Προτάσεις για καλοκαιρινές διακοπές στο εξωτερικό..

pantelis_k

Member
Μηνύματα
15
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
ΣΙΓΚΑΠΟΥΡΗ - ΜΠΑΛΙ - GILI
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΑΛΛΙΚΗ ΠΟΛΥΝΗΣΙΑ
καλημέρα σε όλους

Μήπως έχετε να μου προτείνετε κάτι σε πιο μακρινό προορισμό με αυτά τα χρήματα?
 
Μηνύματα
132
Likes
21
Επόμενο Ταξίδι
Ιταλία - Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
pantelis_k said:
καλημέρα σε όλους

Μήπως έχετε να μου προτείνετε κάτι σε πιο μακρινό προορισμό με αυτά τα χρήματα?
Ψαξτο για Κο σαμουί (τροπικο νησί προς Ταϊλάνδη μεριά)αλλά η αλήθεια είναι πως δεν ξέρω πόσο περίπου βγαίνει....
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.978
Likes
9.432
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Μήπως έχετε να μου προτείνετε κάτι σε πιο μακρινό προορισμό με αυτά τα χρήματα?
Εμεις τον περσινο Ιουλιο πηγαμε με λιγο παραπανω απο αυτα τα χρηματα για 2 εβδομαδες Μπανγκοκ-Κραμπι-Κο Παγκαν (εσωτερικες πτησεις , εκδρομες και ενοικιαση αυτοκινητου μεσα) ΑΛΛΑ ειχα βρει προσφορα της Thai για Μπανγκοκ στα 500 ευρω.
Η Ταυλανδη ειναι οικονομικος προορισμος , δε στερηθηκαμε τιποτα , και σε καλα μαγαζια φαγαμε και σε αξιοπρεπη καταλυματα μειναμε...αν δε θελεις πολυτελειες και βρεις καμια προσφορα σε αεροπορικα , γινεται.
 

pantelis_k

Member
Μηνύματα
15
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
ΣΙΓΚΑΠΟΥΡΗ - ΜΠΑΛΙ - GILI
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΑΛΛΙΚΗ ΠΟΛΥΝΗΣΙΑ
go2dbeach το έχουμε σκεφτεί και εμείς για Ταυλάνδη, αλλά φοβάμαι μήπως μας τα χαλάσει ο καιρός ..μουσώνες κτλ.. λέμε για Αυγουστο 2ο δεκαπενθήμερο. Εσείς τι περίοδο πήγατε και πως ήταν ο καιρός?
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.978
Likes
9.432
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Αυτη η πλευρα της Ταυλανδης (Σαμουι-Παγκαν) ειναι μια χαρα για το μηνα που σκεφτεσαι. 15 με τελος Ιουλιου πηγα εγω και εκτος απο 2 απογευματινα γρηγορα ντουζακια ο καιρος ηταν χαρμα!Ακομα και το Κραμπι που υποτιθεται οτι δεν ειναι καλη εποχη για να πας , ηταν πολυ καλα!
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.978
Likes
9.432
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Να προσθεσω οτι το Κο Παγκαν ηταν υπεροχο , με λιγο κοσμο , κι αυτον μαζεμενο στην παραλια του full moon party. Αν σε ενδιαφερει , ριξε μια ματια στην ιστορια που εχω αρχισει (και ποιος ξερει ποτε θα τελειωσει!) εδω: http://www.travelstories.gr/%F4%E1%...%EE%DD%EB%E9%EE%E7/32000-go2-koh-phangan.html
Ιδου και βιντεο αν δε γνωριζεις το νησι :)
 

Rosa Mundial

Member
Μηνύματα
617
Likes
85
Επόμενο Ταξίδι
ελα ντε
Ταξίδι-Όνειρο
Ταϋλάνδη
Με όσους φίλους μίλησα που έχουν πάει, απογοητεύτηκαν οικτρά...Φαίνεται ότι πριν από καμιά δεκαριά χρόνια έπαιζε πολύ σαν προορισμός για γαμήλια ταξίδια, και την πάτησαν αρκετοί. Παρόλα αυτά, μην πάρω κανέναν στο λαιμό μου, μπορεί να έχω κάπως απαιτητικούς φίλους...
σοβαρα????????????? Αχ, μη μου χαλάς το όνειρο....βεβαια, είναι ακριβός προορισμός και ίσως να μην είναι τελικά τόσο εξωτικός όσο κάποιοι περιμένουν....
 

Rosa Mundial

Member
Μηνύματα
617
Likes
85
Επόμενο Ταξίδι
ελα ντε
Ταξίδι-Όνειρο
Ταϋλάνδη
Σαρδηνία!Εμείς είχαμε πάει με την μητέρα μου και μέναμε βόρεια στο Sasari είχαμε νοικιάσει αμάξι και κυκλοφορουσαμε,είχε ωραίες παραλίες και μας άρεσε πολύ σαν νησί!Μπορείτε να πάτε και Μάλτα και εκεί είχε καλή θάλασσα!
Σαρδηνία-Κορσική!Καταπληκτικό....
 

pantelis_k

Member
Μηνύματα
15
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
ΣΙΓΚΑΠΟΥΡΗ - ΜΠΑΛΙ - GILI
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΑΛΛΙΚΗ ΠΟΛΥΝΗΣΙΑ
go2dbeach καλησπέρα

πολύ ωραία η ιστορία που έχεις αρχίσει, να την τελειώσεις σύντομα. Αλλά τι είναι αυτά τα αγγούρια και τα χόρτα? Μην κάνουμε 10 ώρες ταξίδι και δεν μπορούμε να κάνουμε μπάνιο!!

Επίσης, ηθελα να σε ρωτήσω αν χρειάζετε να νοικιάσεις αυτοκίνητο για να γυρίσεις το νησί και κόστος αν ξέρεις.. και αν είχατε κλείσει πακέτο από ταξιδιωτικό ή τα κλείσατε μόνοι σας.

thanks
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.978
Likes
9.432
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
go2dbeach καλησπέρα πολύ ωραία η ιστορία που έχεις αρχίσει, να την τελειώσεις σύντομα. Αλλά τι είναι αυτά τα αγγούρια και τα χόρτα? Μην κάνουμε 10 ώρες ταξίδι και δεν μπορούμε να κάνουμε μπάνιο!!
Επίσης, ηθελα να σε ρωτήσω αν χρειάζετε να νοικιάσεις αυτοκίνητο για να γυρίσεις το νησί και κόστος αν ξέρεις.. και αν είχατε κλείσει πακέτο από ταξιδιωτικό ή τα κλείσατε μόνοι σας. thanks
Με γραφειο δεν παω ποτε πουθενα. Εκλεισα μονο τα αεροπορικα και εκει κινηθηκαμε μονοι μας. Δωματιο ειχα κλεισει μονο στο Παγκαν γιατι μολις ειχε γινει το full moon party και τοτε μαζευει κοσμο..ήθελα και ενα συγκεκριμενο ξενοδοχειο , οποτε ειπα να το ρεζερβαρω.
Για μενα το αυτοκινητο ειναι must γιατι ετσι κανω παντα. Το τζιπακι που νοικιασαμε στοιχιζε 800 baht , δλδ 20 ευρω τη μερα και ηταν απαραιτητο γιατι μεναμε σε απομονωμενη παραλια. Στο συγκεκριμενο ομως νησι μπορεις να γυρνας σε παραλιες με songtaew (ταξι με καροτσα) και τις longtail boats. Αν μενεις σε κεντρικη παραλια οργανωνονται εκδρομες σε αλλα μερη του νησιου , αλλα δεν ξερω αν συμφερει απο αποψη κοστους το να κανεις εκδρομες ή το να νοικιασεις οχημα και να γυρνας μονος σου. Εμενα το δευτερο μου φαινεται πιο διασκεδαστικο και περιπετειωδες.

Μπανιο κανεις ανετα , οι παραλιες ειναι ομορφες και τα θαλασσια αγγουρια τα ειδαμε μονο στη Salad beach. Οι υπολοιπες ηταν πεντακαθαρες. Απο τις αγαπημενες μου ηταν

η Sadet και η Ao Thong Nai Pan Yai
Και φυσικα εκτος συναγωνισμου το ονειρικο Koh Nangyuan:
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.261
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Koh Samui - Hotels, Maps, Koh Samui Photos and Travel Information
Tropical Easy Travel (αυτο δεν ειναι που το εχει Ελληνας?)

αυτα ειναι πρακτορεια απο κει κ πληροφοριες για τα νησια
αν ομως δεν τα κλεισεις μονος σου τελικα ...εχε υποψην οτι πολλα ελληνικα πρακτορεια δουλευουν κατ κορον την Ταυλανδη κ μπορεις να πετυχεις καλες τιμες.
 
Μηνύματα
132
Likes
21
Επόμενο Ταξίδι
Ιταλία - Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Μπορείς αν θες να δεις και 5 πράγματα να κλείσεις και έναν τοπικό ξεναγό από εκεί και να είστε μόνο εσείς και ο ξεναγός...Εμείς αυτό είχαμε κάνει...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.300
Μηνύματα
887.215
Μέλη
38.967
Νεότερο μέλος
plg-12

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom