Πως αναβάλλουμε/ακυρώνουμε ταξίδι λόγω κοροναϊού;

paefstra

Member
Μηνύματα
13.199
Likes
41.662
Εννοείς ότι θα αλλάξει όνομα η Aegean και θα κρατiκοποιηθεί? Κρατικοποίηση επί ΝΔ ?:D
Ο κομμουνισμος στην Aegean αρχισε πολυ νωριτερα. Μειωσε πολυ τα προνομια των Gold εδω και καιρο, η ταξικη ανισοτητα εχει αμβλυνθει ηδη :p
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.199
Likes
41.662
Δεν κυβερνάει η ΝΔ, κυβερνάνε οι γιατροί.
Αυτο ειναι προφανες. Μολις ηρθε μειλ πως ετοιμαζει δωρεα μιλιων στους γιατρους για ενα ταξιδι με επιστροφη με μιλια που θα δωρισουμε και τα τριπλασιαζει.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.401
Likes
9.333
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Και δεν παω να παρω το voucher απο την Alitalia να τελειωνω πιο γρηγορα; Ποιο απο τα δυο βλεπεις πιο πιθανο να επιβιωσει, το petas η η Alitalia? (τι ρωταω και ποιον τωρα, αλλα ηθελα μια γνωμη)
Προσωπικα θα επαιρνα το voucher...η Alitalia κατα πασα πιθανοτητα κρατικοποιειται (συμφωνουν πολλα κομματα) ,δεν θα την ξεπουλησουν για 1 κομματι ψωμι, θα επιβιωσει ανετα.
Ασχετο, αλλαζει το ονομα στο voucher?
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.401
Likes
9.333
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Εννοείς ότι θα αλλάξει όνομα η Aegean και θα κρατiκοποιηθεί? Κρατικοποίηση επί ΝΔ ?:D
Κ επι εποχης ιου φαντασματα βλεπετε? Πανε οι εκλογες εγιναν, ασχοληθειτε με την πραγματικοτητα.
Εννοω οτι οπως καθε μαγαζι που δεν βγαζει, ο ιδιοκτητης του το κλεινει, αλλαζει ονομα, δραστηριοτητα κ μπαι. Ειναι δυσκολο να γινει αντιληπτο? Η εποχη κρατικης ΟΑ περασε.
 
Last edited by a moderator:

paefstra

Member
Μηνύματα
13.199
Likes
41.662
Προσωπικα θα επαιρνα το voucher...η Alitalia κατα πασα πιθανοτητα κρατικοποιειται (συμφωνουν πολλα κομματα) ,δεν θα την ξεπουλησουν για 1 κομματι ψωμι, θα επιβιωσει ανετα.
Ασχετο, αλλαζει το ονομα στο voucher?
Δεν εχω ιδεα, δεν εχω ξαναπαρει απο αεροπορικη.
Πηρα μονο απο τη flixbus αλλα αυτο το εχω ξανακανει αλλες δυο φορες που εκανα αλλαγες, δινει voucher σε καθε ακυρωση που χρησιμοποιεις με οποιον τροπο θελεις σε 12 μηνες, στανταρ πρακτικη της ανεξαρτητα Covid αφου ειναι ολα τα εισιτηρια ακυρωσιμα.
 

Anna82

Member
Μηνύματα
41
Likes
124
Της Aegean δεν αλλάζει όνομα το voucher, είναι λέει αυστηρά προσωπικό.
Πάντως κάτι λένε για κρατική επιχορήγηση. Με χρήματα των φορολογούμενων βεβαίως.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.199
Likes
41.662
Της Aegean δεν αλλάζει όνομα το voucher, είναι λέει αυστηρά προσωπικό.
Πάντως κάτι λένε για κρατική επιχορήγηση. Με χρήματα των φορολογούμενων βεβαίως.
Κοιτα τα voucher που πηραμε μεσω της Mastercard μια χαρα τα χρησιμοποιησα και για δευτερο ατομο. Ενα νουμερο ειναι, το βαζεις και αφαιρειται το ποσο, δεν ψαχνει ατομο.
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.035
Likes
6.420
Ξαναρωτάω, έχει επικοινωνήσει κάνεις με Volotea? Έχει ελληνικό νούμερο αλλά δεν απαντάει κανένας.
Επίσης στο chat της συνεχώς δεν υπάρχει διαθέσιμος άνθρωπος να μιλήσεις.
 

Anna82

Member
Μηνύματα
41
Likes
124
Κοιτα τα voucher που πηραμε μεσω της Mastercard μια χαρα τα χρησιμοποιησα και για δευτερο ατομο. Ενα νουμερο ειναι, το βαζεις και αφαιρειται το ποσο, δεν ψαχνει ατομο.
Τι voucher μέσω Mastercard είναι αυτά; Εγώ λέω για της Aegean το γνωστό και τρισκατάρατο voucher
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.199
Likes
41.662
Τι voucher μέσω Mastercard είναι αυτά; Εγώ λέω για της Aegean το γνωστό και τρισκατάρατο voucher
Oταν h Αlphabank αντικατεστησε τις American Express με Mastercard μας εστειλε 2 voucher αξιας 25 ευρω και χρησιμοποιηθηκαν σε οποιοδηποτε εισιτηριο, αφου ειχαν μορφη αριθμητικου κωδικου. Ιδια μορφη εχουν και της Flixbus.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.401
Likes
9.333
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Πάντως κάτι λένε για κρατική επιχορήγηση.
Κουβεντα καφενε κ εκτος θεματος.
Δεν εχω ιδεα, δεν εχω ξαναπαρει απο αεροπορικη.
Η αποζημιωση για ακυρωσεις κλπ γινεται προς αυτον που πληρωνει κ μονο. Γιατι για το voucher να ειναι διαφορετικα? Το μονο σιγουρο ειναι η διαρκεια του 12 μηνες ειπαν.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.331
Μηνύματα
888.150
Μέλη
38.989
Νεότερο μέλος
giota.charalampak

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom