Γερμανία Ιταλία Ρωμη η Βερολινο?

evam

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
καλησπερα,θελω να ταξιδεψω αρχες δεκεμβρη με το αγορι μου για 6 μερες..εχω ομως διλημμα ρωμη-φλωρεντια η βερολινο?επισης ειναι στολισμενα αυτη την περοδο για χριστουγεννα?
 

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία
για μενα βερολινο!!αντε και μια μονοημερη στην παραμυθενια δρεσδη!
η εποχη που θα πας ειναι ο,τι πρεπει!ναι, το κρυο ειναι πολυ, αλλα ποιος νοιαζεται?
η πολη ειναι στολισμενη απο τελη νοεμβρη (και δεν μιλαμε για απλο στολισμο, αλλα για στολισμο υπερπαραγωγη!;)) και γεματη χριστουγεννιατικες αγορες που πουλανε καθε λογης φαγητα/ποτα/γλυκα!!!
 

taver

Member
Μηνύματα
12.492
Likes
29.046
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
καλησπερα,θελω να ταξιδεψω αρχες δεκεμβρη με το αγορι μου για 6 μερες..εχω ομως διλημμα ρωμη-φλωρεντια η βερολινο?επισης ειναι στολισμενα αυτη την περοδο για χριστουγεννα?
Πας Δεκέμβρη και θες στολίσματα και Χριστουγεννιάτικη Ατμόσφαιρα? Γερμανία θα πας. Άντε στο τσακίρ κέφι να συμβιβαστείς με μια Αυστρία. Πουθενά αλλού.

Νοέμβρη, Γενάρη ή Φλεβάρη όμως, πήγαινε στη Ρώμη.
 

kabamarou

Member
Μηνύματα
1.437
Likes
2.207
Βερολίνο θα έχει πολύ κρύο.Αν δεν το αντέχεις το κρύο μην πας.Είναι πάντως πολύ όμορφη πόλη με καλύτερες τιμές από την Ρώμη σίγουρα, με χαλαρούς ρύθμους,με πολύ καλό δίκτυο μετρό,οι άνθρωποι δεν έχουν πολύ άγχος και μιλάνε παντού Αγγλικά.
Ρώμη δεν έχω πάει.
 

annageo

Member
Μηνύματα
95
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
Paris!!!!
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου...
Βερολίνο, Βερολίνο, Βερολίνο!!
μου αρέσει πιο πολύ, είναι πιο οικονομικά, σε 6 ημέρες προλαβαινεις να τα δεις ΟΛΑ και επισης θα ειναι πιο ωραιο στολισμενα!!

Ρωμη ειναι ωραια αλλα αλλη εποχη, πχ. ανοιξη που πηγαμε εμεις ηταν καταπληκτικα, εχει τοοοοοοοοοοοοοσα πολλα μερη να δεις που χρειαζεται 6 ημερες μονη της...

εσυ αποφασιζεις!!!
 

fitziano

Member
Μηνύματα
1.934
Likes
533
Επόμενο Ταξίδι
Αθήνα
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία
μου αρέσει πιο πολύ, είναι πιο οικονομικά, σε 6 ημέρες προλαβαινεις να τα δεις ΟΛΑ και επισης θα ειναι πιο ωραιο στολισμενα!!
Δεν τα βλέπεις όλα σε έξι μέρες.
 

astral

Member
Μηνύματα
776
Likes
139
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Περού - Αργεντινή
Ρώμη δεν έχω πάει χειμώνα για να ξέρω πώς είναι (θα πάω φέτος..:lol:)
Ξέρω όμως πώς είναι η Γερμανία το χειμώνα και πίστεψέ με το Βερολίνο είναι πανέμορφο (όχι ότι η Ρώμη δεν είναι). Εντάξει, έχει πολύ κρύο, αλλά νομίζω ότι θα το απολαύσεις πραγματικά. Και άλλωστε η Χριστουγεννιάτικη ατμόσφαιρα στην Γερμανία, απλά δεν παίζεται!! :D

Εγώ πάντως έχω να σου ευχηθώ κάτι (εκτός από το να περάσεις τέλεια όπου κι αν πας): όλα σου τα διλήμματα να είναι πάντα σαν κι αυτό!! :D
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.222
Μηνύματα
884.098
Μέλη
38.912
Νεότερο μέλος
Aza

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom