Ιταλία Ρώμη - Αξιοθέατα, Διαμονή, Μετακινήσεις, Φαγητό

terry

Member
Μηνύματα
23
Likes
0
κοίτα εγώ πήγαινα μονος μου...
χωρίς να κάνω καμια υπερβολική παραγγελια και με ένα μπουκάλι κρασί πλήρωνα γύρο στα 50-70 euro...
όπως είπα και πριν οι τιμές είναι τσιμπημένες...
 

simba

Member
Μηνύματα
28
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Βερολινο
Ταξίδι-Όνειρο
Κουβα
Παιδια να ρωτησω κ εγω κατι?
Κοντα στο termini να μην προτιμησω να μεινω?Ειναι επικινδυνη περιοχη,ειδικα το βραδυ?
Θα ηθελα να μεινω εδω A few steps from Colosseum in Rome, Italy - Find Cheap Hostels and Rooms at Hostelworld.com
που δεν ειναι τοσο κοντα στο τερμινι κ ειναι καπως πιο κεντρικα αλλα επειδη θελω private bathroom (εχω καει μ'αυτα τα διφορουμενα ensuite αλλα τελικα ειναι shared),στις φωτογραφιες δεν ειναι εμφανες το μπανιο κ στο μαιλ που εστειλα για διευκρινιση ακομη δεν πηρα απαντηση,
δεν εχω αλλη επιλογη απο αυτο που τουλαχιστον ειμαι σιγουρος..
http://www.hostelworld.com/hosteldetails.php/Sergio-House/Rome/4389

Τι λετε?
 

elenara88

Member
Μηνύματα
1.789
Likes
1.817
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική, Περού, Ινδία
oταν λεει ensuite εχει μπανιο!
 

simba

Member
Μηνύματα
28
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Βερολινο
Ταξίδι-Όνειρο
Κουβα
Μακαρι να ισχυε αυτο αλλα την εχω πατησει ετσι στη Βαρκελωνη κ ενας φιλος στη Ρωμη σε καποιο αλλο...Κ γενικα στις αναζητησεις που εχω κανει το 30% που λεει ensuite με ψαξιμο σε αλλα site κ double checking, δεν εχει private...
Κ επειδη πλεον φυσαω κ το γιαουρτι με τον καθε απατεωνακο που ανοιγει Β&Β κ hostel το ψαχνω πιο πολυ..
 

coco_

Member
Μηνύματα
1.332
Likes
1.809
Επόμενο Ταξίδι
on the beach!
Ταξίδι-Όνειρο
Guatemala
Καποιοι φίλοι μου όταν έψαχνα για Ρώμη μου είχαν προτείνει το Albani hotel γύρω στα 80Ε. Πολύ ωραίο όπως μου είπαν όχι κεντρικό αλλά με πρόσβαση στα ΜΜΜ
 

stefanosx

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
θα παω κ εγω ρωμη στις 4/11 για 4 μερες και ψαχνω ξενοδοχιο σχετικα φθηνο(μεχρι 35/ανα βραδυ το ατομο, θα ειμαστε 4) και σε σχετικα κεντρικο σημειο. εχω δει ενα σιτε venere.com οπου εχει μερικα καλα ξενοδοχια/διαμερισματα σε καλες τιμες, εχει κανει κανεις κρατηση απο αυτο το σιτε ? ειναι αξιπιστο? επισης επειδη δεν ξερω αν κανω κρατηση απο αυτου το τυπου τα σιτε θα χρεωθει η πιστωτικη με το ποσο ή θα τα πληρωσω ολα οταν παω στο ξενοδοχιο?
 

Troulis88

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Γεια σας θα ηθελα να με βοηθησετε θα πάω στην Ρωμη την πρωτοχρονιά και θέλω να μου δώσετε μερικές πληροφορίες όπως για παράδειγμα πως θα πάω απο το αεροδρόμιο Φιουμιτσινο στον σταθμό Πιραμιντ θα ηθελα πολυ να με βοηθήσετε ευχαριστω..
 

marquis

Member
Μηνύματα
1.284
Likes
898
Γεια σας θα ηθελα να με βοηθησετε θα πάω στην Ρωμη την πρωτοχρονιά και θέλω να μου δώσετε μερικές πληροφορίες όπως για παράδειγμα πως θα πάω απο το αεροδρόμιο Φιουμιτσινο στον σταθμό Πιραμιντ θα ηθελα πολυ να με βοηθήσετε ευχαριστω..
Επίσης δεν θα πάρεις το Leonardo Express, αλλά την τοπική γραμμή FR1 (Train - Aeroporti di Roma), η οποία έχει το πλάνο που παρέθεσε ο ThanasisU2.
 

kabamarou

Member
Μηνύματα
1.437
Likes
2.208
Να ρωτήσω και εγώ κάτι.
Το taxi από termini η από οποιοδήποτε άλλο σημείο στο κέντρο της Ρώμης για ciampino κοστίζει πάλι 30 ευρώ;
Επίσης αν το πάρεις μετά τις 12 το βράδυ κοστίζει παραπάνω;

Σκοπεύουμε να διανυκτερεύσουμε στο ciampino και για αυτόν τον λόγο θέλουμε να πάμε όσο πιο αργά γίνεται στο αεροδρόμιο αλλά μέσα από την αναζήτηση που έκανα είδα ότι το τελευταίο λεωφορείο από Ρώμη για ciampino της terravision και της atral είναι στις 21:20 περίπου και με τις άλλες εταιρίες λεοφωρείων δεν μπόρεσα να βγάλω άκρη με τα δρομολόγια ακόμη.

Ξέρει κάνεις κάτι παραπάνω μήπως;
Συγνώμη αν έχει απαντηθεί ήδη...
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.386
Likes
9.309
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
.
Το taxi από termini η από οποιοδήποτε άλλο σημείο στο κέντρο της Ρώμης για ciampino κοστίζει πάλι 30 ευρώ;
Επίσης αν το πάρεις μετά τις 12 το βράδυ κοστίζει παραπάνω;
κοστίζει 30 Ε ανεξάρτητα από αριθμό ατόμων, ωράριο και αποσκευών. όχι από οποιοδήποτε σημείο, μέσα από τα τείχη, δηλ ας πόυμε μέσα στο δακτύλιο (δες χάρτη pdf στο λινκ). το Τέρμινι εννοείται είναι μέσα. (υπάρχει και στα αγγλικά το λινκ)
Comune di Roma | Sito Istituzionale
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.260
Μηνύματα
885.398
Μέλη
38.936
Νεότερο μέλος
alexispi

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom