Ιταλία Ρώμη - Αξιοθέατα, Διαμονή, Μετακινήσεις, Φαγητό

alekastyl

Member
Μηνύματα
51
Likes
4
Πολύ ωραία κ σε καλές τιμές φαίνονται και κάποια διαμερσίσματα όπως romeloft.com και πολλά bbs.Αξίζουν άραγε?
 

andreas38

Member
Μηνύματα
48
Likes
27
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΟΡΛΕΑΝΗ
Πολύ ωραία κ σε καλές τιμές φαίνονται και κάποια διαμερσίσματα όπως romeloft.com και πολλά bbs.Αξίζουν άραγε?
δες και αυτά:https://www.sleepinitaly.com/en/sho...an_giovanni-roma/appartam.php?id_appartam=444
Apartments in Rome, Rental In Rome, vacation rentals in Rome
Εμεις κλείσαμε με το πρώτο καλή τιμήγια 5 άτομα , είναι δύσκολος ο Μαιος για ξενοδοχείο στην Ρώμη
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
Χωρίς καμία πλάκα, αν πάτε εκείνες τις ημερομηνίες, χάνετε το φάιναλ φορ. Αν τυχόν ο σύζυγος είναι Παναθιηναϊκός και μπασκετόφιλος, παίζει να σε καρυδώσει, κοιτάξτε και άλλες ημερομηνίες αν είναι έτσι.
Aσε καπως ετσι τη πατησα στη Βιεννη, ειχαμε παει τετραημερο πρωτομαγιας και να ψαχνουμε απελπισμενα που θα δουμε το final four, του Παναθηναικου στην Ευρωπη,
Η μοιρα μου τόχε να πεσει Πρωτομαγιατικο
Ζεματιστηκα για τα αθλητικα......στο ξενοδοχειο την εβγαλα σερφαροντας στο ιντερνετ, αφου μονο εκει υπηρχε οθονη που μετεδιδε ζωντανα τον αγωνα :D:D
 

andreas38

Member
Μηνύματα
48
Likes
27
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΟΡΛΕΑΝΗ
Τελικά βρήκα αυτό Booking.com: hotel Giotto Flavia - Sallustio, Rome, Italy - 102 Guest reviews. Book your hotel now! φαίνεται καλό αλλά ως προς την περιοχή δεν μπορώ να βγάλω άκρη,ούτε από οδούς κατάλαβα καμιά βοήθεια?
κλείστο , κοντά και το μετρό , μια στάση απο Termini , και με τα πόδια 10 λεπτά piazza di spagna ,καλό φαίνεται

 

NATASA 09

Member
Μηνύματα
129
Likes
70
Ταξίδι-Όνειρο
Λαος Καμποτζη Βιετναμ
Η μία λύση είναι να πάρεις ταξί. Νομιζω όμως ότι θα σου στοιχίσει ακριβά. Η άλλη λύση είναι να πάρεις από το αεροδρόμιο λεωφορείο από το αεροδρόμιο για το σταθμό Termini δες εδώ
Ciampino airport <-> Rome - Bus Terravision
και μετά από εκεί το λεωφορείο με την διαδρομή
Route H - It originates from Termini Station and goes upto Via Capasso a western suburb of Rome. This route passes through Nazionale, Piazza Venezia, Largo Argentina, Ponte Garibaldi, and Viale Trastevere.
Έχω όμως την εντύπωση ότι από Argentina υπάρχει και τραμ αν δε σε βολεύει η παραπάνω διαδρομή για Trastevere.
Δεν γνωρίζω αν έχει ανεβάσει κάποιος αυτό αλλά νομίζω ότι θα σε βοήθησει με τις διαδρομές στην Ρώμη
Rome Public Bus Services - A Guide To Using Public Buses In Rome For The Visitor
Καλά να περάσεις.
 

NTINA

Member
Μηνύματα
820
Likes
146
Επόμενο Ταξίδι
Άγραφα
Ταξίδι-Όνειρο
Γουατεμάλα
Maccheroni,καταπληκτικές γεύσεις και χορταστικότατες μερίδες:clap:
Κράτηση δε χρειάστηκε να κάνω.
Απλά ,ένα όνομα είπα απ το φόρουμ και οι πύλες άνοιξαν διάπλατα:haha:
 
Μηνύματα
1.666
Likes
1.327
Επόμενο Ταξίδι
Κρακοβία-Βαρσοβία
Ταξίδι-Όνειρο
...Ιθάκη...
Maccheroni,καταπληκτικές γεύσεις και χορταστικότατες μερίδες:clap:
Κράτηση δε χρειάστηκε να κάνω.
Απλά ,ένα όνομα είπα απ το φόρουμ και οι πύλες άνοιξαν διάπλατα:haha:
καλώς όρισες στα πάτρια εδάφη αγαπημένη φίλη,

δεν ήξερα ότι με θυμόντουσαν ακόμα στο maccheroni:D:D

Προειδοποίηση δεν θέλω το επόμενο μήνυμα σου να λέει "μα Ιωάννα μου δεν είπα το δικό σου όνομα" το ξέρω, φιγούρα κάνω.
 

NTINA

Member
Μηνύματα
820
Likes
146
Επόμενο Ταξίδι
Άγραφα
Ταξίδι-Όνειρο
Γουατεμάλα
δεν ήξερα ότι με θυμόντουσαν ακόμα στο maccheroni

Αξέχαστη τους έχεις μείνει:clap: και φυσικά απογοητεύθηκαν μόλις διαπίστωσαν
ότι προτίμησες άλλη πόλη για τις διακοπές σου:( signora Ioanna
 

alekastyl

Member
Μηνύματα
51
Likes
4
Διαβάζοντας προηγούνενα μηνύματα δεν έχω καταλάβει ακόμη αν η μεταφορά με ταξί από το αεροδρόμιο (π.χ.Ciampino) ειναι 30 ευρώ σύνολο ή 30 το άτομο.
 

ioanna balla

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
565
Επόμενο Ταξίδι
geneva!!!
Ταξίδι-Όνειρο
αμερική
δεν νομιζω να έχει ακριβύνει τόσο!!!
πριν 3 χρονια δωσαμε γυρω στα 30 ευρω 5 ατομα για αεροδρομιο απο την περιοχη του βατικανού οπου βρισκόταν το ξενοδοχείο...ηταν ενα μικρο ταξι..το ενα ατομο(νεαρο) το πηραμε αγκαλια..οταν φτασαμε στην ρωμη ειχαμε κλεισει απο ιντερνετ ταξι για το ξενοδοχειο και πληρωσαμε γυρω 40 ευρώ αν θυμαμαι καλα τα 5 ατομα..
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.298
Μηνύματα
887.190
Μέλη
38.966
Νεότερο μέλος
christinalovari@y

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom