Ιταλία Ρώμη - Αξιοθέατα, Διαμονή, Μετακινήσεις, Φαγητό

Travelmania

Member
Μηνύματα
18
Likes
10
Επόμενο Ταξίδι
ΑΜΕΡΙΚΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΑΛΛΙΚΗ ΠΟΛΥΝΗΣΙΑ
Ναι εγώ συνήθιζω να κλείνω με πιστωτική κάρτα αλλα νομίζω ότι δεν θα χεις πρόβλημα με καμία απο τις 2. Κανε μια δοκιμή με μια απο τις 2 και αν συναντήσεις κάποιο πρόβλημα μπορείς να καλέσεις και στο booking για διευκρινήσεις πριν κλείσεις να σου πουν και αυτοί αν τις δέχονται η τι ισχύει γενικότερα.
 

dimis-stel

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΙΣΠΑΝΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΟΥΒΑ
Γεια σας σε ολους και να στε καλα για τις πληροφοριες που μας δινεται.Πρωτη φορα γραφω και θα ηθελα να ρωτησω αν γνωριζει κανεις αν υπαρχει απευθειας λεωφορειο απο το αεροδρομιο του fiumicino στο αεροδρομιο του ciampino η αλλιως πως μπορω να παω με ανταποκριση γιατι δεν βγαζω ακρη.(Εχω μιαμιση ωρα για παω απο το ενα αεροδρομιο στο αλλο προλαβαινω λετε?)Ευχαριστω εκ των προτερων!!!!
 

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.728
Επόμενο Ταξίδι
?
Γεια σας σε ολους και να στε καλα για τις πληροφοριες που μας δινεται.Πρωτη φορα γραφω και θα ηθελα να ρωτησω αν γνωριζει κανεις αν υπαρχει ανταποκριση απο το αεροδρομιο του fiumicino στο αεροδρομιο του ciampino η αλλιως πως μπορω να παω με ανταποκριση γιατι δεν βγαζω ακρη.(Εχω μιαμιση ωρα για παω απο το ενα αεροδρομιο στο αλλο προλαβαινω λετε?)Ευχαριστω εκ των προτερων!!!!
αν και εχει συζητηθει και αυτο σε καποιο θεμα αλλα δεν μπορω να το βρω,δες εδω http://www.rometoolkit.com/airport/fiumicino_ciampino
 

dimis-stel

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΙΣΠΑΝΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΟΥΒΑ
αν και εχει συζητηθει και αυτο σε καποιο θεμα αλλα δεν μπορω να το βρω,δες εδω http://www.rometoolkit.com/airport/fiumicino_ciampino
Χιλια ευχαριστω για την αμεση απαντηση.Φευγω αυριο και ειχα απελπιστει και ντρεπομουνα να σου πω την αμαρτια μου να γραψω!!!:roll::roll:
Και ψιλοχαθηκα με τοσα πολλα που διαβαζα.!!
Ευχαριστω και παλι!!!!
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.367
Likes
9.289
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Γεια σας σε ολους και να στε καλα για τις πληροφοριες που μας δινεται.Πρωτη φορα γραφω και θα ηθελα να ρωτησω αν γνωριζει κανεις αν υπαρχει απευθειας λεωφορειο απο το αεροδρομιο του fiumicino στο αεροδρομιο του ciampino η αλλιως πως μπορω να παω με ανταποκριση γιατι δεν βγαζω ακρη.(Εχω μιαμιση ωρα για παω απο το ενα αεροδρομιο στο αλλο προλαβαινω λετε?)Ευχαριστω εκ των προτερων!!!!
Εισαι στο οριο. Με 1,5 ωρα δυσκολα τα πραγματα. Αν το κοστος δεν ειναι προβλημα παρε ταξι. Αλλιως τερμινι+μετρο+ταξι, ισως ετσι να τα καταφερεις.
 

kakos21

Member
Μηνύματα
91
Likes
22
Ταξίδι-Όνειρο
ΜΕ ΚΑΛΗ ΠΑΡΕΑ ΠΑΝΤΟΥ !!!
Σχεδον τελειωσε Ρωμη 18 με 22 Απριλιου
και θα ηθελα κατι ακομα

1)ειναι πολα τα αξιοθεατα για ρωμη αλλα εγω θα ηθελα
κατι σε TOP5 να προτεινετε

2)και κατι ανιτσοιχο σε TOP5 για τρατοριες ή εστιατορια με
κριτηριο ομως να μην ξεπερνα τα 50 euro
 

makednos

Member
Μηνύματα
20
Likes
5
Ταξίδι-Όνειρο
Μαρόκο
Τα πλέον αξιόλογα αξιοθέατα είναι αυτά

Κολοσσαίο,
Πάνθεον,
Βασιλική του Αγίου Πέτρου,
Ρωμαϊκή Αγορά,
Καπέλα Σιξτίνα,
Καπιτώλιο.
Φοντάνα ντι Τρέβι

Ημουν εκεί πριν ένα μήνα
 

kakos21

Member
Μηνύματα
91
Likes
22
Ταξίδι-Όνειρο
ΜΕ ΚΑΛΗ ΠΑΡΕΑ ΠΑΝΤΟΥ !!!
Ευχαριστω πολυ για την απαντηση
μου μενει τωρα μονο οι τρατοριες ή τα εστιατορια
 

makednos

Member
Μηνύματα
20
Likes
5
Ταξίδι-Όνειρο
Μαρόκο
Εστιατόρια θα βρεις πίσω από το Βατικανό (έξω από το τείχος - όπως βλέπεις το Βατικανό, βγαίνεις από την πορτάρα στο δεξί σου χάρι) με 8 ευρώ + ποτό ή καφέ, απέναντι από το Καπιτόλιο (να τρως και να το απολαμβάνεις) και στο στενό που πάει από την στάση Barberini προς Πάνθεον
 
Μηνύματα
1.620
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Εστιατόρια θα βρεις πίσω από το Βατικανό (έξω από το τείχος - όπως βλέπεις το Βατικανό, βγαίνεις από την πορτάρα στο δεξί σου χάρι) με 8 ευρώ + ποτό ή καφέ, απέναντι από το Καπιτόλιο (να τρως και να το απολαμβάνεις) και στο στενό που πάει από την στάση Barberini προς Πάνθεον
Αλλού στη Ρώμη δεν έχει; :bleh:
Παρεπιπτόντως νομίζω ότι οι περιοχές που προτείνεις έχουν πολύ τουριστικά εστιατόρια.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.195
Μηνύματα
883.533
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom