Τσεχική Δημοκρατία Πραγα ερχομαι!!!

ioanna.gkan

Member
Μηνύματα
459
Likes
65
Επόμενο Ταξίδι
Ευρώπη αλλά που,,,
Ταξίδι-Όνειρο
Παταγωνια
Λοιπον, φευγω!!!! Μετα απο οσα εχω ακουσει και διαβασει για αυτην την πολη ηρθε ο καιρος να διαπιστωσω την γυμνη αληθεια! Δεν θελω, φιλοι, να μαθω τα must-see τα οποια ειναι γνωστα και εχω ενημερωθει ηδη απο πολλους απο εσας αλλα... τα must-do!!!!. Που να ακουσω τζαζ, που να φαω, που να περπατισω και τι να αποφυγω!!!
Ευχαριστω εκ των προτερων!
 

ioanna.gkan

Member
Μηνύματα
459
Likes
65
Επόμενο Ταξίδι
Ευρώπη αλλά που,,,
Ταξίδι-Όνειρο
Παταγωνια
φιλε μου ...μοιαζουμαι πολυ!!!
Δεν εχει αμεσα σημασια αλλα ειμαι θηλυκου γενους! Στο τι μοιαζουμε δηλαδη? Τρελλα με τα ταξιδια και οπου φυγει φυγει υποθετω!
 
Μηνύματα
39
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
έχω ήδη κλείσει για Πράγα και πάω αρχές Φλεβάρη.
κάθε πληροφορία για τα μυστικά της είναι εννοείται ευπρόσδεκτη!!
 

ioanna.gkan

Member
Μηνύματα
459
Likes
65
Επόμενο Ταξίδι
Ευρώπη αλλά που,,,
Ταξίδι-Όνειρο
Παταγωνια
Μολις γυρισω θα σε ενημερωσω κοριτσι γιατι απ οτι βλεπω οσοι εχουν παει εχουν εξατλησει το θεμα και δεν μας ενημερωνουν!!! σνιφ σνιφ
 

Vaya

Member
Μηνύματα
44
Likes
9
Επόμενο Ταξίδι
Άγνωστο
Ταξίδι-Όνειρο
Γαλλική Πολυνησία
Μόλις γύρισα!!!!
Παραμυθένια με μία λέξη...
Θα σας γράψω σύντομα αναλυτικά όλες τις εντυπώσεις μου.
 

vroutos

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
πραγα

γεια σε ολους.ειμαι νεος στο forum.επειδη σκεφτομαι να παω πραγα σε κανενα μηνα θα ηθελα να μου πει καποιος αν ειναι ακριβη πολη.για 5 μερες ποσα θα χριαστω περιπου?ευχαριστω
 
Μηνύματα
39
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
vaya καλώς όρισες!
περιμένουμε λεπτομέρειες..
 

Mariza

Member
Μηνύματα
32
Likes
14
Επόμενο Ταξίδι
ΑΝΔΑΛΟΥΣΙΑ-ΣΑΛΑΜΑΝΚΑ
Ταξίδι-Όνειρο
Roadtrip Λατινική Αμερική
γεια σε ολους.ειμαι νεος στο forum.επειδη σκεφτομαι να παω πραγα σε κανενα μηνα θα ηθελα να μου πει καποιος αν ειναι ακριβη πολη.για 5 μερες ποσα θα χριαστω περιπου?ευχαριστω
Καταρχήν κλείσε αμέσως αεροπορικό για πιο φθηνό εισητήριο (καλύτερα με skyeurope)!Θα σου συνιστούσα αν ξέρεις να ψάχνεις μόνος σου hostels και ξενοδοχεία, να μην πας με group.Έτσι θα έχεις την άνεση να πας όπου θέλεις(και κυρίως να φας όπου θέλεις) και να μην κάθεσαι μες στην παγωνιά πάνω από κάθε χαζομάρα και να ακούς 50λεπτη ανάλυση λες και είναι ένα από τα 7 θαύματα!Έπειτα, σα χώρα τη βρήκα αρκετά φθηνή με τιμές πιο κάτω απ τις δικές μας, κυριώς στο φαί( βέβαια εδώ διαφωνεί ένας φίλος μου που όμως πήγε με group)!

Πάνω κάτω, λοιπόν, για 5 μέρες και με όλα τα comfort (αεροπορικά,αξιοθέατα,φαί,θέατρο,lives) αν πας μόνος σου κ σε απλό ξενοδοχείο χρειάζεται γύρω στα 700-800 ευρώ.Ο φίλος που πήγε με group ξόδεψε 1000!Εξαρτάται λοιπόν από το πόση πολυτέλεια θέλεις και τί ανάγκες έχεις.Σίγουρα μπορείς να περάσεις και φθηνότερα, αλά και ακριβότερα.Καλά να περάσεις!Είναι πανέμορφα...
 

panosku78

Member
Μηνύματα
19
Likes
7
Περα απο τα λιγο πολυ γνωστα που ολοι εχουν αναφερει σε αλλα ποστ για την Πραγα θελω να προτεινω ενα πολυ ωραιο και αρκετα φθηνο εστιατοριο στο οποιο με πηγε μια φιλη μου τσεχα και δεν ειναι καθολου τουριστικο ( 5-6 φορες που εχω παει στην Πραγα δεν εχω δει τουριστα ). Ονομαζεται U Sadlu και η διευθυνση ειναι:

U Sadlu
www.usaldu.cz
Address: Balbínova 22, Praha 2, PSČ 120 00
tel.: 02 / 22 25 24 11

Θα περιγραψω πως μπορει να παει κανεις γιατι στο κατα τα αλλα ωραιο website τους το link με τον χαρτη δεν λειτουργει. Κατ αρχην πηγενετε πλατείας Wenceslas στην Nove Mesto ( Νεα πολη ) απο εκει προς τα πανω βλεπετε το Μουσειο, πηγεντε εκει και ακολουθηστε τον δρομο προς τα πανω, 50-100 μετρα ποιο πανω υπαρχει ενας πολυ κεντρικος δρομος τον οποιο ειναι καλυτερα να περασετε απο την υπογεια διαβαση που εχει. Καθως βγενεται απο την διαβαση υπαρχουν δυο εξοδοι, πηγενετε στην αριστερη εξοδο. Μολις βγειτε θα πρεπει να δειτε ενα καζινο στην γωνια. Ακολουθηστε τον δρομο προς τα επανω ( Vinobradska str. ) στο πρωτο η δευτερο στενο ( δεν θυμαμαι σιγουρα ) κανετε αριστερα και εκει βρισκεται το U Sadlu.

Το στυλ του ειναι μεσαιωνικο με πανοπλιες και στολες ιπποτων, αν θελετε μπειτε στο website τους που εχουν και vistual tour του χωρου και φωτογραφιες ( αν και δεν εχουν πολυ καλη αναλυση και χανει). Για το μενου δεν θυμαμαι ονοματα να σας προτεινω κατι αλλα οσες φορες εχω παει ολα ηταν πεντανοστιμα. Τιμες κατ/ατομο απο 10-12 Ευρω για πληρες γευμα.

καλη ορεξη!!!!!!:)
 
Μηνύματα
39
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
πολύ χρήσιμη πληροφορία panosku78
θα το τιμήσουμε σίγουρα!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.194
Μηνύματα
883.517
Μέλη
38.898
Νεότερο μέλος
χρυσανθη

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom