Τουρκία Πρώτο ταξίδι στην Κωνσταντινούπολη

giannisLR7

Member
Μηνύματα
46
Likes
13
Επόμενο Ταξίδι
ΒΟΥΔΑΠΕΣΤΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΒΡΑΖΙΛΙΑ Vs ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ
αν πας με κοπελα το καινουργιο που εβαλες ειναι καλλίτερο.. απλώς θελει λιγο περπατημα απο τη σταση στο ξενοδοχειο 10 λεπτα. Το Ersu και το Constantine που σου προτειναν ειναι πανω στο κεντρικο μπροστα στη σταση Gulhane...
2 ζευγαρια θα πάμε ... Καλυτερο απο πια αποψη το λες ...? To constantine είναι αρκετά πιο ακριβό οπότε κάποιο από τα παραπάνω λογικά
 
Last edited:

Vegerazaros

Member
Μηνύματα
1.464
Likes
2.061
Ταξίδι-Όνειρο
Ελβετία ξανά
2 ζευγαρια θα πάμε ... Καλυτερο απο πια αποψη το λες ...? To constantine είναι αρκετά πιο ακριβό οπότε κάποιο από τα παραπάνω λογικά
ολα αυτα τα ξενοδοχεια Ersu, Cοnstantine,οπως και το Soultan hotel, ( εχω μεινει και στα 3) ειναι ολα ξενοδοχεια 20ετειας δλδ μικρα δωματια ισα που χωρανε τα κρεβατια μικρα μπανια. Αλλα Καθαρα!! εχουν αρκετα καλο πρωινο αλλα μεχρι εκει. και ειναι διπλα στο τραμ αυτο ειναι το αβανταζ τους Τα αλλα δυο που εχεις αναφερει ισως ειναι πιο καλα απο θεμα δωματιων αλλα θα εχει ποδαροδρομο μεχρι τα ΜΜΜ ( οχι πολυ αλλα εχει). Δειξε τα ξενοδοχεια στις γυναικες και ασε να διαλεξουν εκεινες...Παντως δεν αξιζει να δωσετε πολλα χρηματα για hotel γιατι ολη μερα θα ειστε εξω! ( εγω μενω στο Constantine αλλα μου κανουν αλλες τιμες γιατι πηγαινω συνεχεια. Αλλά για τις τιμες που εχει τωρα το καλοκαιρι στο Booking μεταξυ μας δεν αξιζει. Μου αρεσε το τελευταιο που εβαλες to Dara hotel γιατι αν και εχει λιγο ποδαροδρομο απο την σταση τραμ Sultanahmet βλεπω οτι εχει ωραια αιθουσα πρωινου και θα εχετε θεα για να ξεκινησει καλα η μερα.
 

giannisLR7

Member
Μηνύματα
46
Likes
13
Επόμενο Ταξίδι
ΒΟΥΔΑΠΕΣΤΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΒΡΑΖΙΛΙΑ Vs ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ
ολα αυτα τα ξενοδοχεια Ersu, Cοnstantine,οπως και το Soultan hotel, ( εχω μεινει και στα 3) ειναι ολα ξενοδοχεια 20ετειας δλδ μικρα δωματια ισα που χωρανε τα κρεβατια μικρα μπανια. Αλλα Καθαρα!! εχουν αρκετα καλο πρωινο αλλα μεχρι εκει. και ειναι διπλα στο τραμ αυτο ειναι το αβανταζ τους Τα αλλα δυο που εχεις αναφερει ισως ειναι πιο καλα απο θεμα δωματιων αλλα θα εχει ποδαροδρομο μεχρι τα ΜΜΜ ( οχι πολυ αλλα εχει). Δειξε τα ξενοδοχεια στις γυναικες και ασε να διαλεξουν εκεινες...Παντως δεν αξιζει να δωσετε πολλα χρηματα για hotel γιατι ολη μερα θα ειστε εξω! ( εγω μενω στο Constantine αλλα μου κανουν αλλες τιμες γιατι πηγαινω συνεχεια. Αλλά για τις τιμες που εχει τωρα το καλοκαιρι στο Booking μεταξυ μας δεν αξιζει. Μου αρεσε το τελευταιο που εβαλες to Dara hotel γιατι αν και εχει λιγο ποδαροδρομο απο την σταση τραμ Sultanahmet βλεπω οτι εχει ωραια αιθουσα πρωινου και θα εχετε θεα για να ξεκινησει καλα η μερα.
Απλά καταπληκτικός .... Σ ευχαριστώ! Ρώτησαμε και..... :rolleyes-80: το Dara παίζει σαν πρώτο φαβορί !
 

Vegerazaros

Member
Μηνύματα
1.464
Likes
2.061
Ταξίδι-Όνειρο
Ελβετία ξανά
Απλά καταπληκτικός .... Σ ευχαριστώ! Ρώτησαμε και..... :rolleyes-80: το Dara παίζει σαν πρώτο φαβορί !
Να σου πω και το αλλο...στις 23 Ιουλιου θα ειμαι στη Πόλη και δεν με νοιαζει να περασω απο αυτο το ξενοδοχειο να "κατασκοπεύσω" λιγο την κατασταση!! οποτε κρατα Reservation και σε ενα ακομη που σας αρεσει και θα σου πω πιο σιγουρα! :lol:
 

giannisLR7

Member
Μηνύματα
46
Likes
13
Επόμενο Ταξίδι
ΒΟΥΔΑΠΕΣΤΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΒΡΑΖΙΛΙΑ Vs ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ
Να σου πω και το αλλο...στις 23 Ιουλιου θα ειμαι στη Πόλη και δεν με νοιαζει να περασω απο αυτο το ξενοδοχειο να "κατασκοπεύσω" λιγο την κατασταση!! οποτε κρατα Reservation και σε ενα ακομη που σας αρεσει και θα σου πω πιο σιγουρα! :lol:
Τέλεια Σ ευχαριστώ πολύ ...
 

Rebequita

Member
Μηνύματα
408
Likes
158
Ταξίδι-Όνειρο
Peru
2 ζευγαρια θα πάμε ... Καλυτερο απο πια αποψη το λες ...? To constantine είναι αρκετά πιο ακριβό οπότε κάποιο από τα παραπάνω λογικά
Τσέκαρε τα μεσω trivago. Kai to constantine και αυτο που κατεληξες μου τα δίνει πολυ φθηνότερα, στις δικες μου τουλαχιστον ημερομηνιες τελη ιουνιου. Με παρεπεμψε σε αυτο το site http://www.amoma.com/hotel.php?key=...arification=GR&langid=1&curid=EUR&reqsource=2
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.434
Likes
4.422
Κάποια από τα site στα οποία σε παραπέμπει το trivago (μεταξύ των οποίων και το amoma.com) έχουν θεματάκια αξιοπιστίας και αν ψάξεις λίγο στο internet αρκετοί είχαν προβλήματα με τις κρατήσεις τους.
 

giannisLR7

Member
Μηνύματα
46
Likes
13
Επόμενο Ταξίδι
ΒΟΥΔΑΠΕΣΤΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΒΡΑΖΙΛΙΑ Vs ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ
Τσέκαρε τα μεσω trivago. Kai to constantine και αυτο που κατεληξες μου τα δίνει πολυ φθηνότερα, στις δικες μου τουλαχιστον ημερομηνιες τελη ιουνιου. Με παρεπεμψε σε αυτο το site http://www.amoma.com/hotel.php?key=...arification=GR&langid=1&curid=EUR&reqsource=2
το Dara hotel που αναφέρω παραπάνω το βρήκα στα 234 το 2κλινο .... στο booking . Στο amona λγιο φτηνότερο αλλα μηπως υπαρχει θεμα αξιοπιστιας οπως αναφερει @mourohavlos ? Τουλαχιστον στο booking οτι προβλημα αντιμετωπισα σε κρατησεις με βοηθησανε με το παραπανω και γρηγορα ...
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.367
Likes
9.290
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
το Dara hotel που αναφέρω παραπάνω το βρήκα στα 234 το 2κλινο .... στο booking . Στο amona λγιο φτηνότερο αλλα μηπως υπαρχει θεμα αξιοπιστιας οπως αναφερει @mourohavlos ? Τουλαχιστον στο booking οτι προβλημα αντιμετωπισα σε κρατησεις με βοηθησανε με το παραπανω και γρηγορα ...
Το amoma εμφανιζεται κ σε αλλες μηχανες. Εχω κλεισει χωρις προβλημα και θα ξαναεκλεινα.
 

Rebequita

Member
Μηνύματα
408
Likes
158
Ταξίδι-Όνειρο
Peru
Οι τιμες αυτες ειναι εκτός σεζον..Ιουνιο δεν βρισκεις τέτοια τιμη.Ομως στειλε ενα ε-μαιλ και σιγουρα θα σου κανουν καλλίτερη τιμή. Αν μαλιστα τους γραψεις οτι εισαι μελος σε μεγαλο Greek Travel forum και οτι θα πληρωσεις σε μετρητα, Παντα κανουν κατι καλλίτερο!. Στο συγκεκριμένο εχω μεινει πολλές φορές και ειναι ακριβώς μπροστα στη σταση τραμ Gulhane. Ζήτησε ομως δωματιο στη πισω πλευρα γιατι αν σου δωσουν μπροστινο θα ξυπνας απο τις 6 το πρωι που αρχιζει η λειτουργία του τραμ :) και θα ακους συνεχεια Gulhane..Gulhane!! :haha: κατα τα αλλα ειναι καθαρο και βολικότατο αλλά χωρις πολυτέλειες !
Πάντως είσαι διάσημη, έστειλα mail στο ξενοδοχειο οπως μου πρότεινες, αναφέροντας για το ελληνικό ταξιδιωτικό forum και στην απάντηΣη τους σε ανεφεραν κιόλας. Μου έδωσαν καλύτερη τιμή καθώς και δωρεαν one way μεταφορα απο το αεροδρόμιο. Ευχαριστώ πολύ για την ιδέα.
 

GR_Macedon

New Member
Μηνύματα
3
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
-
Ταξίδι-Όνειρο
-
Να ρωτήσω κάτι...... Θα ταξιδέψω δεύτερη φορά στην πόλη. Αυτή τη φορά όμως με δικό μου αυτοκίνητο και οικογενειακως (γυναίκα και 3 παιδιά, 19, 16 & 13) όλοι με καινούριες ταυτότητες. Χρειάζεται να έχω κάποιο άλλο έγγραφο μαζί μου κυρίως για τα 2 ανήλικα;
 

margent

Member
Μηνύματα
13
Likes
3
παιδια θελω της βοηθεια σας..θα μεινω για 4 βραδια και προσπαθω να φτιαξω εβα προγραμμα που να χωραει αρκετα πραγματα. Μεχρι στιγμης : 1η μερα Αγια σοφια,Τοπ καπι,βασιλικη κινστερνα,μπλε τζαμι 2η ντολμαμπαχτσε, βοσπορος και ορτακιοι 3η μερα μεγαλο παζαρι και καφε στο πιερε λοτι 4η μερα πατριαρχειο ,balat . Tα βραδια κυριως θα κινουμαστε στην istiklal..Την 5η μερα τι μπορω να κανω?εχω παραλειψει κατι που μπορω να χωρεσω στο προγραμμα?ευχαριστω
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.207
Μηνύματα
883.787
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom