Προορισμός: Βόρειος Έβρος...

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Ναι,ο τρόπος οδήγησης θαρρώ πως είναι στα πλαίσια της βορειοελλαδίτικης θεωρίας του "χαλαρά"...αν και το θέμα διπλοπαρκάρισμα το βιώνω κι εδώ-μην σου πω ότι το'χω υιοθετήσει κιόλας...εδώ απλά είναι λίγο πιο νευρικούληδες.
Για καφέ στην Ορεστιάδα συνήθως πάμε "καφενέ",καθώς νεανίζουμε κι εμείς οι έρμοι...
Ο τροπος οδηγησης εγω πιστευω οτι τους εχει μεινει απο Γερμανια .Παρα πολλοι Εβριτες εχουν μεταναστευσει στη Γερμανια.Στην Ορεστιαδα δεν ειχε κανενα σχεδον φαναρι.Αυτο μου εκανε πολυ μεγαλη εντυπωση.
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Ευχαριστω πολυ dmdoc για το ομορφο και αναλυτικο ταξιδι στο χρονο που μου χαρισες.Το 1999 εζησα 5 μηνες στον Κυπρινο Εβρου κοντα στην Ορεστιαδα.Τι μου θυμησες !Τοσα ονοματα ,τοσα μερη ..τοσες εκδρομες που ειχαμε κανει.Μου δημιουργησες νοσταλγια να ξαναπαω ...και οταν ημουν εκει διατυμπανιζα οτι στα μερη αυτα δεν θελω να ξαναπατησω το ποδι μου.Ειδες τελικα....ποτε μη λες ποτε...
Παντα τα θυμαμαι αυτα τα μερη με αγαπη..ειναι ενα κομματι απο το παρελθον μου.
 

SARAH

Member
Μηνύματα
221
Likes
27
Ο τροπος οδηγησης εγω πιστευω οτι τους εχει μεινει απο Γερμανια .Παρα πολλοι Εβριτες εχουν μεταναστευσει στη Γερμανια.Στην Ορεστιαδα δεν ειχε κανενα σχεδον φαναρι.Αυτο μου εκανε πολυ μεγαλη εντυπωση.
Το ίδιο μου λέει και ο άντρας μου...και τώρα είναι πιο χαλαρά...στο παρελθόν υπήρχε σχεδόν πάντα τροχονόμος στις κεντρικές διαβάσεις...
:rolleyes:Who knows!
 

Eftichia

Member
Μηνύματα
858
Likes
1.285
Επόμενο Ταξίδι
τοσκανη
Ταξίδι-Όνειρο
καραιβικη
ευχαριστω και εγω για τις πολυτιμες πληροφοριες και την ομορφη ιστορια!!!!!!
χαιρομαι πολυ που αξιοποιησες τη διαμονη σου στα μερη μου με αυτον τον ωραιο τροπο και μας χαρισες τις εμπειριες σου!!!!
ελπιζω να θελεις να μας ξαναρθεις;)

εχεις σχεση με την ΕΤΕ ή καταλαβα λαθος?
 

dmdoc

Member
Μηνύματα
1.413
Likes
899
ελπιζω να θελεις να μας ξαναρθεις;)
Τον καιρό που έζησα στον Έβρο,δημιουργήθηκαν δεσμοί και φιλίες δυνατές,που σίγουρα θα με κάνουν να ξαναεπισκεφθώ την περιοχή.Άλλωστε οι Εβρίτες είστε ωραίοι τύποι....

εχεις σχεση με την ΕΤΕ ή καταλαβα λαθος?
Κατάλαβες λάθος....
 

Eftichia

Member
Μηνύματα
858
Likes
1.285
Επόμενο Ταξίδι
τοσκανη
Ταξίδι-Όνειρο
καραιβικη
ευχαριστουμε πολυ!!!!! νομιζω πως ειμαστε στ'αληθεια!!!!(αν δεν παινεψεις το σπιτι σου.......):D


Κατάλαβες λάθος....[/quote]

sorry!!!!!!!
 

LAGOS_TEO

Member
Μηνύματα
22
Likes
2
την αλλη φορα που θα ερθεις χαλαρος θα ειναι καλυτερα! αλεξ/πολη μονο καλοκαιρι και με συνδιασμο σαμοθρακη!
 

dmdoc

Member
Μηνύματα
1.413
Likes
899
την αλλη φορα που θα ερθεις χαλαρος θα ειναι καλυτερα! αλεξ/πολη μονο καλοκαιρι και με συνδιασμο σαμοθρακη!
Και τα 2 έχουν γίνει.Απλά η περιγραφές αναφέρονται μόνο στον Β.Έβρο όπου και διέμενα.
Αλεξ/πολη μόνο καλοκαίρι,γιατί;και το καταχείμωνο μια χαρά πέρασα στις αποδράσεις μου.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.682
Likes
50.560
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Τώρα την είδα την ιστορία εγώ, ΕΥΓΕ. Ειδικά αυτό με τη Δοξιπάρα ούτε που το είχα ξανακούσει, εξαιρετικά ενδιαφέρον κι όταν θα πάω να το δω, ξέρω πια και πού θα ντερλικώσω σε όλο το νομό. Άψογος.
 

kosvik

Member
Μηνύματα
121
Likes
54
Επόμενο Ταξίδι
?????
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΑΡΑΙΒΙΚΗ
Φιλε μου εξαιρετικη η περιγραφη σου.Αν και καταγομαι απο εκεινα τα μερη διαβασα πραγματα που δεν τα ηξερα,μπραβο σου!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.216
Μηνύματα
883.943
Μέλη
38.907
Νεότερο μέλος
Chrysostomos

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom