Ιταλία Ρώμη - Αξιοθέατα, Διαμονή, Μετακινήσεις, Φαγητό

aris17561

Member
Μηνύματα
32
Likes
1
Καλησπερα , σε ολους

εχω ενα ερωτημα... Γενικα θελω οπωσδηποτε να παω στην Ρωμη φετος αλλα δυστηχως απο οσο βλεπω ειναι αρκετα ακριβα τα εισητηρια προς εκει... Ειμαστε 2 ατομα και σκεφτομαστε εναλλακτικους τροπους μεταφορας μας προς ρωμη εκτος αεροπορικων διοτι παραπαει... Υπαρχει τροπος ( ισως καποιο πρακτορειο , το οποιο να αναλαμβανει οδικα ) , η γενικα καποιος τροπος που να βγαινει κανενα 250-300 και για τους 2 ? Δεν με αφορα πακετο με ξενοδοχεια και εκδρομες , απλα η μεταφορα μας απο Αθηνα προς ρωμη... !!! Ειδα καποια σχετικα θεματα αλλα δεν βρηκα απαντηση... Δεν ειμαι και πολυ γνωστης του φορουμ οποτε συγνωμη αν εχει συζητηθει και δεν το ειδα.... Το ταξιδι μας θελουμε να ειναι απο τις 1-18 αυγουστου οποιο 10ημερο ειναι φθηνοτερα... !!!

Ευχαριστω πολυ !!!
 

kabamarou

Member
Μηνύματα
1.437
Likes
2.208
Από Θεσσαλονίκη μπορείς να βρεις με ryanair με 250€ για 2 άτομα πάνε έλα(8 πάνε 15 έλα). Κλείνεις και 2 εισιτήρια με ΟΣΕ μέσω internet με 38€ στην χειρότερη για να πας και να έρθεις Θεσσαλονίκη.Σύνολο 288€.

Θα πρέπει να ταξιδέψεις με χειραποσκευή όμως μόνο και για 10 μέρες είναι λίγο δύσκολα, αλλά τα καλοκαιρινά δεν πιάνουν και πολύ χώρο ...
Μπορείς να μειώσεις και τις ημέρες στην τελική.
 

kabamarou

Member
Μηνύματα
1.437
Likes
2.208
Βασικά μπερδεύτικα. Τα εισιτήρια για ΟΣΕ θα σου βγουν από 36€ (στην καλύτερη) μέχρι 76€ περίπου.Ανάλογα πόσο γρήγορα τα κλείσεις από την στιγμή που θα βγούνε οι προσφορές αλλά και πάλι δεν ξεφεύγεις πολύ από το ποσό που έθεσες σαν όριο.
 

aris17561

Member
Μηνύματα
32
Likes
1
Σας ευχαριστω παρα πολυ... Βασικα τσεκαρα τις προσφορες της ryan και στο air tickets βγαινει για δυο ατομα 7-17 αυγουστου 180 ευρω... Μου φαινονται πολυ λιγα... Παιζει τιποτα που πρεπει να ξερω ? Γιατι τοσο λιγα ? Επισης σχετικα με ΟΣΕ , πηρα τηλ και μου ειπαν 36 το ατομο... Εχετε κανενα λινκ που μπορω να τα αγορασω με 36 και τα δυο ? Τελος στο air tickets σου λεει οτι απο την πρωτη αποσκευη πληρωνεις 70 ευρω το ατομο... Δηλαδη δεν μπορεις να κουβαλησεις ουτε μια αποσκευη ανα ατομο ? Η ryan ειναι οκ ? η θα καρδιοχτυπησω μεχρι να φτασω ρωμη ?
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.109
Likes
41.363
Σας ευχαριστω παρα πολυ... Βασικα τσεκαρα τις προσφορες της ryan και στο air tickets βγαινει για δυο ατομα 7-17 αυγουστου 180 ευρω... Μου φαινονται πολυ λιγα... Παιζει τιποτα που πρεπει να ξερω ? Γιατι τοσο λιγα ? Επισης σχετικα με ΟΣΕ , πηρα τηλ και μου ειπαν 36 το ατομο... Εχετε κανενα λινκ που μπορω να τα αγορασω με 36 και τα δυο ? Τελος στο air tickets σου λεει οτι απο την πρωτη αποσκευη πληρωνεις 70 ευρω το ατομο... Δηλαδη δεν μπορεις να κουβαλησεις ουτε μια αποσκευη ανα ατομο ? Η ryan ειναι οκ ? η θα καρδιοχτυπησω μεχρι να φτασω ρωμη ?
Δες http://www.trainose.gr/ από τις 25 Ιουλίου και μετά για εισιτήρια με 9 ευρώ. Παίρνεις χειραποσκευή ως 10 κιλά δωρεαν με την αρχική τιμή και χρεώνεται επιπλέον η αποσκευή ως 20 κιλά (μπορείτε να χρεώσετε μόνο μία).
 

aris17561

Member
Μηνύματα
32
Likes
1
Παίρνεις χειραποσκευή ως 10 κιλά δωρεαν με την αρχική τιμή και χρεώνεται επιπλέον η αποσκευή ως 20 κιλά (μπορείτε να χρεώσετε μόνο μία).


Οποτε για να συνοψησουμε , μπορω να παρω μια βαλιτσα για το καθε εισητηριο σωστα ? Οχι μια ανα ζευγαρι ε ?
Οποτε 2 βαλιτσες των 10 κιλων...
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.652
Likes
12.492
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Οποτε για να συνοψησουμε , μπορω να παρω μια βαλιτσα για το καθε εισητηριο σωστα ? Οχι μια ανα ζευγαρι ε ?
Οποτε 2 βαλιτσες των 10 κιλων...
Μπορείτε να πάρετε και μόνο μια των 20 kg - θα τη χρεωθεί ο ένας από τους δυο σας.
Η χειραποσκευή πρέπει να είναι συγκεκριμένων διαστάσεων
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.109
Likes
41.363
Οποτε για να συνοψησουμε , μπορω να παρω μια βαλιτσα για το καθε εισητηριο σωστα ? Οχι μια ανα ζευγαρι ε ?
Οποτε 2 βαλιτσες των 10 κιλων...
Ναι, και αν δεν σας φτάσει χρεώστε μια μεγάλη και για τους δυο. Και μην το καθυστερείς πολύ, οι τιμές έχουν την τάση να ανεβαίνουν τέτοια περίοδο.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.262
Μηνύματα
885.525
Μέλη
38.943
Νεότερο μέλος
MelinaK

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom