Προτάσεις για χαλάρωση

elsaki

Member
Μηνύματα
8
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΙΣΠΑΝΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΠΕΡΟΥ
:roll:Καλημέρα παιδιά,
μετά από έξι μήνες κάνοντας 2 δουλειές χρειάζομαι επειγόντως χαλάρωση, και λίγη περιπέτεια βέβαια, μην είμαστε και ξενέρωτοι!
Διάβασα από τη Renata για Μαδαγασκάρη, τι λέτε; καλός προορισμός για Νοέμβριο;Αλλιώς πείτε για πουθενά αλλού. Γύρω στα 1500 το άτομο μπορώ να διαθέσω και να είναι καμιά 10ρια μερού΄λες , να το ευχαριστηθούμε.
Για βοηθήστε με!Φιλάκια:clap::p:clap:
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.968
Likes
9.384
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Για Μαδαγασκαρη ,η ζεστη και βροχερη περιοδος ειναι απο Νοεμβριο μεχρι Απριλιο.
Η δροσερη και ξηρη ειναι απο Μαιο μεχρι Οκτωβριο. Αυτα γενικα για τη Μαδαγασκαρη. Επειδη ομως το νησι ειναι τεραστιο , εκτεινεται σε 1500 περιπου χλμ. απο βορρα προς νοτο , το κλιμα διαφοροποιειται ανα περιοχη οπως ειναι φυσικο.
Για τη βορεια περιοχη και τα νησια της ξερω οτι η εποχη των κυκλωνων ειναι Ιανουαριο-Μαρτιο με δυνατες βροχες. Οποτε για Νοεμβριο μια χαρα θα εισαι.
10 μερες δεν ειναι αρκετες για ενα τετοιο μερος , σιγουρα θα επιστρεψεις. Δεν ξερω κατα ποσο σε καλυπτει το ποσο που διαθετεις για εκει αφου δεν εχω ιδεα για τα αεροπορικα.
Σου προτεινω ομως και Φιλιππινες που σιγουρα καλυπτεσαι απο θεμα καιρου , απο φυσικη ομορφια και λιγο παραπανω απο το ποσο αυτο ξοδεψα κι εγω πριν λιγο καιρο για περισσοτερες ομως μερες.
 
Last edited by a moderator:

Lucia86

Member
Μηνύματα
128
Likes
29
Επόμενο Ταξίδι
Σικαγο(?)και Ιταλια
Ταξίδι-Όνειρο
Ινδια,για 3 μηνες!!!
Τα αεροπορικα παντως ειναι πανω απο 1000 για Μαδαγασκαρη....
Δν εχω παει αλλα τι θα ελεγες για Μαροκο, Αιγυπτο η Τυνησια- χωρις να ξερω για τον καιρο...
 

agelada

Member
Μηνύματα
59
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
Β. Περού -Εκ-Γκαλάπαγκος
προς την ερυθρά θάλασσα;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.836
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom