Ιταλία Ρώμη - Αξιοθέατα, Διαμονή, Μετακινήσεις, Φαγητό

Samion

Member
Μηνύματα
10.400
Likes
9.332
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Σχήμα λόγου ήταν.
το θέμα ειναι δημοφιλές σε spamακηδες..διασκεδαζουμε..θα μπεις στο πνευμα αν παρακολουθεις τα θεματα της δημοφιλεστερης πόλης στον κοσμο, της Ρώμης. Θα γινόταν να μην ηταν κι εδω ν.1 ?
συμφωνω κι εγω με τον jimp. όπως στα πε, πρωί πρωί. Μόνο στν Αγ. Πέτρο θα εχουν ηδη σχηματιστει ουρές οπότε θα διαφωνήσω να πας μετά. πηγαινετε πριν τα μουσεια. Ο ναός ανοιγει στις 07.00 με δωρεαν επισκεψη εννοειται. αν ανεβειτε στο Θόλο αυτος ανοιγει 08.00
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.032
Likes
6.419
συμφωνω κι εγω με τον jimp. όπως στα πε, πρωί πρωί. Μόνο στν Αγ. Πέτρο θα εχουν ηδη σχηματιστει ουρές οπότε θα διαφωνήσω να πας μετά. πηγαινετε πριν τα μουσεια. Ο ναός ανοιγει στις 07.00 με δωρεαν επισκεψη εννοειται. αν ανεβειτε στο Θόλο αυτος ανοιγει 08.00
Οντως αν μπορουν να πανε κατα τις 9-9.30 το πρωι στον Αγ. Πετρο τοτε ακομα καλυτερα. Πρωτα εκει που θα εχει ελαχιστη ουρα και μετα στο μουσειο.
Και για εμενα να παρεις και ξεναγο να σου εξηγησει καλυτερα τι βλεπεις κτλ κτλ.
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Οντως αν μπορουν να πανε κατα τις 9-9.30 το πρωι στον Αγ. Πετρο τοτε ακομα καλυτερα. Πρωτα εκει που θα εχει ελαχιστη ουρα και μετα στο μουσειο.
Και για εμενα να παρεις και ξεναγο να σου εξηγησει καλυτερα τι βλεπεις κτλ κτλ.
Ε ας παρει εναν audioguide ...του ανεβαζεις το μπατζετ ετσι !
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.195
Likes
41.650
Εννοείται οτι θα απαγορευοταν κατι τέτοιο! Σχήμα λόγου ήταν.
Δεν είναι αυτονόητο, σε μουσεία αλλού είναι πιο χαλαροί. Όχι μόνο για την περίπτωση touch tour http://www.britishmuseum.org/learning/schools_and_teachers/access_and_sen.aspx αλλά έχω δει παιδάκια να σκαρφαλώνουν στις σαρκοφάγους για φωτογραφία- και δε μ' άρεσε.Συγγνώμη για το off topic, επανέλθετε στα της Ρώμης.
 

North66

Member
Μηνύματα
4.314
Likes
5.075
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
το θέμα ειναι δημοφιλές σε spamακηδες..διασκεδαζουμε..θα μπεις στο πνευμα αν παρακολουθεις τα θεματα της δημοφιλεστερης πόλης στον κοσμο, της Ρώμης. Θα γινόταν να μην ηταν κι εδω ν.1 ?
Η απάντηση με παράθεση σχετικών links σε απορίες ή λάθος διατυπώσεις μελών δεν είναι spam. Τα κηρύγματα και η πλύση εγκεφάλου περί της δημοφιλέστερης πόλης στον κόσμο (μπλα μπλα...) σε κάθε σχετικό ή άσχετο θέμα είναι spam.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.400
Likes
9.332
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Η απάντηση με παράθεση σχετικών links σε απορίες ή λάθος διατυπώσεις μελών δεν είναι spam.
τιποτε απο τα 2 δεν τεθηκαν εδω. απαντησες σε ένα σχημα λόγου που προφανως αρεσκεσαι να το κανεις και χαιρομαι γιατι διασκεδαζω όπως και με αλλους σπαμακηδες αρκει να γινεται κοσμια.
 

anna souridi

Member
Μηνύματα
36
Likes
50
Επόμενο Ταξίδι
ΡΩΜΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΑΛΑΣΚΑ
Απ' 'οτι κατάλαβα το πλάνο θα είναι ως εξής: Να είμαστε στιν Αγ.Πέτρο 7:45 ωστε να πάρουμε σειρά για τον τρούλο. Λογικά θα μπούμε από τους πρώτους οπότε κατά τις 9 θα έχουμε τελειώσει. Μέτα απότ ον τρούλο βγαίνουμε κατευθείαν στον ναό που θα μας πάρει καμία ώρα να τον δούμε. Και κλείνω εισιτήρια για τα μουσεία στις 10:30 (είναι και 15' περίπου περπάτημα από κει, σωστά?). Οσο για ξεναγό δεν θα πάρουμε. Εχω ρίξει τόσο διάβασμα (το site των μουσείων είναι κατατοπιστικότατο καθώς επίσης και το site stuardtclarkesrome.com ) ωστε ξέρω που είναι το κάθε τι! Εχω κάνει σχεδιάγραμμα-χάρτη και των μουσείων και του ναού.
 

gralex

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
γεια σας θελω συμβουλη...... θα φτασω στην ρωμη αργα το βραδι στις 22.00 την κυριακη 10/11/13 απο το αεροδρομιο campino ποια ειναι η καλυτερη ιδεα για μετακινηση προς τον σταθμο termini?
 

anna souridi

Member
Μηνύματα
36
Likes
50
Επόμενο Ταξίδι
ΡΩΜΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΑΛΑΣΚΑ
Διαβάζοντας το φόρουμ σχετικά με την μετακίνηση από και προς αεροδρόμιο για 4 άτομα συμφέρει καλύτερα ταξί έτσι δεν είναι? (40 ευρώ η διαδρομή).
 

ko_ve

Member
Μηνύματα
36
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
ΗΠΑ
Ταξίδι-Όνειρο
Χαβαη
αλανια καλησπερα εφτασε ο καιρος να παω αλλο ενα ταξιδακι στην Ρωμη αυτη την φορα αυτο το Σαββατο θα θελα να μου προτεινετε κανα ξενοδοχειο απο 50-70 ευρω για 6 διανικτερευσεις??

επισης τι παιζει με καμια καρτα που την αγοραζεις και εχεις μεσα τσαμπα μουσεια και μετακινησεις κατι ρομα pass το εχω ακουσει παιζει κατι τετοιο ακομα αν ναι που την βρισκει κανεις?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.322
Μηνύματα
887.962
Μέλη
38.987
Νεότερο μέλος
Georg777

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom