ΗΠΑ Πρώτο ταξίδι στη Νέα Υόρκη

mariagl

Member
Μηνύματα
844
Likes
648
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία
Και να ρωτησω και κατι άλλο ρε παιδιά; Στο hotels.com μου λεει οτι στην κρατηση για καθε ξενοδοχειο περιλαμβανονται φοροι και τελη. Στο booking.com όμως που είδα κάποιο άλλο, μου λεει "Δεν συμπεριλαμβάνεται στην τιμή δωματίου : 14.75 % ΦΟΡΟΣ, δημοτικός φόρος USD 3.50 τη βραδιά". αλλα μετα η τιμή όταν πάω να το κλείσω παραμένει ίδια... που τους πληρώνω δηλαδή τους φόρους σε αυτή την περίπτωση;
ολο το ποσο μαζι με φορους το πληρωνεις στο ξενοδοχειο, δεν χρεωνεται η καρτα σου.
Booking.com: Terms and conditions. Book your hotel now!
 

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.332
Likes
1.482
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!
θα ηθελα να μου πειτε πως βρισκουμε μια διευθυνση οταν ξερουμε εναν τριψηφιο αριθμο.
π.χ. 241 West 42nd Stree
το 241 το γραφει ο χαρτης; Το 42 εννοειται οτι το βρισκεις...
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.261
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Εξαρταται το χαρτη .Αυτοι που χρησιμοποιησα εγω δεν εγραφαν τα νουμερα.
Σε καθε διασταυρωση οδου(street) με λεωφορο (avenue) εχει πινακιδες που σου δειχνουν αν ειναι η 42η ανατολικη ή δυτικη.Γενικα οταν κινεισαι στη ΝΥ θα πρεπει παντα να εχεις στο μυαλο σου την εννοια ανατολη-δυση..ανατολικα ..δυτικα.
 

navis

Member
Μηνύματα
45
Likes
4
thanx kleopatra! δεν το ηξερα αυτό γιατι μεχρι τωρα σε 3 ταξίδια, πλήρωνα απο πριν το ξενοδοχείο, απο άλλα site βέβαια. Στο hotels.com δηλαδή, αν κλεισω απο εκεί, δε θα πρέπει να πληρώσω τίποτα μετά στο ξενοδοχείο, ουτε φόρους όυτε τίποτα;
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.261
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Αν θυμαμαι καλα και μεις πρεπει να το ειχαμε προπληρωσει το χοτελ (μεσα και οι δημοτικοι φοροι ..τελικη τιμη κομπλε)..οποτε δεν εχω εικονα να σου μεταφερω για το τι γινεται με το hotels.com
 

navis

Member
Μηνύματα
45
Likes
4
thanx a loooot παιδια. επειδή το βρήκα και απο άλλο site τώρα, που λεεί οτι είναι τιμή με φόρους και αφαιρείται απο τωρα απο την κάρτα το ποσό, υπάρχει περίπτωση να μου ζητήσουν να πληρώσω και στο ξενοδοχείο κάτι;
 

kateP

Member
Μηνύματα
88
Likes
5
Βοηθηστε γιατι αγχωθηκα! Απο jfk θα παρουμε ταξι για manhattan, οποτε οκ!
Για manhattan προς newark που θα παμε με airtrain δεν ξερω τι κανουμε.... Θα παμε pen station και μετα;;;; Εχω ξαναρωτησει στην σελιδα 3 αλλα δεν εβγαλα ακρη. Μου ειπατε να κοιταξω To & From Newark - AirTrain - Ground Transportation - Newark Liberty International Airport - Port Authority of New York & New Jersey αλλα δν καταλαβαινω.....
Για πτηση στις 18:00 τι ωρα πρεπει να φυγουμε απο pen station για να ειμαστε 2 ωρες πιο πριν στο αεροδρομιο;
 

aggelos4738

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΑΥΣΤΡΑΛΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
JAPAN.....
kateP στα 120 ευρω δεν υπαρχει κατι αλλα με λιγα παραπανω βρηκα αυτα και ειναι ολα στο μανχατταν!

Shoreham hotel 4*
33 West 55th Street, New York /139 ευρω (yeego.com)
Shoreham Hotel New York - Local rates for the Shoreham Hotel on Yeego.com

Hotel 99 3*
Chinatown 244 West 99th Street / 126.70 ευρω (asiarooms.com)
Hotel99 Chinatown United States


Windsor hotel 3*
108 Forsyth St. , New York / 127.70 ευρω (asiarooms.com)
Windsor Hotel New York United States

Πιστευω να βοηθησα λιγο... και τα δυο αυτα site ειναι αξιοπιστα. Τα εχω χρησιμοποιησει στο παρελθον! Καλη επιτυχια!


αντε με το καλο να πατε!! λες να τρακαριστουμε??
θα ειμαστε περιπου τις ιδιες μερες εκει!! εγω εκλεισα στο new yorker ramanda 481 8th avenue 1700? μας πηγε! για 9νυχτες
 

taver

Member
Μηνύματα
12.516
Likes
29.315
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
αντε με το καλο να πατε!! λες να τρακαριστουμε??
θα ειμαστε περιπου τις ιδιες μερες εκει!! εγω εκλεισα στο new yorker ramanda 481 8th avenue 1700? μας πηγε! για 9νυχτες
Ένα από τα πλέον ονομαστά ξενοδοχεία της πόλης, σε ένα Art Deco ουρανοξύστη και με τη σήμα κατατεθέν επιγραφή...

New Yorker Hotel - Wikipedia, the free encyclopedia

afarm2.static.flickr.com_1040_1035546068_04e569c28d.jpg
 

aggelos4738

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΑΥΣΤΡΑΛΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
JAPAN.....
Ένα από τα πλέον ονομαστά ξενοδοχεία της πόλης, σε ένα Art Deco ουρανοξύστη και με τη σήμα κατατεθέν επιγραφή...

New Yorker Hotel - Wikipedia, the free encyclopedia

afarm2.static.flickr.com_1040_1035546068_04e569c28d.jpg
καλησπερα, χρονια πολλα χριστος ανεστη!
εχεις ακουσει για την ποιοτητα του κατι κακο-καλο???
που να παω να κανω μετρητα usd, την τριτη κιόλας να τελειωνω!!
πιστευετε οτι 500usd ειναι καλα για τα tip's ταχι και κανα βρωμικο?
αν αφηνω κανα 3-5usd τip's ειμαι οκ? η θα τρωω γιαουρτια στην πλατη σαν καποιον αλλον μεγαλωσομο πολιτικο μας???
το αγχος αρχιζει και με κυριευει την αλλη κυριακη το πρωι πεταμε!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.335
Μηνύματα
888.238
Μέλη
38.991
Νεότερο μέλος
Boban

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom