Πτήσεις με ανταπόκριση

Kkyr7

Member
Μηνύματα
8
Likes
0
Καλημέρα σε όλους ταξιδεύω το καλοκαίρι με την Juneyao Airlines για Μπαλί μέσω Σανγκάης.. Το ερώτημα μου είναι αν χρειάζομαι visa για Κίνα που είναι μόνο για αλλαγή πτήσης.. Ενημερώνω ότι εχω καλέσει στην πρεσβεία της κίνας και η απάντηση τους ήταν να ρωτήσω την αεροπορική που το θεωρώ λίγο δύσκολο... Επίσης αναφέρω ότι το εισιτήριο είναι ενιαίο.. Γνωρίζει κάποιος?
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.667
Likes
12.525
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Καλημέρα σε όλους ταξιδεύω το καλοκαίρι με την Juneyao Airlines για Μπαλί μέσω Σανγκάης.. Το ερώτημα μου είναι αν χρειάζομαι visa για Κίνα που είναι μόνο για αλλαγή πτήσης.. Ενημερώνω ότι εχω καλέσει στην πρεσβεία της κίνας και η απάντηση τους ήταν να ρωτήσω την αεροπορική που το θεωρώ λίγο δύσκολο... Επίσης αναφέρω ότι το εισιτήριο είναι ενιαίο.. Γνωρίζει κάποιος?
Καλημέρα. Υπάρχει αυτό το θέμα Κίνα - Free Transit Βίζα Κίνα που θα σε βοηθήσει.
 

Hayate

Member
Μηνύματα
868
Likes
5.298
Επόμενο Ταξίδι
Oπου δεν κανονιζουμε..
Ταξίδι-Όνειρο
Hokkaido χειμωνα
Καλημέρα σε όλους ταξιδεύω το καλοκαίρι με την Juneyao Airlines για Μπαλί μέσω Σανγκάης.. Το ερώτημα μου είναι αν χρειάζομαι visa για Κίνα που είναι μόνο για αλλαγή πτήσης.. Ενημερώνω ότι εχω καλέσει στην πρεσβεία της κίνας και η απάντηση τους ήταν να ρωτήσω την αεροπορική που το θεωρώ λίγο δύσκολο... Επίσης αναφέρω ότι το εισιτήριο είναι ενιαίο.. Γνωρίζει κάποιος?
Αφού είναι μόνο για αλλαγή πτήσης και δεν μπλέκεις παραπάνω με το πόσες ώρες ή μέρες θα φύγεις από το αεροδρόμιο τότε ναι είναι Visa free απλά συμπληρώνεις ένα entry permit είτε κατά τη διάρκεια της πρώτης πτήσης (στο δίνει το πλήρωμα)είτε με το που φτάσεις εκεί.
 

sabas

Member
Μηνύματα
15
Likes
60
Ταξίδι στο Περού

γεια σας κ πάλι! τα εισιτήρια που έχω κλείσει για τέλη Σεπτεμβρίου είναι με την AIRFRANCE και η ανταπόκριση στο αεροδρόμιο Σαρλ ντε Γκωλ είναι μόλις μία ώρα και πέντε λεπτά. Στο τσατ της εταιρείας με καθησυχασαν βέβαια αλλά μου φαίνεται πολύ μικρός ο χρόνος ανταπόκρισης. Πιστεύετε θα έχουμε πρόβλημα;
 
Last edited by a moderator:

GTS

Member
Μηνύματα
6.833
Likes
18.790
Τσέκαρε σε ένα χάρτη του αεροδρομίου που φτάνουν χοντρικά οι πτήσεις από Αθήνα και πού αναχωρούν για Λίμα. Αν είναι πολύ κοντά, δε βλέπω πρόβλημα.
 

pepakos

Member
Μηνύματα
180
Likes
452
Ταξίδι-Όνειρο
Αργεντινή 🇦🇷
γεια σας κ πάλι! τα εισιτήρια που έχω κλείσει για τέλη Σεπτεμβρίου είναι με την AIRFRANCE και η ανταπόκριση στο αεροδρόμιο Σαρλ ντε Γκωλ είναι μόλις μία ώρα και πέντε λεπτά. Στο τσατ της εταιρείας με καθησυχασαν βέβαια αλλά μου φαίνεται πολύ μικρός ο χρόνος ανταπόκρισης. Πιστεύετε θα έχουμε πρόβλημα;
Είναι (σχεδόν) στο ιδιο terminal και οι 2 πτησεις.
Λογικα προσγειώνεσαι στο 2F, και πετάς από το 2Ε. Είναι κοντά.
Δεν θα χρειαστείς το shuttle train του αεροδρομίου, πας με τα πόδια.
1715946623134.png
 

tatooine

Member
Μηνύματα
1.533
Likes
5.562
γεια σας κ πάλι! τα εισιτήρια που έχω κλείσει για τέλη Σεπτεμβρίου είναι με την AIRFRANCE και η ανταπόκριση στο αεροδρόμιο Σαρλ ντε Γκωλ είναι μόλις μία ώρα και πέντε λεπτά. Στο τσατ της εταιρείας με καθησυχασαν βέβαια αλλά μου φαίνεται πολύ μικρός ο χρόνος ανταπόκρισης. Πιστεύετε θα έχουμε πρόβλημα;
Σκέψου θετικά.
Και να χάσεις την πτήση θα σε τακτοποιήσουν στην αμέσως επομένη ,συν δωμάτιο και φαγητό δωρεάν στο Παρίσι συν χρήματα από αποζημιώσεις λόγω χαμένης πτήσης. Κερδισμένος θα βγεις.
 

sabas

Member
Μηνύματα
15
Likes
60
Σκέψου θετικά.
Και να χάσεις την πτήση θα σε τακτοποιήσουν στην αμέσως επομένη ,συν δωμάτιο και φαγητό δωρεάν στο Παρίσι συν χρήματα από αποζημιώσεις λόγω χαμένης πτήσης. Κερδισμένος θα βγεις.
παρ'οτι ειναι οικονομικής θέσης το εισιτήριο;

Είναι (σχεδόν) στο ιδιο terminal και οι 2 πτησεις.
Λογικα προσγειώνεσαι στο 2F, και πετάς από το 2Ε. Είναι κοντά.
Δεν θα χρειαστείς το shuttle train του αεροδρομίου, πας με τα πόδια.
View attachment 462253
ευχαριστώ πολύ!
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.289
Μηνύματα
886.778
Μέλη
38.955
Νεότερο μέλος
alex_07

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom