Ιταλία Ρώμη - Αξιοθέατα, Διαμονή, Μετακινήσεις, Φαγητό

Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Ελα μην την αποπαιρνετε την κοπελα , ειναι και νιοπαντρη .
πηγαινε κουκλα μου χωρις αγχος κ βγαλτην απο κει , παρε κ εναν οδηγο μαζι για να μη χαθειτε και αφεθειτε στην αμαρτωλη πολη.
 

Triplover

Member
Μηνύματα
1.190
Likes
4.047
επισης, την αλλη εβδομαδα παμε Ρωμη...μεγαλες ουρες υπαρχουν μοναχα σε βατικανο και κολοσσαιο?απο πού νακλεισω εισιτηρια που να ειναι οικονομικα?για ξεναγηση δεν ενδιαφερομαστε.
Για Βατικανό όπως προαναφέρθη η κράτηση γίνεται μέσω της ιστοσελίδας τους. Για Κολοσσαίο θα πάτε από την είσοδο του Παλατίνο. Δεν έχει καθόλου ουρά. Όχι από Κολοσσαίο και Φόρουμ. Επίσης, αν σας ενδιαφέρει η Galleria Borghese να κάνετε κράτηση απο την σελίδα της 3-4 μέρες πιο πριν για να μην μείνετε με την όρεξη.
Εγώ που είχα πάει για μια βδομάδα δεν πήρα Roma Pass καθώς έκρινα ότι δεν συμφέρει για την τιμή της δεδομένου ότι θα είστε 7 και όχι 3 μέρες.
 

alex-angel

Member
Μηνύματα
154
Likes
43
Καλημερα απο Ρωμη. Ειναι Τελεια....... εχτεσ φτασαμε κ πηγαμε σπανια ποπολο πανθεον ναβονα φοντανα ντι τρεβι. Το βραδυ maccheroni κ della palma. Ok ειναι τελεια κ στο maccheroni φοβερα εξυπηρετικος κ γελαστος το παιδι που μας πηρε τη παραγγελεια. Σημερα εχει μποργκεσε via veneto colloseum piazza veneciak το απογευμα τραστεβερε. Μεχρι το απογευμα που θα παμε τραστεβερε που ειναι ωραια για καφε κ φαγητο σε αυτα τα μερη;;;;
 

Βάνια

Member
Μηνύματα
40
Likes
4
λοιπον, Τριτη θα μαστε κι εμεις Ρωμη!Πού μπορουμε να φαμε καλά και οικονομικα?μένουμε di spagna! ανεφερε καποιος ενα εστιατοριο με 10 ευρω το ατομο.πού ακριβως ειναι αυτο και πώς το λένε??επισης,υπαρχει καποιο ετσιατορια(οικονομικο και ομορφο) με ιταλικη μουσικουλα βαλς και ετσι που μπορουμε για πιο ρομαντικη κατασταση να παμε?εχω παρει ενα τελειο φορεμα και πρεπει να το βαλω!!!χαχαχα!!!:icon_redface:

επισης, στο σαιτ της roma pass γραφει πως για μποργκεσε απαιτειται κρατηση...από πού να την κάνω?θελω ομως να χρησιμοποιησω την καρτα για να μου βγει και πιο φτηνα.την καρτα ελεγα να την κλεισω εκει αλλα τωρα ετσι πώς θα το κανω?
 
Last edited by a moderator:

alex-angel

Member
Μηνύματα
154
Likes
43
Θα παρεις τηλ στη μποργκεσε κ θα κανεις κρατηση. Οταν φτασεις ρωμη θα αγορασεις τις roma pass και μετα θα πας στη μποργκεσε θα δειξεις τις καρτες κ τον αριθμο κρατησης που θα σου εχουν δωσει απο το τηλεφωνο κ μπαινεις

Τωρα για τα εστιατορια που ρωτας δε ξερω απλα θα σου πω μη παραλειψεις να φας στο maccheroni στο πανθεον
 
Last edited by a moderator:

Βάνια

Member
Μηνύματα
40
Likes
4
σε ευχαριστω πολυ!!!θα φαω και θα σας πω εντυπώσεις!το τηλ το εχετε για την μποργκεσε??επισης, ποιος ειναι ο κωδικος που βαζουμε μπροστα για διεθνεις κλησεις?προσπαθησα να μιλησω με τον ξενοδοχειο το 039 μπροστα και δεν τα καταφερα...:confused:
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Αχ Βανια μου εχεις το google ( powerful tool - learn how to use it :p )
Οσο για τον κωδικο παιρνεις 0039 για Ιταλια
 

Sokratis

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
1.056
Επόμενο Ταξίδι
Puerto Rafti
Με 039 μπροστα κατι σε Καλαματα μερια θα σου βγει. Δοκιμασε +39κλπ
 

Βάνια

Member
Μηνύματα
40
Likes
4
Για Βατικανό όπως προαναφέρθη η κράτηση γίνεται μέσω της ιστοσελίδας τους. Για Κολοσσαίο θα πάτε από την είσοδο του Παλατίνο. Δεν έχει καθόλου ουρά. Όχι από Κολοσσαίο και Φόρουμ. Επίσης, αν σας ενδιαφέρει η Galleria Borghese να κάνετε κράτηση απο την σελίδα της 3-4 μέρες πιο πριν για να μην μείνετε με την όρεξη.
Εγώ που είχα πάει για μια βδομάδα δεν πήρα Roma Pass καθώς έκρινα ότι δεν συμφέρει για την τιμή της δεδομένου ότι θα είστε 7 και όχι 3 μέρες.
για μποργκέσε ποια ειναι η επισημη σελιδα???φευγω μεθαυριο...ελπίζω να προλάβω!μονο τηλεφωνικά κανουμε κρατηση?
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.029
Likes
6.417
Αχ Βανια μου εχεις το google ( powerful tool - learn how to use it :p )
Οσο για τον κωδικο παιρνεις 0039 για Ιταλια
Ελα και συ μην το αποπαιρνεις το κοριτσι,νιοπαντρο ειναι:p
Γραψε αναλυτικα πως το 00 ειναι το + που πολλες φορες θα δει μπροστα απο το 39...Επισης το ιδιο ισχυει και για το 0030!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.298
Μηνύματα
887.187
Μέλη
38.966
Νεότερο μέλος
christinalovari@y

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom