Ιταλία Ρώμη - Αξιοθέατα, Διαμονή, Μετακινήσεις, Φαγητό

Desiro

Member
Μηνύματα
285
Likes
625
Επόμενο Ταξίδι
Τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Ισως να ισχύει για την τελευταία Κυριακή του μήνα,αλλά όπως είπε και ο φίλος Traveller σε καμία περίπτωση δεν ισχύει για όλες τις Κυριακές! Οσο για το φίλο που ρώτησε για τη βροχή,τι να σου πω φίλε μου! Εγώ πήγα 5 μέρες στη Ρώμη και όχι μόνο έβρεχε και τις 5 αλλά όταν πετούσαμε για Ελλάδα εβγαινε ήλιος!! :p
 

magdleon

Member
Μηνύματα
17
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Ρωμη, Ιταλια
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα,Λατινική Αμερική
Ισως να ισχύει για την τελευταία Κυριακή του μήνα,αλλά όπως είπε και ο φίλος Traveller σε καμία περίπτωση δεν ισχύει για όλες τις Κυριακές! Οσο για το φίλο που ρώτησε για τη βροχή,τι να σου πω φίλε μου! Εγώ πήγα 5 μέρες στη Ρώμη και όχι μόνο έβρεχε και τις 5 αλλά όταν πετούσαμε για Ελλάδα εβγαινε ήλιος!! :p
Σας ευχαριστω για την πληροφορια!
 

Katerinacyprus

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Γεια σας. Εχω και γω καποιες αποριες για ρωμη αν μπορει καποιος να βοηθησει. Προγραμματιζω με το συζυγο μου ενα ταξιδι τον νοεβρη. Τι και ρο παιζει αν γνωριζει καποιος. Caprice hotel κοντα στα spanish steps σας λενε κατι; Επησεις εχει επισκεφτει καποιος τα outlet malls που βρισκονται στη ρωμη ;
Σας ευχαριστω πολυ καλο σας βραδυ χχχχχ
 

Edessa 72

Member
Μηνύματα
34
Likes
9
Γεια σας. Εχω και γω καποιες αποριες για ρωμη αν μπορει καποιος να βοηθησει. Προγραμματιζω με το συζυγο μου ενα ταξιδι τον νοεβρη. Τι και ρο παιζει αν γνωριζει καποιος. Caprice hotel κοντα στα spanish steps σας λενε κατι; Επησεις εχει επισκεφτει καποιος τα outlet malls που βρισκονται στη ρωμη ;
Σας ευχαριστω πολυ καλο σας βραδυ χχχχχ
Νομίζω ότι είναι πολυ καλή επιλογή το ξενοδοχείο και η περιοχή !!!

Οσον αφορά τα outlet της Ρώμης δεν τα έχω επισκεφθεί .... Εχω επισκεφθεί του Μιλανου ..... Ολα είναι της ίδιας φιλοσοφίας .....εκπτώσεις θα περιμένεις στο 30% απο τα μαγαζιά της πόλης για της νέες κυκλοφορίες και γύρω στο 50% για τα παλιότερες κυκλοφορίες.......

Τα outlet είναι κομμάτι της βιομηχανίας μόδας που έχουν..... Δεν χαρίζουν...απλά ξεστοκαρουν......
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.036
...Τι καιρο παιζει αν γνωριζει καποιος. Caprice hotel κοντα στα spanish steps σας λενε κατι;
Εγω,ειχα παει αρχες Νοεμβριου,πριν αρκετα χρονια για 5 μερες.Τις πρωτες 4,ειχε πολυ καλο καιρο και ισως ζεστη για την εποχη,αλλα την τελευταια εκανε αρκετο κρυο.Το μπουφανακι,να το εχεις,παντως.
Το ξενοδοχειο,απο την σελιδα στο booking,φαινεται καλο.
 

Katerinacyprus

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Εγω,ειχα παει αρχες Νοεμβριου,πριν αρκετα χρονια για 5 μερες.Τις πρωτες 4,ειχε πολυ καλο καιρο και ισως ζεστη για την εποχη,αλλα την τελευταια εκανε αρκετο κρυο.Το μπουφανακι,να το εχεις,παντως.
Το ξενοδοχειο,απο την σελιδα στο booking,φαινεται καλο.
Σε ευχαριστω πολυ. Ο καλυτερος τροπος για να δεις την πολη ειναι με το λεοφωρειο που σταματα σε ολα τα κυρια σημεια; Και αγοραζεις pass για 1-2 μερες;
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.036
Ο καλυτερος τροπος για να δεις την πολη ειναι με το λεοφωρειο που σταματα σε ολα τα κυρια σημεια; Και αγοραζεις pass για 1-2 μερες;
Ποιο λεωφορειο ?αν εννοεις το κοκκινο διοροφο hop on-hop off,ναι ειναι μια λυση για να δεις την πολη,στα γρηγορα.Απο κει και περα υπαρχει το roma pass,για δωρεαν μετακινησεις με μετρο και λεωφορεια(οχι το hop on-hop off)και μειωμενες η δωρεαν εισοδοι για καποια αξιοθεατα....
Λεπτομερειες με αναζητηση μπορεις να βρεις πολλες...πχ...http://www.travelstories.gr/community/search/224261/?q=ρωμη&t=post&o=date&c[title_only]=1
η και εδω...http://www.travelstories.gr/category/ταξιδιωτικές-ιστορίες/ταξιδιωτικές-ιστορίες-ευρώπη/ιταλία/
 

mariath

Member
Μηνύματα
2.221
Likes
5.758
Ταξίδι-Όνειρο
Όλη η Νότια Αμερική
Σε ευχαριστω πολυ. Ο καλυτερος τροπος για να δεις την πολη ειναι με το λεοφωρειο που σταματα σε ολα τα κυρια σημεια; Και αγοραζεις pass για 1-2 μερες;
Ο καλύτερος τρόπος για να δεις την πόλη είναι περπατώντας.
 
Μηνύματα
10
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία
Γειά σας!Είμαι καινούρια στο σάιτ.Ψάχνω εδώ και κάμποσες μέρες να κλείσω ξενοδοχείο στη Ρώμη και κλίνω προς την πειοχή Βατικανό που βλέπω πως έχει αρκετά φθηνές επιλογές σε ξενοδοχεία 3και 4 αστέρων,ξέρει κάποιος άν αξίζει τον κόπο όσων αφορά τις μετακινήσεις στην πόλη και τα αξιοθέατα ή πέφτει κάπως μακρυά :rolleyes: ?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.902
Μέλη
38.906
Νεότερο μέλος
Makarena

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom