Γενικά Προταση για εξωτερικο τον Αυγουστο

maria.s.

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
Γειά σας :)

Θα ήθελα τη βοήθειά σας.
Θέλουμε με το αγόρι μου να κάνουμε ένα ταξίδι στο εξωτερικό τον Αύγουστο για περίπου δέκα μέρες.
Υπάρχουν σκάψεις για Μάλτα ή Ισπανία αλλά χωρίς καμία παραπάνω πληροφορία :roll:.
Δεκτή εννοείται και οποιαδήποτε άλλη πρόταση πέρα απο αυτές τις δύο επιλογές!!

Σας ευχαροστώ εκ των προτέρων και περιμένω με ανυπομονησία τις προτάσεις σας!
 

dimitrak

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
501
Επόμενο Ταξίδι
????
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
10 μέρες Μάλτα???too much..Ισπανία Αυγουστο φαντάζομαι θα έχει πολύ ζέστη...γιατί δε κοιτάτε πιο βόρεια?
 

dimitrak

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
501
Επόμενο Ταξίδι
????
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Ωραιες εκδρομες ειναι πχ: Αλσατια(Στρασβουργο , κολμαρ,κλπ)....Βρυξελλες(Μπρυζ,Αμβρερσα,Γανδη)...Μόναχο(Σαλτσμπουργκ κλπ) ,Μιλανο (Λίμνες Κόμο,Μπελατζιο κλπ)..Το θέμα ειναι αν θελετε να κανετε μπανια ή οχι
 

maria.s.

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
θα προτιμούσαμε μέρος με θάλασσα...νομίζω αρχίζω να σκέφτομαι πιο πολύ την Ισπανία..πόση ζεστη να κάνει?:roll:
 

Just Lori

Member
Μηνύματα
449
Likes
1.676
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
10 μέρες για Μάλτα είναι όντως πάρα πολλές. Είναι ωραία να πας κάποια στιγμή αλλά όχι για καλοκαιρινές διακοπές, δεν έχει καλές παραλίες.
 

alma

Member
Μηνύματα
3.751
Likes
15.220
θα προτιμούσαμε μέρος με θάλασσα...νομίζω αρχίζω να σκέφτομαι πιο πολύ την Ισπανία..πόση ζεστη να κάνει?:roll:

Η Ισπανία είναι υπέροχη χώρα απλώς θα αποφύγεις την Ανδαλουσία τον Αύγουστο.Δες Μαγιόρκα,Ίμπιζα κτλ.Έτσι θα συνδυάσεις και τα μπάνια που θες.
 

maria.s.

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
Κατ'αρχάς ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις και τη βοήθειά σας!

Καταλήξαμε σε Ισπανια(δε θέλαμε και πολύ προσπάθεια..)
Αν κάποιος έχει παραπάνω πληροφορίες απο αυτές του φόρουμ(που τις ξεζούμισα απο το πρωι),τόπο διαμονής, πληροφορίες για μετρο, για την κάρτα τις barcelona,κάποιο κατατοπιστικο τουριστικό οδηγό ή αεροπορικα εισητήρια( απο κρήτη είμαστε) καλοδεχούμενες!!!
:D
 

Sokratis

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
1.056
Επόμενο Ταξίδι
Puerto Rafti
10 μερες στη Μαλτα ειναι παρα πολλες. Για Ισπανια αν δεν σας ενοχλει η ζεστη ειναι καλες αλλα σε καμια περιπτωση μην περιμενετε παραλιες ελληνικων νησιων. Προσωπικα βρεθηκα σε παραλιες γυρω απο τη Βαρκελωνη και το Alicante και τις βρηκα απογοητευτικες.
Κεντρικη/βορεια Ευρωπη ειναι μια καλη επιλογη αν θελετε να αποφυγετε τη ζεστη.
 

maria.s.

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
Υ.Γ.
όσο για τα μπάνια δε μας ενδιαφέρει και τόσο πολύ(αν προκύψει δε θα πούμε όχι) όσο η θάλασσα γενικότερα..
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.078
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
10 μέρες Μάλτα= όχι κι από μένα. Ωραίο νησί αλλά για 4-5 μέρες το πολύ. Ισπανία στην Ανδαλουσία θα έχει πολλή ζέστη (δεν ξέρω και τι λέει από παραλίες εκεί), Βαρκελώνη-Αλικάντε-Βαλένθια όπως προειπώθηκε δεν έχει κάτι τρομερό από άποψη θάλασσας και Μαγιόρκα-Ίμπιζα είναι κατά την προσωπική μου άποψη υπερεκτιμημένα μέρη και γίενται χαμός από τουρίστες. Κοινώς αν θέλες Ισπανία και παραλία θα σου πρότεινα να κινηθείς βόρεια (χώρα των Βάσκων, Αστούριας, Γαλικία). Πολύ πιο όμορφα και αυθεντικά μέρη κατά την άποψή μου και οι θάλασσες καλύτερες από το νότο. ΥΓ: Σαν τις ελληνικές θάλασσες βέβαια δε βρίσκεις πουθενά στην Ευρώπη :D
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.265
Μηνύματα
885.699
Μέλη
38.946
Νεότερο μέλος
Delmary

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom