Ροκάδες δεν υπάρχουν εδώ μέσα;

Vasileti

Member
Μηνύματα
478
Likes
1.632
Από την αγαπημένη χώρα, ο Barskin, Ουκρανός σύγχρονος. Καλή παρέα με Φρουντ και χόρτιτσα βότκα σε κάτι φόβια απογεύματα. Ακούγεται σε μέτρια ένταση, με συννεφιά κατά προτίμηση...
 

Vasileti

Member
Μηνύματα
478
Likes
1.632
Τα ανατολικά μουσικά rock σχήματα είχαν επίσης ακολουθήσει την διεθνή ανάγκη ξεκολλήματος από τα δωδεκάμετρα, από τη δεκαετία του 80, όταν κυριάρχησε το punk. Άκουσα το ostanus στο βόλγκογραντ πριν κάμποσα χρόνια. Η βαριά γλώσσα δεν επισκιάζει τις μουσικές κλίμακες. Αφιερωμένο σε μπασίστες και κιθαρίστες, σε αυτούς που τους άρεσε ο Alvin lee ( μετρ της πεντατονικής) αλλά κυρίως σε αυτούς που αναγνωρίζουν ότι ο πληθικός αριθμός 7 δεν μπορεί να περιορίσει τη μουσική. Επτά μόνο είναι οι νότες αλλά η μουσική δεν "τελειώνει".
 

HummingBird

Member
Μηνύματα
582
Likes
826
Πείτε μου όποιος ξέρει, πρόταση για dvd με live από Led Zeppelin. Μου ζήτησε κάποιος να του κατεβάσω όποιο νομίζω, αλλά εγώ τα βαριέμαι τα torrents και πού να βρω κάποιο με καλή ποιότητα μπλα μπλα, και μιας και θα πάω Λονδίνο σύντομα, να του αγόραζα ένα από εκεί. Οπότε εκτός από συγκεκριμένο dvd, θα ήθελα και προτάσεις για καταστήματα με τέτοια στο Λονδίνο. Btw οι Led Zeppelin από το Λονδίνο δεν προέρχονται;
Ευχαριστώ
 

interted

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
8.197
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ράφτινγκ στον Ουρουμπάμπα
Πείτε μου όποιος ξέρει, πρόταση για dvd με live από Led Zeppelin. Μου ζήτησε κάποιος να του κατεβάσω όποιο νομίζω, αλλά εγώ τα βαριέμαι τα torrents και πού να βρω κάποιο με καλή ποιότητα μπλα μπλα, και μιας και θα πάω Λονδίνο σύντομα, να του αγόραζα ένα από εκεί. Οπότε εκτός από συγκεκριμένο dvd, θα ήθελα και προτάσεις για καταστήματα με τέτοια στο Λονδίνο. Btw οι Led Zeppelin από το Λονδίνο δεν προέρχονται;
Ευχαριστώ
Torrent, τι εννοείς; :rolleyes-80:

Μπορείς να πάρεις το τελευταίο τους live που κάναν πριν λίγα χρόνια στο Λονδίνο και το μοναδικό τους reunion. Λένε ότι παίξανε πολύ καλα αν και δεν το έχω δει ακόμα.
http://www.amazon.co.uk/Celebration-Day-2CD-DVD--DVD-Case/dp/B009KLH0KS/ref=sr_1_7?s=dvd&ie=UTF8&qid=1401482065&sr=1-7&keywords=led zeppelin

Λογικά θα το βρεις σε οποιοδήποτε κατάστημα της αλυσίδας HVM

Και ναι, ξεκινήσαν από Λονδίνο :clap:
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Λοιπόν μιας που βλέπω πως είμαστε λίγο πίσω στο θέμα μουσική(σαν ήχος, όχι ημερομηνία κυκλοφορίας), κάτι νέο φρέσκο, το οποίο ακούγεται δυνατά, στα τέρματα.

PUSCIFER "Conditions of My Parole" Directors Cut
 

HummingBird

Member
Μηνύματα
582
Likes
826
Torrent, τι εννοείς; :rolleyes-80:

Μπορείς να πάρεις το τελευταίο τους live που κάναν πριν λίγα χρόνια στο Λονδίνο και το μοναδικό τους reunion. Λένε ότι παίξανε πολύ καλα αν και δεν το έχω δει ακόμα.
http://www.amazon.co.uk/Celebration-Day-2CD-DVD--DVD-Case/dp/B009KLH0KS/ref=sr_1_7?s=dvd&ie=UTF8&qid=1401482065&sr=1-7&keywords=led zeppelin

Λογικά θα το βρεις σε οποιοδήποτε κατάστημα της αλυσίδας HVM

Και ναι, ξεκινήσαν από Λονδίνο :clap:
Σε ευχαριστώ, τα βρήκα, 3 έχουν βγάλει: αυτό που λες, το Led Zeppelin DVD και το The song remains the same.
Torrent εννοώ αυτά που κατεβάζει κανείς (παράνομα βεβαίως βεβαίως). Επειδή μου το ζητήσανε να το κατεβάσω εγώ μιας και αυτός που μου το ζήτησε δεν έχει ίντερνετ.
 

Vasileti

Member
Μηνύματα
478
Likes
1.632
Ποιο κομμάτι θα θεωρούσατε απαραίτητο σε μια rock playlist για οδική εκδρομή με αυτοκίνητο? προσωπικά το beds are burning το έχω στα περισσότερα
 
Last edited:

Vasileti

Member
Μηνύματα
478
Likes
1.632
Λοιπόν μιας που βλέπω πως είμαστε λίγο πίσω στο θέμα μουσική(σαν ήχος, όχι ημερομηνία κυκλοφορίας), κάτι νέο φρέσκο, το οποίο ακούγεται δυνατά, στα τέρματα.
PUSCIFER "Conditions of My Parole" Directors Cut
μου θύμισε updated zappa η φωνή. Να είχε και λίγο πνευστο
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.205
Μηνύματα
883.762
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom