Πτηση και ημερομηνια εκλογων

SunriseNick

Member
Μηνύματα
49
Likes
0
Παιδια μια ερωτησούλα..θελω να οργανώσω μια εκδρομη και να κλεισω εισητηρια για 29/04 ώς 4/5 . το μονο που θα μπορουσε να το ακυρωσει και να έχω προβλήματα ειναι αν εχουμε εκλογες εκει 3 γυρω. Εχω ακούσει οτι πρεπει να προκηρυχτούνε 40 μερες πριν ομως.σωστο? αρα ειμαι ασφαλης αν κλείσω τώρα..?
Μπορει να είναι τελίως ατοπο το σενάριο και η ερωώτηση μου , απλα θελω να ειμαι ασφαλής γιατι refund..δεν παιζει κ τα έξοδα θα ειναι αρκετα.

Ευχαριστώ και παλι !:p
 

marydim

Member
Μηνύματα
1.631
Likes
410
Επόμενο Ταξίδι
Μεσόγειος
Ταξίδι-Όνειρο
Δρόμος Αγ. Ιακώβου-Ισπανί
Και γιατί να ακυρώσεις το ταξίδι σου αν γίνουν εκλογές?
Υποψήφιος θα είσαι?
 

SunriseNick

Member
Μηνύματα
49
Likes
0
trip

ΠΟυ ξερεις..μπορει ! :)
Για εμένα όχι για την παρέα μου όμως(λογο επαγγέλματος ) θα πρέπει να ακυρωθει..οποτε ..καλύτερα μην φαμε το..ξενερωμα .:rolleyes:
 

CakeNet

Member
Μηνύματα
2.065
Likes
121
Επόμενο Ταξίδι
-
Έλα κι εσύ...μην το γρουσουζεύεις! Όρεξη τους είχαμε τώρα πάλι..κλείσε τις διακοπές σου! :D
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
το μόνο βέβαιο είναι για τίς ευρωεκλογές 7 ιουνίου μεσα στο τριήμερο του Αγίου
Πνέυματος οι αθεόφοβοι :D
 

SunriseNick

Member
Μηνύματα
49
Likes
0
trip

και ολο λεω να κλεισω..και τσουπ εχτες ακουω ιδρυθηκε και νεο κομμα..μαλλον θα περιμενω..παντως καποιο χρονικο οριο πριν την προκηρυξη εκλογων σιγουρα υπαρχει και αυτο κοιταω για να ειμαι 100% σιγουρος.
 

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.784
Likes
1.111
Επόμενο Ταξίδι
τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
japan
και ολο λεω να κλεισω..και τσουπ εχτες ακουω ιδρυθηκε και νεο κομμα..μαλλον θα περιμενω..παντως καποιο χρονικο οριο πριν την προκηρυξη εκλογων σιγουρα υπαρχει και αυτο κοιταω για να ειμαι 100% σιγουρος.
κλείσε και μη περιμένεις ούτε λεπτό! σοβαρολογούμε τώρα?;)
 

taver

Member
Μηνύματα
12.492
Likes
29.040
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Παιδια μια ερωτησούλα..θελω να οργανώσω μια εκδρομη και να κλεισω εισητηρια για 29/04 ώς 4/5 . το μονο που θα μπορουσε να το ακυρωσει και να έχω προβλήματα ειναι αν εχουμε εκλογες εκει 3 γυρω. Εχω ακούσει οτι πρεπει να προκηρυχτούνε 40 μερες πριν ομως.σωστο? αρα ειμαι ασφαλης αν κλείσω τώρα..?
Μπορει να είναι τελίως ατοπο το σενάριο και η ερωώτηση μου , απλα θελω να ειμαι ασφαλής γιατι refund..δεν παιζει κ τα έξοδα θα ειναι αρκετα.

Ευχαριστώ και παλι !:p
Και τώρα τι θες να σου απαντήσουμε? Αν θα γίνουν ή όχι εκλογές την Κυριακή 3/5/2009? (μόνο αυτή η Κυριακή είναι στο διάστημα που έδωσες). Ε, ναι, μπορεί και να γίνουν, μπορεί και να μη γίνουν. Ότι ξέρεις (μάλλον) ξέρουμε κι εμείς, και ούτε πυθίες είμαστε, ούτε πρωθυπουργοί. Από αυτή την άποψη, λάθος ανθρώπους ρωτάς.
Αν θες να κάνουμε πολιτική εκτίμηση, μπορούμε να κάνουμε πολλές, αλλά γιατί να έχουν οι εκτιμήσεις μας περισσότερη βάση από την όποια δική σου?
Στο κάτω κάτω, είναι θέμα ρίσκου.
Είτε αγοράζεις τα εισητήρια, με πιθανότητα Χ% να χάσεις τα λεφτά σου επειδή δε θα μπορείς να φύγεις, είτε πληρώνεις παραπάνω για refundable/flexible εισητήριο, και με πιθανότητα (100-Χ) % θα έχεις πληρώσει κάτι παραπάνω.
Αλλά οι εκλογές δεν είναι το μόνο ρίσκο. Τόσα και τόσα μπορεί να συμβούν που θα μπορούσαν να ήταν λόγοι ματαίωσης ενός ταξιδιού. Εσείς και μόνο εσείς αποφασίζετε αν θέλετε να πάρετε το ρίσκο.

Εγώ πάντως στις 3/5/09 θα βρίσκομαι στη Χαϊδελβέργη.
 
Μηνύματα
74
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
????????
Ταξίδι-Όνειρο
γυρος λατινικης αμερικης
Αν αυτο που ρωτας ειναι το χρονικο διαστημα απο την κυριξη προωρων εκλογων μεχρι την διεξαγωγη τους ειναι πραγματι 40 μερες τουλαχιστον. Αρα δεν θα χρειαστει να περιμενεις και πολυ για να το σιγουρεψεις... Σε καμια εβδομαδα θα ξερεις.....
 

SunriseNick

Member
Μηνύματα
49
Likes
0
trip

ΑΥτο ηθελα Ευδοκία! Σας ευχαριστώ ολους. Μαλλον θα περιμένω καμια βδομαδουλα..just in case..:)
 

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.784
Likes
1.111
Επόμενο Ταξίδι
τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
japan
προτείνω να βάλουμε ένα χρονόμετρο πότε περνά το όριο των 40 ημερών και όταν μηδενήσει να κάνουμε πάρτυ:bleh:
6 μέρες 23 ώρες και 52 λεπτά μέχρι να είναι η κυβέρνηση εκτός προθεσμίας:haha:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
883.981
Μέλη
38.908
Νεότερο μέλος
Apostolos88

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom