Προτάσεις για ΣΚ!

taver

Member
Μηνύματα
12.497
Likes
29.130
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
καλημέρα και καλό μήνα
καλως σας βρίσκω στο φορουμ:D

σκέφτομαι να πάω μια εκδρομούλα το ΣΚ του Αγίου Δημητρίου και θα ήθελα τις προτάσεις σας για μέρη καθώς και αν ξέρετε κάποιο καλό ξενώνα στο μέρος που προτείνετε
εξαιρούνται η δημητσάνα και η ορεινή κορινθία που πήγα πρόσφατα

ευχαριστώ!
Οι ημερομηνίες είναι ιδανικές για Ζαγοροχώρια, αν μπορείς να "επαυξήσεις" το ΣΚ με 1-2 μέρες ακόμα.
Αλλιώς, πάρε ένα αεροπλάνο (για Φρανκφούρτη) και πετάξου μέχρι τη Χαιδελβέργη, που επίσης είναι στα καλύτερά της αυτή την εποχή.
 

getxowoman

Member
Μηνύματα
2.207
Likes
1.289
Ψηφιζω την προταση του Taver μιας και το εχω κανει ακριβως για ενα σκ! Ενα αεροπλανο και ενα τρενο ειναι μονο!
 

positiva

Member
Μηνύματα
130
Likes
12
Επόμενο Ταξίδι
Άγνωστο...
Ταξίδι-Όνειρο
ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΑ ΠΟΛΛΑ...
Ψηφιζω την προταση του Taver μιας και το εχω κανει ακριβως για ενα σκ! Ενα αεροπλανο και ενα τρενο ειναι μονο!
και πόσο περίπου σου στοίχισε? Θεωρώ ότι το έκανες Παρασκευή με Κυριακή ή με Δευτέρα? Κοινώς μπορείς σε παρακαλώ να γίνεις λιγάκι πιο συγκεκριμένη? :)
 

taver

Member
Μηνύματα
12.497
Likes
29.130
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
και πόσο περίπου σου στοίχισε? Θεωρώ ότι το έκανες Παρασκευή με Κυριακή ή με Δευτέρα? Κοινώς μπορείς σε παρακαλώ να γίνεις λιγάκι πιο συγκεκριμένη? :)
Κι εγώ το χω κάνει, και ξέρω και αρκετούς ακόμα.

Ε, πόσο να στοιχίσει, μετρημένα κουκιά είναι.
- Αεροπορικό εισητήριο μετ' επιστροφής
- Εισιτήριο τρένου μετ' επιστροφής
- Ξενοδοχείο της επιλογής σου για 2 διανυκτερεύσεις
- Γεύματα για 48 ώρες (π.χ. 2 πρωινά και 2 βραδινά)
- Εισητήρια για τα λιγοστά μουσεία
- Σουβενίρ

Σε όλες τις περιπτώσεις, μπορείς να ξοδέψεις πολύ λίγα ή πάρα πολλά. Μπορείς να μείνεις σε hostel ή σε 5 αστέρων, μπορείς να πετάξεις με διάφορες εταιρίες σε economy ή σε bussiness class, κλπ, μπορείς να τη βγάλεις με bratwurst στο δρόμο ή σε εστιατόρια με αστέρια michelin. Επιλογές υπάρχουν για όλα τα βαλάντια.
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
Ρίξε μια ματιά στο παρακάτω θέμα: Καρπενήσι

Μπορεί να πάρεις κάποιες ιδέες.

ναι ......... σίγουρα θα πάρει ιδέες απο το συγκεκριμένο θέμα " ενα ξόφλα σκ στο καρπενήσι ":haha::haha:

αν επιμένεις για καρπενήσι για διαμονή σου προτείνω αυτό έχω μείνει αρκετές φορές
http://www.koryschades.com.gr/..

πάντως προσωπικα στο γαλαξίδι θα πήγαινα που σου πρότεινε η anny
την εποχή που θες είναι τέλεια και πιο κοντα στην Αθήνα
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
πάντως προσωπικα στο γαλαξίδι θα πήγαινα που σου πρότεινε η anny
την εποχή που θες είναι τέλεια και πιο κοντα στην Αθήνα

Αν είναι πιο πολύ της θάλασσας όπως εγώ, ναι είναι καλή και σχετικά εύκολη επιλογή το Γαλαξίδι.

Τα μέρη γύρω από το Καρπενήσι είναι επίσης πολύ ωραία, αλλά αυτή την εποχή είναι πολύ πράσινα ρε παιδί μου. Δεν έχει φυλλοβόλα εκεί. Φθινόπωρο στο βουνό χωρίς κόκκινα και καφέ χρώματα δε λέει..!
 

Zeta

Member
Μηνύματα
470
Likes
121
Θα συμφωνήσω με την anny για το Γαλαξείδι. Επίσης ακόμη πιο κοντά, Ύδρα. Αυτή η εποχή είναι η καταλληλότερη για αυτά τα μέρη. Διαφορετικά, γιατί όχι Πήλιο;
 

Φώτης

Member
Μηνύματα
33
Likes
5
Ταξίδι-Όνειρο
Βραζιλία
Κοίταξε, σου προτείναμε την μισή Ελλάδα γύρω από την Αθήνα και μια ενδιαφέρουσα πόλη στην Ευρώπη. Σκέψου το και πές μας τι αποφάσισες γιατί το έχουμε απορία. Ασε που αν συνεχίσουμε θα επεκταθούμε και στην υπόλοιπη Ελλάδα (γιατί η Μακεδονία δεν είναι μακριά) καθώς και έξω από την Ελλάδα. Έλα πες μας.
 

StellAnna

Member
Μηνύματα
921
Likes
362
Επόμενο Ταξίδι
Αίγυπτος επιτέλους!!!!!!!
Ταξίδι-Όνειρο
Μποτσουάνα? Γιατί όχι?
Ορεινή Ναυπακτία, όπως Άνω Χώρα Ναυπακτίας, είναι ένας καλός προορισμός.
 

gd197

Member
Μηνύματα
73
Likes
22
Επόμενο Ταξίδι
Ελβετία check, άλλα τώρα
παιδια ευχαριστώ πάρα πολύ για το feedback
η αλήθεια είναι ότι υπάρχει περίπτωση να αναβληθεί το ταξιδάκι γιατί σκάσανε κατι projects στην δουλειά και υπάρχει περίπτωση να δουλεύω ακόμα και το σαββατο (γμτ!!)
αν προλάβω να το τελειώσω ως την παρασκευή το πιο πιθανό είναι να πάρω άδεια δευτέρα και τρίτη και να το κάνω τετραήμερο.
επειδή έχω και κάποιους πόντους bonus=τσαμπα ticket στην aegean παίζει και το εξωτερικό. απλά επειδή μάλλον θα κάνω ένα καλό ταξίδι ΄(=μακρινο:D) τις γιορτές μάλλον με βλέπω για ελλάδα. η λίστα στην οποία έχω καταλήξει είναι

α)γιαννενα με aegean και μετά βόλτες στην γύρω περιοχή, μέτσοβο κλπ
β)χιος...πάντα ήθελα να πάω στα μαστιχοχώρια...σίγουρα καλοκαιράκι θα ήταν καλύτερα αλλα και τώρα νομίζω θα είναι πολύ ωραία. παιζει να περασουμε και τσεσμέ
γ)καρπενησι
δ)βενετία και βόλτες στην γύρω περιοχή, ίσως να φτάσουμε και βερόνα
άσχετα μεταξύ τους ε? γενικά θα προτιμούσα βουνό

τώρα αν δω ότι θα χαλάσω πολλά μπορεί να μείνω και στην επιλογή της μονεμβασιας όπου έχω σπίτι... απλα δεν θέλω να χαλάσω πολλά γιατι κάνω οικονομίες για το ταξίδι που σκέφτομαι να κάνω τα χριστούγεννα
 
Μηνύματα
108
Likes
87
Επόμενο Ταξίδι
Βουκουρέστι
Ταξίδι-Όνειρο
Υπερσιβηρικός
Πήγαινε Ορεινή Ναυπακτία , Ανω Χώρα , ξενοδοχείο Crystal ή ότι άλλο βρείς εκεί ή στα γύρω χωριά.Λίγο μακριά, αλλά θα σε αποζημειώσει με το παραπάνω!!!
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.261
Μηνύματα
885.425
Μέλη
38.938
Νεότερο μέλος
Geo Yfa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom