Προτάσεις για πρόταση γάμου στο Λονδίνο!!!!

artina

Member
Μηνύματα
16
Likes
3
εγω θα προτεινα βολτα στο london bridge που το θεωρω πολυ ρομαντικο μερος σαν να εισαι σε αλλη εποχη και να της το πεις εκει πανω στη γεφυρα :)
 

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.785
Likes
1.114
Επόμενο Ταξίδι
τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
japan
Τελικά θα είμαστε πολλοί στο Λονδίνο εκείνη την ημερομηνία (8 είμαστε η παρέα που θα ταξιδέψουμε μαζί με Blue air στις 12/2).
Προτείνω να κάνουμε ένα πάρτι στις 14 του μήνα εκεί και στο πάρτι να της κάνεις την πρόταση (θα έχεις και support).
Συμfωνώ κι εγώ για London Eye.
εγώ θα σου προτείνω σε 10 μέρες έχουμε καιρό άλλωστε:D
 

amsterdam

Member
Μηνύματα
814
Likes
280
Κατ' αρχήν σας ευχαριστώ όλους για τις προτάσεις σας.Και γω για London Eye προσανατολίζομαι αλλά ψάχνω εναλλακτικές.Θα γιορτάζεται και η κινέζικη πρωτοχρονιά στο Λονδίνο εκείνη τη μέρα και ψάχνω μήπως βρω κάτι στην παρέλαση και στους δράκους!!!!


Σου εχω μια ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΗ προταση.Αγορασε της σοκολατακια καρδουλες.Οταν τα ανοιξει θα εχεις μεσα εισιτηριο για 2 για το Παρισι.Πας εκει,ανεβαινεις στον Αιφελ κ με θεα την πολη της κανεις προταση.Αν αρνηθει την πετας απο 300μ υψος
Εσύ σίγουρα θές να μου κάνεις επισκεπτήριο στη φυλακή.:haha:
 

Lyda

Member
Μηνύματα
723
Likes
241
Επόμενο Ταξίδι
ΚΑΛΜΥΚΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ
Εγω παλι θα σου προτεινα τα ξενοδοχειο, μετα απο ζεστο αφρολουτρο και κερια αναμενα, τουλαχιστον σε περιπτωση αρνησης δεν θα εχεις κοινο. Το διαμαντι επιβαλλεται
 

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.785
Likes
1.114
Επόμενο Ταξίδι
τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
japan
άμα είναι να σε θέλει για το διαμάντι άστα βράστα:D παίρνεις κάτι ανάλογα με την τσέπη σου ακόμη κι αν έχει μικρή αξία... τον εαυτό σου της προσφέρεις όχι το δαχτυλίδι... sorry αλλά δεν άντεξα..
 

pigi_dikaiou

Member
Μηνύματα
550
Likes
521
Επόμενο Ταξίδι
......
Ταξίδι-Όνειρο
Αγιο Ορος
Εγω παλι θα σου προτεινα τα ξενοδοχειο, μετα απο ζεστο αφρολουτρο και κερια αναμενα, τουλαχιστον σε περιπτωση αρνησης δεν θα εχεις κοινο. Το διαμαντι επιβαλλεται
Συμφωνω και επαυξανω..:clap:
 

Lyda

Member
Μηνύματα
723
Likes
241
Επόμενο Ταξίδι
ΚΑΛΜΥΚΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ
Δεν ειναι θεμα οικονομικης αξιας ουτε προκειτε να του πει "οχι" αν δεν της χαρισει μονοπετρο το θεμα ειναι τι συμβολιζει, ειναι κατι που θα το εχει για μια ζωη και θα θυμαται εκεινο το βραδυ στο Λονδινο
 

pigi_dikaiou

Member
Μηνύματα
550
Likes
521
Επόμενο Ταξίδι
......
Ταξίδι-Όνειρο
Αγιο Ορος
Δεν ειναι θεμα οικονομικης αξιας ουτε προκειτε να του πει "οχι" αν δεν της χαρισει μονοπετρο το θεμα ειναι τι συμβολιζει, ειναι κατι που θα το εχει για μια ζωη και θα θυμαται εκεινο το βραδυ στο Λονδινο
Σωστηηηηηηηηη;)
 

dmdoc

Member
Μηνύματα
1.413
Likes
899
Επιμενω για τα σοκολατακια,εισιτηριο,αιφελ κλπ κλπ.Στο οχι κρεμας την "πετρα" στο λαιμο της κ την ριχνεις.Για να σταματησει η κουβεντα για τον λιθο
 

penthesilia

Member
Μηνύματα
108
Likes
16
Επόμενο Ταξίδι
Μόναχο
Ταξίδι-Όνειρο
ΖΑΝΖΙΒΑΡΗ
Επιμενω για τα σοκολατακια,εισιτηριο,αιφελ κλπ κλπ.Στο οχι κρεμας την "πετρα" στο λαιμο της κ την ριχνεις.Για να σταματησει η κουβεντα για τον λιθο

αγαπητέ dmdoc, υποτιμάς πολύ την στιγμή αυτή και αναρωτιέμαι γιατί; ο εκάστοτε λίθος αν γνώριζες την γυναικεία σκέψη , θα είχες κατανοήσει ότι λειτουργεί ως σύμβολο κι όχι ως υλιστικό στοιχείο. δεν έχει σημασία η αξία αλλά το είδος:bleh:. ο άντρας που θα προσφέρει στη μέλλουσα γυναίκα του ένα δαχτυλίδι - δεν συζητώ το αυτονόητο της πρτ- θα πρέπει να γνωρίζει ήδη ότι αυτό που διάλεξε είναι αυτό την εκφράζει και της ταιριάζει. παίρνεις διαμάντι σ' ένα διαμάντι. τα σοκολατάκια τα φέρνουν και οι φίλοι στις γιορτές!:haha: το παρίσι το βλέπει και μόνος του κανείς:D αλλα το δαχτυλίδι που θα σου προσφέρει κάποιος όταν σου ζητάει να τον συντροφεύσεις για ... πρέπει να υπάρχει ως σύμβολο της αγνότητας των αισθημάτων του και βασικά κι ουσιαστικά της αγάπης του.
 

penthesilia

Member
Μηνύματα
108
Likes
16
Επόμενο Ταξίδι
Μόναχο
Ταξίδι-Όνειρο
ΖΑΝΖΙΒΑΡΗ
Το θέμα τα λέει όλα.Μιας και στις 14 Φεβρουαρίου θα βρίσκομαι στο Λονδίνο επιθυμώ να κάνω πρόταση γάμου στην καλή μου.Αν και την απεχθάνομαι τη συγκεκριμένη ημερομηνία και δεν την έχω γιορτάσει ΠΟΤΕ,θέλω να την εκπλήξω και να πει το ΝΑΙ.Όσοι έχετε πάει,και όχι μόνο,κάνετε τον κόπο και γράψτε προτάσεις για τα πιο απίθανα μέρη και τρόπους!!

:clap::clap::clap::clap:
κατά τη γνώμη μου η ώρα που θα το νιώσεις είναι η πρέπουσα. είτε αυτό είναι στο πάρκο , είτε στο εστιατόριο είτε στο ξενοδοχείο. το ένστικτο πάντα νικά το σχέδιο. καλή τύχη και με τις ευχές μου .:clap:
Υ.Γ.: περιμένουμε εξελίξεις .:)
 

black mamba

Member
Μηνύματα
297
Likes
84
Επόμενο Ταξίδι
Αθήνα (!!!)
Ταξίδι-Όνειρο
ΗΠΑ
Λοιπόν σου έχω κάτι πιο extreme με την επιφύλαξη ότι αφού δεν ξέρω την κοπέλα δεν ξέρω αν όλα αυτά θα της "μιλήσουν". Τ σίγουρο είναι ότι θα είναι κάτι διαφορετικό από μια απλή προταση. Αν της αρέσουν οι ρομαντικές ταινίες, μπορείς εκείνη τη μέρα να κανονίσεις να επισκεφτείτε κάποια μέρη που υπάρχουν σε τέτοιου είδους films πχ Shakespeare in Love, το ημερολόγιο της Μπρίτζετ Τζόουνς, Love actually, Notting Hill, Sliding doors, 4 γαμοι και 1 κηδεία κλπ. Πηγαίνοντας εκεί μπορείς να της πετάς ατάκες από τις εν λόγω ταινίες που ταιριάζουν στην περίπτωσή σας και την προετοιμάζουν γι αυτό πυ θα ακολουθήσει. Στο τέλος διαλέγεις ΤΟ ΜΕΡΟΣ (μπορεί να είναι και το London Eye ,που συγκεντρώνει και πολλούς ψήφους, εκεί εχει γυριστεί σκηνή από το if only), και της κάνεις την πρόταση. Με δαχτυλίδι ή χωρίς νομίζω ότι θα σε λατρέψει για όλη αυτή τη σκηνοθεσία.

Σημείωση. Το εν λόγω εγχείρημα απαιτεί μελέτη και καλή οργάνωση. Πώς θα δείξεις όμως ότι μπήκες σε τόσο κόπο μόνο και μόνο για χάρη της; Επίσης μπορείς από τώρα να τη βάζεις στο κλίμα επιλέγοντας να δείτε κάποιες από αυτές τις ταινίες για να κόψεις αντιδράσεις και να δεις τι μιλάει στην καρδιά της.
Σου προτείνω και δυο sites για να σε βοηθήσουν Καλή επιτυχία:
Films made in Greater London
Αξιοθέατα : VisitBritain
 
Last edited by a moderator:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.263
Μηνύματα
885.459
Μέλη
38.940
Νεότερο μέλος
then8

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom