Βουλγαρία Πως γυρνάω Ελλάδα απο Σόφια?

marydim

Member
Μηνύματα
1.631
Likes
410
Επόμενο Ταξίδι
Μεσόγειος
Ταξίδι-Όνειρο
Δρόμος Αγ. Ιακώβου-Ισπανί
Μου ειπανε και για αυτα, λεωφορεια του ΟΣΕ

INTERNATIONAL BUS LINES TRAINOSE-??????? ????????? ????? (bookthes)

αλλα λίγο περίεργα μου φαίνονται, θα πάρω τηλ αυριο.
Το θυμήθηκα μετά αυτό με τα λεωφορεία του ΟΣΕ αλλά ξέχασα να στο γράψω. Αν μπεις και στο επίσημο site του ΟΣΕ στα δρομολόγια του εξωτερικού θα δεις ότι αναφέρει ότι εκτελούνται δρομολόγια με λεωφορεία από και προς Βουλγαρία αλλά δυστυχώς δεν έχει κάποια άλλη πληροφορία.
Τηλέφωνο και στον ΟΣΕ επομένως.

Το λεωφορείο που αναφέρω στο προηγούμενο μήνυμα το είχαμε πάρει μπροστά από το άγαλμα του Ελευθερίου Βενιζέλου και ήταν μιας Βουλγάρικης εταιρείας που το όνομά της μου διαφεύγει τώρα αλλά τα εισιτήρια τα είχαμε κλείσει στο Ζορπίδη της Αριστοτέλους.

 

N-I-K-O-S

Member
Μηνύματα
33
Likes
3
Καλησπέρα σε όλους/ες


ξεμείναμε Λονδινο απο προχθες που δεν πέταξε τίποτα και αναγκάστηκα να κλείσω για Βουλγαρία(Σόφια) για την Τρίτη.

Φτάνω στις 12 το μεσημέρι στην Σόφια στο αεροδρόμιο της και ψάχνω να βρώ πώς θα γυρίσω Ελλάδα. Μπήκα στον ΟΣΕ και δεν έχει πληροφορίες, ψάχνω τώρα για ΚΤΕΛ και λοιπές πληροφορίες.

Μπορείς κάποιος να δώσει καμια συμβουλή την Τρίτη 22 Δεκεμβρίου πώς γυρνάμε Θεσσαλονίκη?

Πώς θα τους πληρώσω? Λέω να αλλάξω στο αεροδρόμιο 50-100 ευρώ.

Ευχαριστώ προκαταβολικά για τη βοήθεια
Παρε τηλ στο 2310599100 να σου πουν τα δρομολογια απο Σοφια για θεσσαλονικη.Το λεωφορειο κανει περιπου 7ωρες.Ταξιδεψα πριν λιγες μερες απο θεσσαλονικη για blagoevgrad και το αντιστροφο και το λεωφορειο συνεχιζει μεχρι σοφια και καποια πηγαινουν μεχρι Plovid.Την τριτ ειναι η μοναδικη μερα νομιζω που δεν εχει καθολου δρομολογια.Τεταρτη εχει 10.30 και 16.30 απο Σοφια
 

Blondeamon

Member
Μηνύματα
285
Likes
142
Update για μελλοντικούς ταξιδιώτες:

Ζορπίδης τελος τα λεωφορεία αλλα του ΟΣΕ είναι κανονικά κάθε μέρα εκτός φυσικά της Τρίτης που θα πάω εγω ο γκαντέμης. Επίσης έχει καθημερινά τραίνο στις 07 και στις 17 και νομιζω και αλλο ενα στις 23 ή 24.

Σας ευχαριστώ όλους για την βοήθεια, τα σπάμε σαν ταξιδιωτική εμπειρία.
 

japetus

Member
Μηνύματα
580
Likes
1.072
Για Βουλγαρία, σαν εναλλακτική αυτό, υπάρχουν και ενα σωρο βουλγάρικα πρακτορεια που κανουν τις διαδρομες αναμεσα σε Βουλγαρια και Ελλαδα και δεν διαφημιζονται ουτε εχουν σελιδα στο ιντερνετ.. Απεναντι απο το σταθμο του τρενου θα βρεις καποια απο αυτα. Ισως μπορεσουν να σου δωσουν πληροφοριες για αναχωρησεις απο Σοφια...
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
884.002
Μέλη
38.908
Νεότερο μέλος
Apostolos88

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom