Ιταλία Προγραμματισμός ταξιδιού Νότια Ιταλία (Απούλια)

THALIAL

Member
Μηνύματα
298
Likes
878
Επόμενο Ταξίδι
Πίζα - Φλωρεντία
Καλημέρα σε όλους!
Κλείσαμε Αθήνα - Μπάρι με επιστροφή με τη αγαπητή Volotea για το Σεπτέμβριο 15-24.
Για το διάστημα 15-18 σκεφτόμαστε να μείνουμε στο Μπάρι με εκδρομές στο Αλμπερομπέλο και στη Ματέρα.
Για το υπόλοιπο διάστημα, από 18-24 θα ήθελα τη γνώμη σας, λέμε να μείνουμε όλα τα βράδια στο Λέτσε και να κάνουμε εξορμήσεις από εκεί, π.χ. στο Μπρίντιζι, Καλλίπολη. Άλλη μια σκέψη είναι να αφιερώσουμε δύο βράδια στο Μπρίντιζι με μια εξόρμηση στον Τάραντα.
Να σημειώσω ότι θα κινούμαστε με τρένο ή λεωφορείο.
Περιμένω προτάσεις, κάθε βοήθεια δεκτή!
 
Last edited:

agmi

Member
Μηνύματα
505
Likes
2.451
Περυσι κινηθηκα σ'αυτα τα μερη, με ενοικιαστικο, με ΜΕΡΙΚΟ συνδιασμο κ'τη δυτικη Σικελια. Στο Ταραντα (κεντρικα) εμεινα, και στο Μπαρι (παλια πολη) το οποιο μας αρεσε πολυ, και στο Λετσε. Απο την Καλλιπολη ηταν ενα περασμα δεν ενθουσιασθηκαμε. Κοιταξε και τη Ματερα. Περι ορεξεως βεβαια, οπως λενε και στο χωριο μου "κολοκυθοπιτα". Δεν σου λεω τπτ αλλο διοτι θα κινειστε με τρενο/λεωφορειο.
 

THALIAL

Member
Μηνύματα
298
Likes
878
Επόμενο Ταξίδι
Πίζα - Φλωρεντία
Περυσι κινηθηκα σ'αυτα τα μερη, με ενοικιαστικο, με ΜΕΡΙΚΟ συνδιασμο κ'τη δυτικη Σικελια. Στο Ταραντα (κεντρικα) εμεινα, και στο Μπαρι (παλια πολη) το οποιο μας αρεσε πολυ, και στο Λετσε. Απο την Καλλιπολη ηταν ενα περασμα δεν ενθουσιασθηκαμε. Κοιταξε και τη Ματερα. Περι ορεξεως βεβαια, οπως λενε και στο χωριο μου "κολοκυθοπιτα". Δεν σου λεω τπτ αλλο διοτι θα κινειστε με τρενο/λεωφορειο.
Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση!
 

taxidiara

Member
Μηνύματα
1.081
Likes
2.495
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΥΡΟΣ Η.Π.Α.
Εγώ πάντως όταν με το καλό πάω, θα βάλω οπωσδήποτε διανυκτερεύσεις σε Ματέρα και Αλμπερομπέλλο (καλά, σ΄αυτό μόνο μία μάλλον). Μου αρέσει να βλέπω τα πολύ τουριστικά μέρη όταν φεύγει το "μπούγιο" των γκρουπ

Αλλά ειδικά Ματέρα πιστεύω θα αξίζει να τη δεις και βράδυ
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.263
Μηνύματα
885.459
Μέλη
38.941
Νεότερο μέλος
doremmy

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom