Ιταλία Ρώμη - Αξιοθέατα, Διαμονή, Μετακινήσεις, Φαγητό

Μηνύματα
76
Likes
67
Επόμενο Ταξίδι
Ισπανία
Ταξίδι-Όνειρο
Η.Π.Α-ΚΑΝΑΔΑΣ
Εννοώ να μπω μέσα να δω εσωτερικά την εκκλησία,τον τάφο του αποστολου Πετρου και να ανέβω στον τρούλο , όπου λένε ότι έχει φοβερή θέα......αυτά τα 3 θέλω....τα μουσεία δεν με ενδιαφέρουν
 

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.327
Likes
1.449
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!
Διάβασε και στο tripadvisor The elevator! - Εικόνα του Elite Hotel, Ρώμη - TripAdvisor τα σχόλια, δες και τις φωτο από τους επισκέπτες κ αποφασίζεις.... Έχει καλή τοποθεσία και τιμή αλλά τα δωμάτια φαίνονται παρά πολύ μικρά...
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.714
Likes
12.593
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
.....γενικά θα ήθελα να είναι κέντρο αλλά είναι λιγο ακριβά τα περισσότερα.....η με κακές κριτικές τα ποιο οικονομικα.....αν είχες την διαθεση και τον χρονο.....να μου εστελνες μερικά......για κέντρο και μερικά για ποιο έξω.....να με βοηθούσες....(επειδή βλέπω ξέρεις καλα τις τοποθεσίες...) σε ευχαριστώ πάντως..... (ταβάνι περίπου τα 70 Ε)
Διευκρίνηση: Στο προηγούμενο μου ποστ (πάνω - πάνω στη σελίδα) σου έχω στείλει ένα λινκ. Να σου εξηγήσω ότι σου βγάζει ξενοδοχεία μέχρι 300 ευρώ για τις 4 βραδιές που θες, για τις ημερομηνίες που θες, στο κέντρο (οι χιλιομετρικές αποστάσεις μετράνε από το Πάνθεον) και στα παρουσιάζει με φθίνουσα σειρά βαθμολογίας. Ελπίζω να σε βοηθήσει...
 

mariaj

Member
Μηνύματα
319
Likes
414
Ταξίδι-Όνειρο
Bali
Ωραια,τότε ισχύει αυτό που σου είπα. Θα βρεις κάποια ουρά,αλλα σχετικά γρήγορα θα μπεις μέσα. Αξίζει πολύ να δεις φυσικά την θέα της πόλης από ψηλά, θα πληρώσεις ένα εισιτήριο για τον τρούλο και θα ανέβεις μερικά σκαλιά.Η θέα θα σε αποζημιώσει όμως!
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.261
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Και ουτε ουρα για το ναο τον ιδιο θα ελεγα ..εγω δεν βρηκα κ τις 2 φορες που πηγα στη Ρωμη ..αλλα για τον τρουλο ναι εχει μια σχετικη ουρα.Αφου θες μονο αυτα τα τα 2 να πας ...απιστευτος μεσα ο ναος ..μην το χασεις!
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.036
Παιδιά καλημέρα!!! Πάω Ρώμη 1-4 Μαρτίου και δεν έχω κλείσει ακόμα ξενοδοχείο. θα ήθελα να μείνω κοντά στην spagna με max 260Ε. για 2 ατομα και να ειναι καθαρό..αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι αν είναι καλό να προτιμήσω την περιοχή κοντά στο parco andriano ή κάπου πιο κεντρικά??? αν έχετε να μου προτείνετε κάτι???
Booking.com: Hotel Panda, Ρώμη, Ιταλία - 201 Σχόλια πελατών. Κάντε κράτηση σε ξενοδοχείο τώρα!
Booking.com: Hotel Centrale, Ρώμη, Ιταλία - 187 Σχόλια πελατών. Κάντε κράτηση σε ξενοδοχείο τώρα!
Για ριξε μια ματια σε αυτα τα δυο(δεν εχω μεινει)ειναι καντα στα σκαλια,εχουν καλη βαθμολογια και ειναι στην τιμη που θες.
 

elena30

Member
Μηνύματα
44
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
ΜΙΛΑΝΟ
Ταξίδι-Όνειρο
ΜΑΛΔΙΒΕΣ
εχω μέινει στο σταθμό termini κ ήταν μια χαρα κ οικονομικά..κ πηγαινες παντου σε πεντε λεπτά!!!κ ξοδεψα τα λεφτα σε shopping σε παγωτα σε αξιοθέτα κ πολλές πίτσες!!!
 

elena30

Member
Μηνύματα
44
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
ΜΙΛΑΝΟ
Ταξίδι-Όνειρο
ΜΑΛΔΙΒΕΣ
μια χαρα πηγαίνεις με τα πόδια σε ολες τις πιάτσες!!ποσο κόστισες?τέλεια θα περασετε δεν θα θεσ να φύγεις...εγω εκλαιγα..:(
 

karxariaki

Member
Μηνύματα
18
Likes
0
Απλά θα πάμε για λίγες μέρες και θέλαμε να μείνουμε κάπου πιο κεντρικά και πιο κοντά στο Βατικανό (ελπίζω να μας βγει σε καλό)... θα μας στοιχίσει 267Ε. Μακάρι να περάσουμε ωραία γιατί το περιμένουμε πώς και πώς με την αδερφή μου :) εσύ τι εποχή πήγες???
 

elena30

Member
Μηνύματα
44
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
ΜΙΛΑΝΟ
Ταξίδι-Όνειρο
ΜΑΛΔΙΒΕΣ
εγω πηγα αρχες σεπτεμβρη..πολυ καλή εποχή..εγω θα λεγα να ναι ποιο κοντα στη piazza spagnia,fontana di trevi..οπου αυτα εχουν πολυ κοσμο..αλλωστε βατικανο θα διαθεσεις μιση μερα αποκλειστικα για εκει κ τπτ αλλα δεν εχει...
 

karxariaki

Member
Μηνύματα
18
Likes
0
λέγαμε να βγαίναμε βράδυ trastevere και επειδή είναι πιο κοντά η navona καταλήξαμε εκεί... λες δεν θα μας βολέψει ε?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.332
Μηνύματα
888.183
Μέλη
38.990
Νεότερο μέλος
chris.s

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom