Ινδία Προβλημα με βιζα για την Ινδια!!!

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.951
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
visa ινδίας.
βασιλίσης σοφίας.
τηλ 210 7487676
2 φωτοτυπίες διαβατηρίων με τα στοιχεία και την υπογραφή
2 εγχρωμες φωτο διαβατηρίου.
το aplication form συμπληρωμένο.
θα το κατεβάσετε απο το παρακατω site και θα το προσκομίσετε μαζί με τα υπόλοιπα συμπληρωμένο.
κοστιζει 67 ευρώ.
οσοι δεν μένομε αθήνα,ισχύει να στείλεις με curier ολα τα ντοκουμέντα,αλλα να προηγηθεί συννενόηση. βέβαια το κόστος ανεβαίνει στα 150 ευρώ.
άν έχετε δικό σας να τα πάει κανένα πρόβλημα..

www.in.gr.quoprro.com--για το απλικέισον form.


Που Γίνεται η Αίτηση
Quoppro Global Hellas
Κέντρο Υπηρεσιών Αιτήσεων Ινδικής Βίζα
Βασ. Σοφίας 122
Αθήνα Τ.Κ 11526 Ελλάδα
Βγαίνει πανεύκολα και ισχύει για 6 μήνες η τουριστική.
πήγα φέτος το 2010 οπως ξέρετε.
Για περαιτέρω πληροφορίες πάρτε τηλ ομιλούν και ελληνικά.
 

ioanna_fr

Member
Μηνύματα
39
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
Βιετνάμ
Όταν είχα ρωτήσει και εγώ πέρσι , μου είχαν πει ότι μπορεί να τα προσκομίσει κάποιος δικός μου, αρκεί να υπάρχει εξουσιοδότηση.
 

iosgal

Member
Μηνύματα
12
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
Μιλάνο
Ταξίδι-Όνειρο
Βαρανάσι
λοιπον...οποιος σχεδιαζει να ταξιδεψει ινδια και ονειρευεται και τριγυρο περιοχες πχ νεπαλ...να το ξεχασει
η τουριστικη βιζα (τουλαιχιστον για αυτη μπορω να μιλησω) ισχυει για 6 μηνες αλλα απο τον ιανουαριο του 2010 ? δεν μπορεις να μπεις στην χωρα αν δεν εχεις κλεισει 2 μηνες εκτος..
δηλαδη το δελχι -βαρανασι-νεπαλ ξεχαστε το...εκτος αν καθησετε στο νεπαλ 2 μηνες..

προσοχη λοιπον μην βγαλετε εισητηρια με επιστροφη και δεν μπορειτε να επιστρεψετε (απο ινδια)
Καλημέρα,
να ρωτήσω κάτι σχετικό με αυτό.

Σχεδιάζω να φτάσω στην Ινδία στο Δελχί να δω την χώρα, να περάσω μία εβδομάδα στο Νεπάλ και να αναχωρήσω για Αθήνα από το Κατμαντού.

Είναι δυνατόν ή πάλι θα έχω κάποιου είδους πρόβλημα με τις βίζες κλπ;
 

unfamiliar

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
μετα τη τριτη επισκεψη στην ινδικη πρεσβεια, αρκετες επεξηγησεις και εγγραφα δευτερα μεσημερι θα παραλαβω τις πολυποθητες βιζες....τεταρτη αναχωρουμε λοιπον και δε βλεπω την ωρα....

για μελλοντικους ταξιδιωτες επειδη δεν αναγραφεται λεπτομερως στη σελιδα της πρεσβειας, θελω να επισημανω οτι σε περιπτωση που δεν εργαζεστε πρεπει να εχετε χαρτι τραπεζας που να αποδεικνυει οτι εχετε 3000 ευρω και αν ειστε φοιτητες χαρτι απο σχολη στα αγγλικα(μεταφραση σε δικηγορο) και φωτοτυπια ταυτοτητας ενος γονεα με σημειωμα του στα αγγλικα και υπογραφη οτι θα υποστηριξει οικονομικα το ταξιδι σας....

το γραφω για να μην τρεχετε οπως εγω!!!!

χαίρετε! ήθελα να ρωτήσω σχετικά με τα παραπάνω, σε περίπτωση που γνωρίζει κάποιος...

το σημείωμα αυτό από τον γονέα τι σημείωμα ακριβώς είναι; υπεύθυνη δήλωση; επίσης πρέπει οπωσδήποτε να είναι από γονέα; από κάποιον φίλο δεν; το θέμα της εργασίας πόσο το ψάχνουν, τι θέλουν ακριβώς δηλαδή; εγώ δεν έχω δουλειά, αν βάλω τα στοιχεία κάποιου φίλου ως εργοδότη μπορεί να υπάρξει πρόβλημα (κυρίως να μην μπλέξει ο άλλος με ενδιαφέρει);
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Δεν το πιστεύω! Ξανάρχισαν τα ίδια; Θέλουν να είναι σίγουροι ότι δεν πρόκειται να πας να δουλέψεις εκεί ως μετανάστης; Αν είναι δυνατόν! Έχουν χιούμορ, πάντως.

Ίσως η Έρση μπορεί να σε βοηθήσει. Εσύ δεν μπορείς να της στείλεις π.μ. ακόμη αλλά, αν διαβάζει αυτές τις γραμμές, θα σου απαντήσει. Φεύγει για κει σε 3 μέρες.
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Δεν ειμαι αρμοδια να δωσω απαντησεις. Δεν ειχα προβληματα τετοιου τυπου οποτε συμπληρωσα τα εντυπα και τα εστειλα και μου ηρθαν οι βιζες.
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Δεν ειμαι αρμοδια να δωσω απαντησεις. Δεν ειχα προβληματα τετοιου τυπου οποτε συμπληρωσα τα εντυπα και τα εστειλα και μου ηρθαν οι βιζες.
Συγγνώμη, ξέχασα, για σένα έβγαλε βεβαίωση ο... Αφέντης! :xmas_mrgreen:
 

unfamiliar

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Δεν το πιστεύω! Ξανάρχισαν τα ίδια; Θέλουν να είναι σίγουροι ότι δεν πρόκειται να πας να δουλέψεις εκεί ως μετανάστης; Αν είναι δυνατόν! Έχουν χιούμορ, πάντως.
Δεν ξέρω, πραγματικά. Προς το παρόν πάντως δεν έχω προσπα8ήσει να την βγάλω, εδώ διάβασα ότι υπάρχει αυτό το πρόβλημα κι επειδή είμαι εκτός αθήνας και πολύ στενά οικονομικά θέλω να είμαι σίγουρος ότι θα έχω αποτέλεσμα πριν στείλω κάποιον να καταθέσει την αίτηση για μένα. Οπότε, αν γνωρίζει κάποιος κάτι σχετικό με τις παραπάνω απορίες, 8α βοηθούσε πολύ.
 

dim kyr

Member
Μηνύματα
2.064
Likes
6.302
Ταξίδι-Όνειρο
Μπαγκλαντες
Πάρε τηλέφωνο στην Πρεσβεία που δίδεται παραπάνω, και ξεκαθάρισε τις οποιες σου απορίες. Εγω την έβγαλα το καλοκαίρι του 2009 χωρίς πρόβλημα. Πήγα τα χαρτιά και σε 2 ημέρες την είχα. Δεν ζήτησαν ούτε βεβαιωμένο εισόδημα , ούτε κάποιο άλλο δικαιολογητικό. Συνηθως μια πιστωτική κάρτα λύνει το πρόβλημα της απόδειξης μετρητών.
Βέβαια οι όροι μπορεί να αλλάξουν. Πάρε λοιπόν τηλέφωνο. Μιλούν ελληνικά και είναι εύκολο να συνενοηθείς..
 

mfish

Member
Μηνύματα
1.378
Likes
1.280
Ταξίδι-Όνειρο
ολη η γη
χαίρετε! ήθελα να ρωτήσω σχετικά με τα παραπάνω, σε περίπτωση που γνωρίζει κάποιος...

το σημείωμα αυτό από τον γονέα τι σημείωμα ακριβώς είναι; υπεύθυνη δήλωση; επίσης πρέπει οπωσδήποτε να είναι από γονέα; από κάποιον φίλο δεν; το θέμα της εργασίας πόσο το ψάχνουν, τι θέλουν ακριβώς δηλαδή; εγώ δεν έχω δουλειά, αν βάλω τα στοιχεία κάποιου φίλου ως εργοδότη μπορεί να υπάρξει πρόβλημα (κυρίως να μην μπλέξει ο άλλος με ενδιαφέρει);
To θεμα της εργασιας δε το ψαχνουν, απλα δηλωσε οτι δουλευεις καπου σε γραφειο γνωστου, δηλαδη εγω δηλωσα οτι "δουλευω" στο γραφειο μιας φιλης μου , αρκει να εχεις το τηλεφωνο και διευθυνση του γραφειου.Κανεις δε πηρε φυσικα ποτε να εξακριβωσει, σιγα μη καθεται η πρεσβεια να εξακριβωνει τα στοιχχεια για καθε βιζα.... Αν δηλωσεις εργασια δε χρειαζεται ουτε εκαθαριστικο ουτε τπτ αλλο.

Αυτοι που δε δηλωσαν εργασια αλλα φοιτητες, εφεραν μια φωτοτυπια ταυτοτητας ενος γονεα και ενα σημειωμα που στα αγγλικα δηλωνε οτι αναλαμβανουν τα εξοδα του ταξιδιου με την υπογραφη τους.... Καθως και μεταφρασμενο σε δικηγορο πιστοποιητικο απο τη σχολη, αλλα 30 ευρω εξοδα....Καλυτερα οπως βλεπεις δηλωσε μια εργασια...
 

mfish

Member
Μηνύματα
1.378
Likes
1.280
Ταξίδι-Όνειρο
ολη η γη
Δεν ξέρω, πραγματικά. Προς το παρόν πάντως δεν έχω προσπα8ήσει να την βγάλω, εδώ διάβασα ότι υπάρχει αυτό το πρόβλημα κι επειδή είμαι εκτός αθήνας και πολύ στενά οικονομικά θέλω να είμαι σίγουρος ότι θα έχω αποτέλεσμα πριν στείλω κάποιον να καταθέσει την αίτηση για μένα. Οπότε, αν γνωρίζει κάποιος κάτι σχετικό με τις παραπάνω απορίες, 8α βοηθούσε πολύ.
Εγω εβγαλα βιζα το 2009 για αλλα 4 ατομα χωρις καμια εξουσιοδοτηση....Απλα βεβαιωσου οτι δινεις ολα τα χαρτια υπογεγραμμενα, το ιδιο και το διαβατηριο...Κατεβασε την αιτηση και συμπληρωσε τη, υπογεγραψε τη, αν και εγω τις πηρα επι τοπου και γυρισα μιση ωρα μετα με υπογεγραμενες ολες......Και το διαβατηριο υπογεγραμμενο γιατι συνηθως ξεχναμε να τα υπογραψουμε και εκει ειχα προβλημα, δε το δεχτηκαν και χρειαστηκε να ξαναπαω...

Μεγαλη προσοχη, να εχεις ακριβως τα χρηματα, εμενα με εστειλαν εξω να κανω ψιλα και να ξαναγυρισω!
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.204
Μηνύματα
883.751
Μέλη
38.902
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom