Ιταλία Ρώμη - Αξιοθέατα, Διαμονή, Μετακινήσεις, Φαγητό

sofia84

Member
Μηνύματα
16
Likes
3
Να ρωτήσω η θεά από τον τρούλο της βασιλικής του Αγ. Πέτρου και η θέα απο το castle sant angeliko?
Αξίζει να ανέβεις και στα δύο? τι λέτε? κάποιος που έχει παει
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Να ρωτήσω η θεά από τον τρούλο της βασιλικής του Αγ. Πέτρου και η θέα απο το castle sant angeliko?
Αξίζει να ανέβεις και στα δύο? τι λέτε? κάποιος που έχει παει
Δεν χρειάζεται να πας και στα δύο, στο πρώτο και είσαι εντάξει.
 

themargav

Member
Μηνύματα
135
Likes
24
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Στην βασιλική του Αγιου Πέτρου προσπάθησε να πας. Συνήθως έχει περισσότερη ουρά από το Castel sant Angelo.
 

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.572
Να ρωτήσω η θεά από τον τρούλο της βασιλικής του Αγ. Πέτρου και η θέα απο το castle sant angeliko?
Αξίζει να ανέβεις και στα δύο? τι λέτε? κάποιος που έχει παει
H θέα απ'το castel sant Angelo ήταν καταπληκτική (πανοραμική).. Στον Αγιο Πέτρο έχω πάει 3 φορές αλλά καμία δεν ανέβηκα στον τρούλο. Από φωτογραφίες καταλαβαίνω πως ουσιαστικά βλέπεις την πλατεία μπροστά..
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.030
Likes
41.021
Οι λάτρεις της όπερας ξέρουν ότι στο Saint Angelo διαδραματίζεται η σκηνή της 3ης πράξης της Toska με την υπέροχη άρια " Ε lucevan le stelle". Δες εδώ θέα και άκου και το τεμάχιον
 
Last edited:

Stylianos

Member
Μηνύματα
56
Likes
24
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
?
H θέα απ'το castel sant Angelo ήταν καταπληκτική (πανοραμική).. Στον Αγιο Πέτρο έχω πάει 3 φορές αλλά καμία δεν ανέβηκα στον τρούλο. Από φωτογραφίες καταλαβαίνω πως ουσιαστικά βλέπεις την πλατεία μπροστά..
Η θέα στον Αγιο Πέτρο είναι καταπληκτική ,πολύ καλύτερη απ'ότι την αντιλαμβάνεσαι στιε φωτογραφίες!
 

Blekos

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Καλησπερα κι απο εμενα,καλως σας βρηκα μιας και σημερα εκανα την εγγραφη!!!:)

Σιγουρα εδω μπορω να βρω πληροφοριες!

Σκοπευω να παω στη Ρωμη κατα τις 15 Ιουλιου για 6 ημερες...
Θελω τα φωτα σας οσον αφορα φθηνη διαμονη...

Ψαχνω ενα δωματιο με δικο του μπανιο για δυο ατομα (ζευγαρι).Σχετικα κοντα στο κεντρο.

Δε θεωρω φθηνη λυση τα 100 η τα 90 ευρω τη βραδυα.
Μιας και δε θελω το δωματιο για να καθομαι με τις ωρες,δε με αφορα να εχει καν πρωινο.Εχω σκοπο να παταω στο δωματιο μονο για ενα ντους και υπνο...ολη την υπολοιπη μερα θα προσπαθω να λιωσω τις σολες των παπουτσιων μου περπατωντας:)....Αντε αν κουραστω να ριξω και καμια μεσημεριανη σιεστα:p

Δωστε μου τα φωτα σας για οτι νομιζετε οτι μπορει να μου κανει.
Ευχαριστω προκαταβολικα:)
 

Agiro

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Καλησπερα. Ταξιδευω με την οικογενεια μου στη Ρωμη 28/6 με 3/7 και αναρωτιεμαι αν γνωριζετε καποιον ελληνοφωνα ξεναγο να χρησιμοποιησουμε
 

hlhjac

Member
Μηνύματα
418
Likes
556
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Αιγυπτος
Καλησπερα. Ταξιδευω με την οικογενεια μου στη Ρωμη 28/6 με 3/7 και αναρωτιεμαι αν γνωριζετε καποιον ελληνοφωνα ξεναγο να χρησιμοποιησουμε
Ψαξε στο viator.com η στο citydiscovery.com έχει ξεναγους κ γενικά οργανωμένες δραστηριοτητες κ λέει κ σε ποιες γλώσσες
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.194
Μηνύματα
883.517
Μέλη
38.898
Νεότερο μέλος
χρυσανθη

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom