Ιταλία Ρώμη - Αξιοθέατα, Διαμονή, Μετακινήσεις, Φαγητό

mariasalle

Member
Μηνύματα
49
Likes
27
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη
Ταξίδι-Όνειρο
Κάπρι, Ντουμπάϊ
Το μετρό ανοίγει στις 05,30. Αλλά από μία γρήγορη αναζήτηση που είδα δεν βολευει κάποια ώρα αναχώρησης ούτε των εταιριών απο το τέρμινι ούτε του αστικού. Το συζήτησα και με τον Χρήστο και δεν θέλει να φτάσουμε 07,00 το πρωί του φαίνεται πολύ ριψοκίνδυνο. Πολύ φοβάμαι ότι θα πέσουμε στην λύση του ταξί..... Θα τα ξαναδώ πάντως και αν βρω κάτι βολικό θα σου στείλω!
Σε ευχαριστω πολυ! Και εμεις αν βρουμε καποια αλλη λυση θα σε ενημερωσω. Παντως μια φιλη μου εχει παει πολλες φορες μου ειπε οτι τα ταξι σε κλεβουν στα χρηματα..Τι να πω;!
 
Μηνύματα
421
Likes
391
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Ταξίδι-Όνειρο
Κίνα
Σε ευχαριστω πολυ! Και εμεις αν βρουμε καποια αλλη λυση θα σε ενημερωσω. Παντως μια φιλη μου εχει παει πολλες φορες μου ειπε οτι τα ταξι σε κλεβουν στα χρηματα..Τι να πω;!
H διαδρομή για το αεροδρόμιο ειναι προκαθορισμένη ταρίφα εντός των τοιχών στα 30€! Αλλα ο αγαπητός @babaduma έδωσε πολύ καλή λύση. Με πληθώρα αναχωρήσεων (γύρω στις 06,30 είναι καλά νομίζω) οπότε είσαι με την άνεση σου στο αεροδρόμιο. Και γράφει επισης οτι μπορείς να τα χρησιμοποιήσεις έως και 4 ώρες μετά απο την προκαθορισμένη αναχώρηση αρκεί να ειναι το ίδιο δρομολόγιο. Δλδ πες πως το χάνεις παίρνεις το επόμενο. Με 1,50€ το τρένο και 1,50€ το εισιτήριο μετρό εισαι οκ! σου μένουν και για εσπρεσάκι στο αεροδρόμιο!
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
H διαδρομή για το αεροδρόμιο ειναι προκαθορισμένη ταρίφα εντός των τοιχών στα 30€! Αλλα ο αγαπητός @babaduma έδωσε πολύ καλή λύση. Με πληθώρα αναχωρήσεων (γύρω στις 06,30 είναι καλά νομίζω) οπότε είσαι με την άνεση σου στο αεροδρόμιο. Και γράφει επισης οτι μπορείς να τα χρησιμοποιήσεις έως και 4 ώρες μετά απο την προκαθορισμένη αναχώρηση αρκεί να ειναι το ίδιο δρομολόγιο. Δλδ πες πως το χάνεις παίρνεις το επόμενο. Με 1,50€ το τρένο και 1,50€ το εισιτήριο μετρό εισαι οκ! σου μένουν και για εσπρεσάκι στο αεροδρόμιο!
Το τρένο αυτό πηγαίνει στο χωρίο ciampino, από εκεί θα πρέπει να παρεις λεωφορείο ή ταξί.
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.054
Likes
7.809
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Το τρένο αυτό πηγαίνει στο χωρίο ciampino, από εκεί θα πρέπει να παρεις λεωφορείο ή ταξί.
Απ'ό,τι ξέρω, υπάρχει λεωφορείο (ATRAL και COTRAL) που κάνει τη διαδρομή από το σιδ. σταθμό του Ciampino μέχρι το αεροδρόμιο, με συχνά δρομολόγια, και το εισιτήριο είναι 1,20 ευρώ το άτομο. Μόνο που χρεώνει και 1,20 ευρώ για κάθε (μεγάλη) αποσκευή.

http://www.atral-lazio.com/en/ciampino/fsciampino
 

mariasalle

Member
Μηνύματα
49
Likes
27
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη
Ταξίδι-Όνειρο
Κάπρι, Ντουμπάϊ
Καταλαβα!!Ενα δευτερο ταξιδι θα κανουμε απο τη Ρωμη στο Τσιαμπινο!
Μου ειπαν οτι υπαρχουν minibus εξω απο το αεροδρομειο που παιρνουν μεχρι 10ατομα και σε πανε στο ξενοδοχειο σου απεξω!Μηπως συμβαινει και το αντιστροφο;Ξερει καποιος;
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Απ'ό,τι ξέρω, υπάρχει λεωφορείο (ATRAL και COTRAL) που κάνει τη διαδρομή από το σιδ. σταθμό του Ciampino μέχρι το αεροδρόμιο, με συχνά δρομολόγια, και το εισιτήριο είναι 1,20 ευρώ το άτομο. Μόνο που χρεώνει και 1,20 ευρώ για κάθε (μεγάλη) αποσκευή.

http://www.atral-lazio.com/en/ciampino/fsciampino
Ναι αυτο λεω και γω, απλα θα πρεπει να το υπολογισει ακριβως γιατι αν χασει το λεωφορειο που θελει εχει ανα 40 λεπτα.
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.054
Likes
7.809
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Καταλαβα!!Ενα δευτερο ταξιδι θα κανουμε απο τη Ρωμη στο Τσιαμπινο!
Μου ειπαν οτι υπαρχουν minibus εξω απο το αεροδρομειο που παιρνουν μεχρι 10ατομα και σε πανε στο ξενοδοχειο σου απεξω!Μηπως συμβαινει και το αντιστροφο;Ξερει καποιος;
Υποθέτω ότι δεν έχεις ξαναψάξει στο google, ε;
http://www.sitbusshuttle.com/en/ciampino/
 

mariasalle

Member
Μηνύματα
49
Likes
27
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη
Ταξίδι-Όνειρο
Κάπρι, Ντουμπάϊ

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.901
Μέλη
38.906
Νεότερο μέλος
Makarena

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom