Προτασεις, Βελτιωσεις, Συμβουλες

kokomilko

Member
Μηνύματα
8
Likes
10
Επόμενο Ταξίδι
Κρήτη
Ταξίδι-Όνειρο
Μαδαγασκαρη
Καλώς σας βρήκα. Κι ευχαριστώ για τη φιλοξενία.

Προσωπικά, ως τώρα ταξίδευα μόνος, παρέα με την πιστή μου μοτοσυκλέτα.
Με την παρακίνηση κάποιου φίλου, αποφάσισα να φτιάξω ένα blog, με σκοπό και στόχο, να μοιραστώ τις εμπειρίες μου με άλλους ανθρώπους, που τυχαίνει να έχουμε κοινά ενδιαφέροντα.
Όπως όμως ανακάλυψα, το να ταξιδέυεις δεν αρκεί για να στήσεις ένα blog και να το κάνεις ουσιαστικό κι ενδιαφέρον.
και η περιορισμένες μου γνώσεις για το διαδύκτιο δεν βοηθαν.
Θα 'θελα λοιπόν να παρακαλέσω, (αν δε σας κάνει κόπο) να ρίξετε μια ματιά εδώ και να μου δώσετε τα φώτα σας.
http://www.kokomilko.blogspot.com/
αναζητώ προτάσεις και συμβουλές για να το βελτιώσω. τονιζω ομως, για να μη μιλάμε άδικα, οτι αυτό το blog είναι μια ερασιτεχνική προσπάθεια και ως εκ τούτου, αποκλείωνται προτάσεις, που προυποθέτουν κόστος.
Σε κάθε περίπτωση ευχαριστώ για το χρόνο σας, και σας ευχωμαι ΚΑΛΑ ΤΑΞΙΔΙΑ
 

agelada

Member
Μηνύματα
59
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
Β. Περού -Εκ-Γκαλάπαγκος
πες μας πιο πολλά.. όπως πχ. τι θα ήθελες να προσθέσεις, τι διλήμματα έχεις.. γιατί εκ πρώτης όψης το αποτέλεσμα είναι καλό.. ισως όμως δεν είναι αυτό που είχες φανταστεί [;]
 

kokomilko

Member
Μηνύματα
8
Likes
10
Επόμενο Ταξίδι
Κρήτη
Ταξίδι-Όνειρο
Μαδαγασκαρη
Ο καθένας επιλέγει ανάμεσα σ αυτά που γνωρίζει.
Εγω δε γνωριζω ανάμεσα σε πια στοιχεία ή χαρακτηριστικά μπορώ να επιλέξω.

Για παράδειγμα σε λιγο καιρό θα έχει δημιουργηθεί ένα αρχείο από διαδρομές-οδοιπορικά.
Χρειάζεται απο τώρα να οργανωθεί μια μέθοδος άνετης και ευχάριστης περιήγισης ανάμεσα στα οδοιπορικά.
Το blog όμως δεν είναι ιστοσελίδα. κι αν είναι δε ξέρω εγώ να το χειριστώ.
Θα μπορούσα π.χ. με κάποιο τρόπο ν αλλάξω το design του blog ή (αν έβρισκα τον τρόπο) μεσα απο κάποιο ενημερωμένο χάρτη να καταδυκνείω τις διαδρομές.

Εν πάσι περιπτώσι αναζητώ τρόπους να κάνω ευκολότερη και πιο περιγραφική τη ζωή μου και την περιήγιση των επισκεπτών μου.

Και το πιο απλό που θα μπορούσα να ζητήσω, είναι ένας μετρητής για τους επισκέπτες της ημέρας. Καλός αυτός που βρήκα για το σύνολο, δε μου δείχνει όμως πόσοι μπήκαν σήμερα

Άσε που σε κάθε περίπτωση μια καλή πρόταση είναι πάντα μια καλή πρόταση. Κι αν ήξερα από μόνος μου ποιό είναι το καλύτερο που μπορω να κάνω, θα το έκανα

Άντε. Καλά μας ταξίδια κι ευχαριστώ για ντο χρόνο σας.
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.407
Likes
17.241
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
To θέμα είναι ότι αυτό το πράγμα στο παρέχει δωρεάν μια άλλη εταιρεία, με αποτέλεσμα να μην έχεις πλήρη έλεγχο ώστε να το τροποποιήσεις. Για να κάνεις τέτοια πράγματα πρέπει να πας σε δικό σου χώρο, πράγμα που σημαίνει όμως κόστος το οποίο είπες ότι θέλεις να αποφύγεις. Άρα δε νομίζω ότι μπορούμε να προσφέρουμε πολλά πράγματα.

Καλώς ήρθες.
 

kokomilko

Member
Μηνύματα
8
Likes
10
Επόμενο Ταξίδι
Κρήτη
Ταξίδι-Όνειρο
Μαδαγασκαρη
Κατά συνέπεια καταλήγω στη γνωστή ατάκα
Εσυ τι θα έκανες στη θέση μου;
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.407
Likes
17.241
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Στη θέση σου πώς να έρθω; Με βάση αυτά που λες ή με βάση τι θάκανα εγώ; Εγώ θα έβρισκα ένα πολύ φτηνό πακέτο φιλοξενίας και θα έφτιαχνα το blog μου ακριβώς όπως το θέλω. Όπως και έχω κάνει εξάλλου. Με βάση αυτά που λες εσύ, δε θα έκανα τίποτα, αφού δε μπορώ να κάνω και τίποτα παραπάνω από αυτό που υπάρχει με μηδενικό κόστος.

Πάντως σε κάθε περίπτωση αυτό που μετράει είναι το περιεχόμενο. Αν το περιεχόμενο εμπλουτίζεται και είναι καλό, ο κόσμος θα έρθει. Δε θα έρθει επειδή λείπει ένα στατιστικό ή κάτι άλλο τεχνικό. :)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.286
Μηνύματα
886.829
Μέλη
38.958
Νεότερο μέλος
Natasappdpl

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom