θα θέλατε να βρίσκεστε τώρα;

NTINA

Member
Μηνύματα
820
Likes
146
Επόμενο Ταξίδι
Άγραφα
Ταξίδι-Όνειρο
Γουατεμάλα
Μαζί σας μπροστά στο τζάκι ,με καλό κρασί ,να ταξιδέψουμε στον κόσμο:clap:
 

Vesna

Member
Μηνύματα
28
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
Βλάστη
Ταξίδι-Όνειρο
Περού, Καναδάς, Αργεντινή
Το μέρος που καταφεύγω νοητά -υποσυνείδητα ή ενσυνείδητα- για να γαληνέψω, να βγω απ' το μικρόκοσμο που καμιά φορά μας καταπίνει και να υπενθυμίσω στον εαυτό μου ότι μπορεί να υπάρξει κι ένας διαφορετικός τρόπος ζωής, είναι το μέρος που έχω επισκεφθεί αρκετές φορές και θα συνεχίσω να επισκέπτομαι, το μέρος που με κέρδισε μ' έναν πρωτόγνωρο τρόπο και που έχω αγαπήσει όσο κανένα άλλο.

Το Μικρολίβαδο Γρεβενών. Σίγουρα υπάρχουν κι αλλού ομορφιές, ίσως πιο ξεχωριστές για να περάσει κανείς τις γιορτές, όμως ένα κομμάτι της ψυχής μου έμεινε εκεί από την πρώτη κι όλας φορά που πήγα, και με περιμένει, να επιστρέψω ξανά και ξανά...

Οπότε και τώρα εκεί θα ήθελα να βρίσκομαι.
 

sophia_det

Member
Μηνύματα
213
Likes
225
Ταξίδι-Όνειρο
Ισλανδία,Περού,Ν.Ζηλανδία
Στο Σάλτσμπουργκ να προσπαθώ να ζεσταθώ κοντά σε αυτοσχέδιες φωτιές σε κάδους στα στενά δρομάκια της παλιάς πόλης, αγναντεύοντας το κάστρο, το ποτάμι και το χιονισμένο τοπίο και ακούγοντας περιπλανώμενους μουσικούς...
 

getxowoman

Member
Μηνύματα
2.207
Likes
1.289
Το μέρος που καταφεύγω νοητά -υποσυνείδητα ή ενσυνείδητα- για να γαληνέψω, να βγω απ' το μικρόκοσμο που καμιά φορά μας καταπίνει και να υπενθυμίσω στον εαυτό μου ότι μπορεί να υπάρξει κι ένας διαφορετικός τρόπος ζωής, είναι το μέρος που έχω επισκεφθεί αρκετές φορές και θα συνεχίσω να επισκέπτομαι, το μέρος που με κέρδισε μ' έναν πρωτόγνωρο τρόπο και που έχω αγαπήσει όσο κανένα άλλο.

Το Μικρολίβαδο Γρεβενών. Σίγουρα υπάρχουν κι αλλού ομορφιές, ίσως πιο ξεχωριστές για να περάσει κανείς τις γιορτές, όμως ένα κομμάτι της ψυχής μου έμεινε εκεί από την πρώτη κι όλας φορά που πήγα, και με περιμένει, να επιστρέψω ξανά και ξανά...

Οπότε και τώρα εκεί θα ήθελα να βρίσκομαι.
Ρε συ ντροπη σου! :xmas_mrgreen: Και γω νομιζα οτι ενα κομματι της ψυχης σου εμεινε εδω!
 

Vesna

Member
Μηνύματα
28
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
Βλάστη
Ταξίδι-Όνειρο
Περού, Καναδάς, Αργεντινή
Ρε συ ντροπη σου! :xmas_mrgreen: Και γω νομιζα οτι ενα κομματι της ψυχης σου εμεινε εδω!
Ναι, αυτό είναι ένα άλλο κομμάτι της ψυχής μου, έχω πολλάάάά!!! :xmas_razz::xmas_razz::xmas_razz: χαχαχα! Σαν παζλ ένα πράγμα...
 

ANEL

Member
Μηνύματα
1.029
Likes
340
"το σκέφτηκα από εδώ,το σκέφτηκα από εκεί" :θα θελα να μουν σ 'ένα αεροπλάνο!!!!!!!!!!!:xmas_cool:
 

Grisom

Member
Μηνύματα
23
Likes
3
Ταξίδι-Όνειρο
Γαλλική Πολυνησία
Λόγω εποχής σε κάποιο χιονοδρομικό κέντρο των Άλπεων και να χιονίζει ασταμάτητα.
 

Dorotija

Member
Μηνύματα
1.297
Likes
701
Επόμενο Ταξίδι
Να είναι η Κρακοβία?
Ταξίδι-Όνειρο
Yemen
Εγώ πάλι δεν είμαι τόσο λογοτεχνική όσο οι από πάνω... θα ήθελα απλώς να βρίσκομαι μακριά από δω.. και κατά προτίμηση στο Λονδίνο. Στη ζεστή, φιλόξενη αγκαλιά του Bethnal Green
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Πες το κι εφτασε κουκλα μου! Ο Σεπτεμβρης δεν ειναι πια και τοσο μακρια....
 

Dorotija

Member
Μηνύματα
1.297
Likes
701
Επόμενο Ταξίδι
Να είναι η Κρακοβία?
Ταξίδι-Όνειρο
Yemen
Κι ο Ιούλιος ακόμη πιο κοντά...
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.612
Likes
9.906
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
Τρεις Εκκλησιες-Αστερουσια Ορη νομου Ηρακλειου Κρητης,ξαπλα στην παραλια με θεα το απεραντο γαλαζιο του Λιβυκου πελαγους ...
δεν ξερω αν φαινεται η φωτογραφια που εχω βαλει ...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.260
Μηνύματα
885.398
Μέλη
38.936
Νεότερο μέλος
alexispi

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom