Τσεχική Δημοκρατία Πράγα απορίες...

carouzos

Member
Μηνύματα
218
Likes
62
Επόμενο Ταξίδι
Μακαρι να ξερα...
Κάτσε γιατί βλέπω να τις μειώνεις και άλλο σε λίγο..:)
οχι ρε..δεν παιζει!!28/12 με 02/01.οι ημερομηνιες εχουν κλεισει!!εβγαλα μια μερα γιατι καπου σ ενα τοπικ ειπα 7 μερες και θυμασαι τι εγινε..χαχαχαχα
 

Vegerazaros

Member
Μηνύματα
1.464
Likes
2.061
Ταξίδι-Όνειρο
Ελβετία ξανά
οχι ρε..δεν παιζει!!28/12 με 02/01.οι ημερομηνιες εχουν κλεισει!!εβγαλα μια μερα γιατι καπου σ ενα τοπικ ειπα 7 μερες και θυμασαι τι εγινε..χαχαχαχα
Πιο ξενοδοχειο έκλεισες? τελικα?
 

Vegerazaros

Member
Μηνύματα
1.464
Likes
2.061
Ταξίδι-Όνειρο
Ελβετία ξανά

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.613
Likes
12.436
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
να ζητησεις απο το ξενοδοχειο να σου πουν πως πας εκει με τα ΜΜΜ γιατι ειναι μακρια απο το σταθμο Σταρομενσκα που σου γραφουμε παραπανω
Δεν είναι καθόλου μακριά! Αυτός εξυπηρετεί και ο σταθμός Namesti Republiky.
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
να ζητησεις απο το ξενοδοχειο να σου πουν πως πας εκει με τα ΜΜΜ γιατι ειναι μακρια απο το σταθμο Σταρομενσκα που σου γραφουμε παραπανω
Τι μακρυά είναι, μια ωραία ευχάριστη βόλτα το πολύ 10 λεπτά περπάτημα και αυτό αν κοιτάει δεξιά και αριστερά τα αξιοθέατα το αστρονομικό ρολόι, την εκκλησία Tyn που έχει στην πλατεία, όπως πάει στο ξενοδοχείο.
 

Vegerazaros

Member
Μηνύματα
1.464
Likes
2.061
Ταξίδι-Όνειρο
Ελβετία ξανά
Δεν είναι καθόλου μακριά! Αυτός εξυπηρετεί και ο σταθμός Namesti Republiky.
χμμμ κατι μου ξεφευγει...o_O ισως ο χαρτης του μυαλου μου να μην δουλεψε σωστα... Οποτε οταν φτασει στο σταθμo Σταρομενσκα θα βγει επανω στον κεντρικο δρομο θα κανει δεξια..και σε 200 μετρα θα βρει το ξενοδοχειο ε?? πανευκολο .. :) τοτε.. και το ξενοδοχειο μια χαρα ειναι καλές διακοπες φιλε @carouzos αν και θα τα ξαναπουμε μεχρι τοτε! :)

Τι μακρυά είναι, μια ωραία ευχάριστη βόλτα το πολύ 10 λεπτά περπάτημα και αυτό αν κοιτάει δεξιά και αριστερά τα αξιοθέατα το αστρονομικό ρολόι, την εκκλησία Tyn που έχει στην πλατεία, όπως πάει στο ξενοδοχείο.
Απο τον σταθμο Σταρομενσκα εννοείς και εσυ ε??
 
Last edited by a moderator:

carouzos

Member
Μηνύματα
218
Likes
62
Επόμενο Ταξίδι
Μακαρι να ξερα...
χμμμ κατι μου ξεφευγει...o_O ισως ο χαρτης του μυαλου μου να μην δουλεψε σωστα... Οποτε οταν φτασει στο σταθμo Σταρομενσκα θα βγει επανω στον κεντρικο δρομο θα κανει δεξια..και σε 200 μετρα θα βρει το ξενοδοχειο ε?? πανευκολο .. :) τοτε.. και το ξενοδοχειο μια χαρα ειναι καλές διακοπες φιλε @carouzos αν και θα τα ξαναπουμε μεχρι τοτε! :)


Απο τον σταθμο Σταρομενσκα εννοείς και εσυ ε??
τελικα μπερδευτηκα παλι...!!!μου λες οτι ειναι μακρια δηλαδη?η οτι ειναι κοντα???χαχαχαχα!!οπου και να κλεισω θα τους στειλω να μου πουν πως πηγαινω στο ξενοδοχειο..δεν το συζηταμε!!
 

frenchman

Member
Μηνύματα
623
Likes
1.494
Επόμενο Ταξίδι
Venice
Ταξίδι-Όνειρο
Antarctica
τελικα μπερδευτηκα παλι...!!!μου λες οτι ειναι μακρια δηλαδη?η οτι ειναι κοντα???χαχαχαχα!!οπου και να κλεισω θα τους στειλω να μου πουν πως πηγαινω στο ξενοδοχειο..δεν το συζηταμε!!
Άμα το κοιτάξεις στο google maps, θα δεις ότι στο βγάζει 7 λεπτά με τα πόδια. Τίποτα δηλαδή
 

marquis

Member
Μηνύματα
1.284
Likes
898
οποτε κομπλε..λεωφορειο απ το αεροδρομιο 119 μετα μετρο και ολα καλα!! ;)
Επίσης να ξέρετε ότι στο αεροδρόμιο όταν πάτε να βγάλετε τα εισιτήρια μπορεί να σας υποχρεωσουν να πάρετε κι από 1 μισό για τις βαλίτσες σας. Μην παραξενευτειτε καθότι τυπικά αυτό ισχύει. Έχω διαβάσει ότι θα είστε πιο καλυμμένοι σε περίπτωση ελέγχου έτσι αλλά σε έλεγχο που έγινε και ήμουν παρών οι ελεγκτές δεν φάνηκε να νοιάζονται αν ο κόσμος είχε εισιτήριο και για τις αποσκευές του η όχι.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.829
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom