Πόρτο Χέλι πληροφορίες

stamkar

Member
Μηνύματα
7
Likes
0
Γεια σας! θα πάω μερικές μέρες Σπέτσες και σκέφτομαι να πεταχτώ για καμία μονοήμερη και πόρτο χέλι. Αν δεν κάνω λάθος το καραβάκι πηγαίνει προς κόστα. Από εκεί για το πόρτο χέλι ή γενικά στη γύρω περιοχή πώς μπορώ να πάω? ξέρεις κανείς για δρομολόγια Κτελ ή αν υπάρχει δυνατότητα ενοικίασης ποδηλάτου στην Κόστα?
Ευχαριστώ ;)
 

mio gps

Member
Μηνύματα
1.174
Likes
180
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
στη κοστα υποδομη δε θα βρεις.
μολις περασεις απεναντι, παρε ενα τηλ. ναρθει ενα ταξι να σε παει μεσα στο πορτοχελι οπου σιγουρα θα βρεις ενοικιαζομενα πολλα. το κοστος μικρο διοτι πορτοχελι κοστα ειναι πολυ κοντα.
μερικα ενδιαφεροντα,
μπανιο hinitsa bay δεχεται επισκεπτες ειναι καταπληκτικα για μπανιο, καφε φαγητο, εκει "μεγαλωσαν" τα παιδια μου τα καλοκαιρια.
καραμουντζα, παραλια διπλα στο πορτοχελι με πολυ κοσμο και ωραια θαλασσα.
ερμιονη περιπου 10 χλμ...με αμαξι...βραδακι ποτο στον "ανεμομυλο"...θα σας αρεσει πολυ...ζακετα υποχρεωτικα!!!
για ποτακι με live μουσικη το βραδακυ ωραια στο AKS hotel ,υπεροχη ατμοσφαιρα...
πληροφοριακα για σπετσες το τελευταιο βαρκακι 12 με 12μιση, μετα θαλασσιο ταξι.
 

dimitris1972

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Μιας και θα βρεθώ στο Πόρτο Χέλι για ένα τριήμερο θα ήθελα κάποιες προτάσεις για φαγητό (σε λογικά πλαίσια πάντως και όχι ιδιαίτερα ακριβά).
Ευχαριστώ.
 

earthdog

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Καλησπέρα σε όλους,

Εχουμε μια εβδομάδα χρόνο και θέλουμε να πάμε προς πόρτο χέλι.

Εχουμε βρει δωμάτια όπως τα θέλουμε (ξεχωριστό δωμάτιο για το βρέφος κλπ κλπ) σε 2 μέρη

Το ένα είναι στην Πετροθάλασσα (bekas-studios.gr) και το άλλο είναι πίσω από την κοιλάδα στην παραλία Λεπίτσα (lepitsa-sunset.gr)...

Μήπως έχει κανείς γνώμη υπέρ της μιάς μεριάς η της άλλης όσον αφορά διαμονή; (Θάλασσα, φαγητό κλπ). Δεν μας ενδιαφέρει νυχτερινή ζωή..

Ευχαριστώ.
 

mio gps

Member
Μηνύματα
1.174
Likes
180
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
καλουτσικα και τα δυο...αλλα εγω θα σου προτεινα χινιτσα;)

αλλη παραλια κοντα στη λιμνοθαλασσα ειναι η καραμουτζα...μαζευει κοσμο...αλλα εγω ειμαι φαν της χινιτσας:D
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.194
Μηνύματα
883.511
Μέλη
38.898
Νεότερο μέλος
χρυσανθη

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom