Aegean Airlines Πρόγραμμα τακτικών επιβατών Miles + Bonus

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.653
Likes
12.507
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
τέλη Σεπτέμβρη που κοίταζα για Αθηνα - Λονδινο με επιστορφή θέλει 26.960 Μίλια + € 168.30 φόρους

και τις ιδιες ημερομηνιες με ryanair ειναι 150€

τόσο πολλοί είιναι οι φόροι ή χρεώνει ότι θέλει η aegean?
Ψάξε άλλες ημερομηνίες πχ 30/9 με επιστροφή 4/10
Αυτά που είχες βρει έχουν ενδιάμεση στάση και εκτελούνται από άλλες εταιρίες της star alliance
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.824
Likes
18.776
Όπως το φανταζόμουν, με Α3 οι φόροι είνα μόνο 76 ευρώ και τα μίλια 23.920.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.135
Likes
41.443
τελικά αξιζει το Miles + Bonus ή τσάμπα μαζεύω ποντους τόσο καιρό??


τέλη Σεπτέμβρη που κοίταζα για Αθηνα - Λονδινο με επιστορφή θέλει 26.960 Μίλια + € 168.30 φόρους

και τις ιδιες ημερομηνιες με ryanair ειναι 150€

τόσο πολλοί είιναι οι φόροι ή χρεώνει ότι θέλει η aegean?
Vilnius-Αθηνα με 15 ευρω με δυο πτησεις και απο αλλες εταιρειες και με μεγαλη βαλίτσα, τώρα που άλλαξε. Πινω νερο στο όνομά της.
 
Last edited:

Nick_St

Member
Μηνύματα
137
Likes
2.243
Ταξίδι-Όνειρο
Venezuela
τελικά αξιζει το Miles + Bonus ή τσάμπα μαζεύω ποντους τόσο καιρό??
Μια χαρά αξίζει, με ψάξιμο βρίσκει κανείς πολύ καλές εξαργυρώσεις. Ενδεικτικά, υπάρχουν πάρα πολλά 5άρια της United από Αμερική προς Ευρώπη one way.

Screenshot_4.jpg
 

travelparty

Member
Μηνύματα
25
Likes
13
απο την εξαργύρωση που βλεπω αν ειναι απευθειας η με ανταποκριση?


μαλλον κατι κανω λαθος δεν εξηγειται αλλιως

για παραδειγμα αν παω να κανω κρατηση αθηνα - λονδινο (Heathrow) 17/9 - 24 /9 μου βγαζει τιμή € 208.03 με φόρους € 76.03



το ιδιο δρομολογιο αν παω να κανω εξαργυρωση σε μιλια μου το βγαζει 26.960 Μίλια + € 168.30 φορους

 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.653
Likes
12.507
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
απο την εξαργύρωση που βλεπω αν ειναι απευθειας η με ανταποκριση?


μαλλον κατι κανω λαθος δεν εξηγειται αλλιως

για παραδειγμα αν παω να κανω κρατηση αθηνα - λονδινο (Heathrow) 17/9 - 24 /9 μου βγαζει τιμή € 208.03 με φόρους € 76.03



το ιδιο δρομολογιο αν παω να κανω εξαργυρωση σε μιλια μου το βγαζει 26.960 Μίλια + € 168.30 φορους

Σου το έγραψα και παραπάνω, ψάξε άλλες ημερομηνίες (σου έδωσα παράδειγμα). Δεν έχει διαθεσιμότητα κάθε μέρα για κάθε δρομολόγιο σε εξαργύρωση με aegean. Αν βλέπεις τεράστιους φόρους είναι με ανταπόκριση.
 

travelparty

Member
Μηνύματα
25
Likes
13
κατάλαβα, επειδη δεν εχει διαθεσιμότητα βγαζει δρομολογια μεσω αλλων εταιρειων

thanks!!!
 
Last edited:

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.731
Likes
50.821
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Πετάω με Air Canada σε class L από Αθήνα σε Τορόντο. Μπορεί κάποιος να μου πει πόσα μίλια παίρνω στο πρόγραμμα της Aegean;
 

adiaforos

Member
Μηνύματα
1.070
Likes
1.619
Εδώ βλέπεις τις κατηγορίες ναύλων που δικαιούνται μίλια και το ποσοστό συγκέντρωσης:
https://el.aegeanair.com/milesandbonus/how-to-earn/all-airlines/#AIR CANADA

Επίσης: Για την καταχώρηση Μιλίων σε ένα Λογαριασμό, θα πρέπει η αντίστοιχη πτήση να έχει πραγματοποιηθεί από το Μέλος. Τα Μίλια συγκεντρώνονται και καταχωρούνται σε εισιτήρια με ναύλο του δημοσιευμένου τιμοκαταλόγου ναύλων της αντίστοιχης εταιρίας-μέλους της Star Alliance και σύμφωνα με τους Πίνακες Συγκέντρωσης Μιλίων, όπως αυτοί δημοσιεύονται στην επίσημη ιστοσελίδα της Aegean, στην Ενότητα Miles+Bonus. Εισιτήρια που έχουν εκδοθεί σε ναύλο που δεν συμπεριλαμβάνεται στον εκάστοτε ισχύοντα πίνακα συγκέντρωσης μιλίων της εταιρίας-μέλους της Star Alliance, η οποία πραγματοποίησε την εκάστοτε πτήση, δεν κερδίζουν Μίλια.

Ο αριθμός μιλίων νομίζω είναι τα πραγματικά μίλια της πτήσης Αθήνα-Τορόντο, τροποποιούμενος κατά ποσοστό ανάλογα το booking class σύμφωνα με τον παραπάνω πίνακα της Aegean, δηλαδή στη δική σου περίπτωση (ναύλος L) τα μισά πραγματικά μίλια.
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.415
Likes
14.391
Αν ισχύει ότι είναι τα πραγματικά Χ 50% τότε να υπολογίζεις γύρω στα 2.500 μίλια.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.731
Likes
50.821
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Yπέροχα, ευχαριστώ πα΄ρα πολύ.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.278
Μηνύματα
886.254
Μέλη
38.947
Νεότερο μέλος
anthger

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom