Πτήση προς Amsterdam μέσω Κωνσταντινούπολης

paefstra

Member
Μηνύματα
13.170
Likes
41.565
Πάρτε ένα λεωφορείο για Κων/πολη και λύθηκε το θέμα (υποθέτω ότι ξεκινάτε από Θεσσαλονίκη ή τέλος πάντων Βόρεια Ελλάδα). Έχει 2-3 δρομολόγια τη μέρα. Μη σου πω ότι θα βγει και φτηνότερα από βενζίνες, διόδια και πάρκινγκ.
 

pxanth

Member
Μηνύματα
109
Likes
75
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Πάρτε ένα λεωφορείο για Κων/πολη και λύθηκε το θέμα (υποθέτω ότι ξεκινάτε από Θεσσαλονίκη ή τέλος πάντων Βόρεια Ελλάδα). Έχει 2-3 δρομολόγια τη μέρα.
Αυτό θα πρότεινα κι εγώ. Υπάρχει εξάλλου απευθείας σύνδεση Otogar - αεροδρόμιο με το μετρό. Είναι όλα πολύ εύκολα και άνετα.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.170
Likes
41.565
Καλά, εγώ κυρίως θα πρότεινα να κάνεις αεροπλανάκι το εισιτήριο Κων/πολη Αμστερνταμ και να βγάλεις ένα Θεσσαλονίκη- Κων/πολη με 65 ευρώ.
Αν σκεφτείς ότι το λεωφορείο για τη μετάβαση κάνει 45 ευρώ, βάλε και 10 για καφέδες και φαγητό -10 ώρες ταξίδι είναι αυτό- και καμια 10ριά ευρώ για να φτάσεις γρήγορα ως το Sabiha, μια η άλλη έρχεται.
Θα πρότεινα να κάνεις αεροπλανάκι και το εισιτήριο της επιστροφής, αλλά μπορεί να θέλετε να δείτε την Κων/πολη, οπότε το κρατάτε.
Η πετάτε γενικά το εισιτήριο που επιστρέφει φόρους, αφού τους ζητήσετε πίσω.
 

Panos21gr

Member
Μηνύματα
15
Likes
0
Ευχαριστώ πολύ παιδιά, μόλις με σώσατε! Ελπίζω να βρούμε λεωφορείο ώστε να μην χάσουμε την πτήση.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.170
Likes
41.565
Δεν κοιτάς ένα μήνυμα πιο πάνω; Γιατί τζάμπα θα τη φάτε την ταλαιπωρία 20 ώρες ταξίδι....
 

Panos21gr

Member
Μηνύματα
15
Likes
0
Είμαστε απο Κομοτηνή, αξίζει να πάμε με αμάξι θεσσαλονίκη, να πληρώσουμε parking και βενζίνες πανε έλα; Επίσης που βρήκες τόσο φθηνό εισιτήριο; Ψάχνω στο airtickets αλλα δεν βρίσκω κάτι σε αυτη την τιμή.
 

pxanth

Member
Μηνύματα
109
Likes
75
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Δεν χρειάζεται να πας Θεσσαλονίκη, περνάει από Ξάνθη.
Να πάει Θεσσαλονίκη για να πετάξει εννοούσε (φαντάζομαι), όχι για το λεωφορείο. Το οποίο λεωφορείο, περνάει και από το κέντρο της Κομοτηνής παρεπιπτόντως.
 

Panos21gr

Member
Μηνύματα
15
Likes
0
paefstra αυτά είναι με αναχώρηση 13/2 , εμείς μόνο 14/2 μπορούμε να φύγουμε. Και με 14/2 οι τιμές είναι πιο τσουχτερές, για 2 άτομα μου βγάζει 300 ευρώ.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.170
Likes
41.565
Ε, τότε λεωφορειάκι κι όλα μια χαρά. Εγώ δοκίμασα της ALPAR TURIZM και έκανα πολύ ξεκούραστο ταξίδι.
 

greg_thess

Member
Μηνύματα
993
Likes
547
Εγώ της Metro Turizm αλλά δεν νομίζω να το ξαναέκανα.Σκέτη ταλαιπωρία.Γενικά πάντως δεν μπορώ τόση ώρα στα πούλμαν.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.299
Μηνύματα
887.336
Μέλη
38.971
Νεότερο μέλος
Blaser

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom