Ηνωμένο Βασίλειο Πού νά πάω από Λονδίνο(Χριστουγεννα-Πρωτοχρονιά)???

fotast

Member
Μηνύματα
9.435
Likes
14.430
Υπαρχει η norwegian.no που εχει καλες τιμες για σκανδιναβια. Καπως ετσι συνδυασα κ εγω την επισκεψη μου στο λονδινο, αλλα αν σε εμποδιζει το κρυο τοτε πασο.
Μπορεις επισης να χτυπησεις ενα ωραιοτατο αμστερνταμ! ειναι κ κοντα!;)
Σκανδιναβία έχω πάει σχεδόν παντού.

΄Αμστερνταμ όχι αλλά θα πρέπει νά πάρεις υπ' όψη ότι πρέπει νά ξαναγυρίσω πίσω Αγγλία γιά τήν Πρωτοχρονιά.

Πληροφοριακά τό καλοκαίρι πήρα τό Eurostar καί "χτύπησα" Βρυξέλλες καί Μπρύζ.Καί ξαναγύρισα Αγγλία.
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.435
Likes
14.430
Τώρα είδα ότι είχα ανοιξει τό θέμα σέ λάθος σημείο.

Θά προσέχω τήν επομένη φορά!!!
 

Zephyrous

Member
Μηνύματα
294
Likes
69
Επόμενο Ταξίδι
Πάτμος & Αλικαρνασσός
Ταξίδι-Όνειρο
Ν.Υ - Σαν Φραν. με πατινι
κοιταξα τη σελ. της easyjet. Εχει πτηση 31/12 για gatwicκ. 8.55 φευγει απο αμστερνταμ κ με τη διαφορα της ωρας 9.05 εισαι λονδινο! η μπορεις να το κανεις κ αργοτερα μεσα στη μερα αν σε παιρνει.
φθηνοτερα κ απο eurostar/thalys!
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.435
Likes
14.430
κοιταξα τη σελ. της easyjet. Εχει πτηση 31/12 για gatwicκ. 8.55 φευγει απο αμστερνταμ κ με τη διαφορα της ωρας 9.05 εισαι λονδινο! η μπορεις να το κανεις κ αργοτερα μεσα στη μερα αν σε παιρνει.
φθηνοτερα κ απο eurostar/thalys!
ΟΚ θά τό ψάξω.Πληροφοριακά ή "βάση" μου στήν Αγγλία δέν είναι ακριβώς τό Λονδίνο αλλά 3 ώρες νοτιο-ανατολικά από Λονδίνο(περιοχή Kent).΄Ετσι μέ τά τραίνα κερδίζεις χρόνο(από DOVER ή ASHFORD).Επίσης τό κοντινότερο αεροδρόμιο είναι τό Stansted(μουκανε ζημιά ή AEGEAN πού θά φύγει από εκεί από Οκτώβριο:cool:) καί μετά τό Heathrow καί Gatwick.
 

Zephyrous

Member
Μηνύματα
294
Likes
69
Επόμενο Ταξίδι
Πάτμος & Αλικαρνασσός
Ταξίδι-Όνειρο
Ν.Υ - Σαν Φραν. με πατινι
Οκ τοτε αλλαζει καπως το πραγμα. Οπου κ αν καταληξεις ομως, ευχομαι να περασεις καλα. Χριστουγεννα στην ευρωπη=εγγυηση :xmas_cool:
 

Dva Srca

Member
Μηνύματα
558
Likes
1.053
Επόμενο Ταξίδι
ΗΠΑ
Ταξίδι-Όνειρο
Οπουδήποτε Πολυνησία
Αν και δεν έχω πάει ο ίδιος, έχω ακούσει πολύ καλά λόγια για την Κορνουάλη, στην κάτω αριστερή άκρη της Αγγλίας. Ψάξε και για αυτό αν θέλεις, είναι ένας προορισμός που λίγοι βλέπουν αλλά οι περισσότεροι έχουν να πουν καλά λόγια γι' αυτόν. Ωστόσο και η Σκωτία που σκέφτεσαι είναι πολύ ωραίος και δελεαστικός προορισμός.
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.435
Likes
14.430
Αν και δεν έχω πάει ο ίδιος, έχω ακούσει πολύ καλά λόγια για την Κορνουάλη, στην κάτω αριστερή άκρη της Αγγλίας. Ψάξε και για αυτό αν θέλεις, είναι ένας προορισμός που λίγοι βλέπουν αλλά οι περισσότεροι έχουν να πουν καλά λόγια γι' αυτόν. Ωστόσο και η Σκωτία που σκέφτεσαι είναι πολύ ωραίος και δελεαστικός προορισμός.

Σωστά,έχω ακούσει γιά Κορνουάλη αλλά δέν τό έχω ψάξει ποτέ.Θά κοιτάξω.Ευχαριστώ.
 

varis81

Member
Μηνύματα
345
Likes
80
Επόμενο Ταξίδι
California
Ταξίδι-Όνειρο
Africa overland!!
Εγω παντως αμα θες ιδεα εχω κλεισει απο Λονδινο για Μαροκο το Δεκεμβρη.40 ευρω πηγαινε και 40 ελα με easyjet (Gatwick-Marrakesch)
;)
 

varis81

Member
Μηνύματα
345
Likes
80
Επόμενο Ταξίδι
California
Ταξίδι-Όνειρο
Africa overland!!
Λίγο μακριά είναι.Γιά πόσες ημέρες θά πάς?΄Η τιμή ειίναι γιά τίς γιορτές?

Oχι οι τιμες τετοιες ειναι!Κοιτα και Ryanair παει και αυτη!Για το μακρια,4 ωριτσες ειναι!Φευγει 7.30 το πρωι και φτανει 11 μαζι με διαφορα ωρας νομιζω!Καθεσαι οσο θες εγω θα κατσω 8 μερες αλλα θα παω και σε κατι αλλες πολεις!
 

taver

Member
Μηνύματα
12.503
Likes
29.162
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
ΟΚ θά τό ψάξω.Πληροφοριακά ή "βάση" μου στήν Αγγλία δέν είναι ακριβώς τό Λονδίνο αλλά 3 ώρες νοτιο-ανατολικά από Λονδίνο(περιοχή Kent).΄Ετσι μέ τά τραίνα κερδίζεις χρόνο(από DOVER ή ASHFORD).Επίσης τό κοντινότερο αεροδρόμιο είναι τό Stansted(μουκανε ζημιά ή AEGEAN πού θά φύγει από εκεί από Οκτώβριο:cool:) καί μετά τό Heathrow καί Gatwick.
Υπάρχει περιοχή στο Kent που να είναι 3 ώρες από το Λονδίνο?
Με τι μέσο είναι 3 ώρες, με Γαιδουράκι? :)

Σοβαρά τώρα, από Kent (Ramsgate) έχει απευθείας πλοία για Οστάνδη (Βέλγιο), δίπλα στη Brugge. Ίσως συνέφερε καλύτερα από το Eurostar που πήρες...
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.435
Likes
14.430
Υπάρχει περιοχή στο Kent που να είναι 3 ώρες από το Λονδίνο?
Με τι μέσο είναι 3 ώρες, με Γαιδουράκι? :)

Σοβαρά τώρα, από Kent (Ramsgate) έχει απευθείας πλοία για Οστάνδη (Βέλγιο), δίπλα στη Brugge. Ίσως συνέφερε καλύτερα από το Eurostar που πήρες...
Τό ήξερα αυτό.Αλλά τό φέρυ αυτό δέν παίρνει επιβάτες μόνον.Αλλά επιβάτες+αυτοκίνητο.

Παράξενο αλλά αλήθεια.

The operator Transeuropa Ferries offers up to four cross channel sailings daily from Ramsgate to Ostend for passengers and cars, with a crossing time of approximately 4 hours. Transeuropa Ferries does not accept coaches and foot passengers on their crossings.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.299
Μηνύματα
887.320
Μέλη
38.970
Νεότερο μέλος
genik

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom