Ιταλία Ρώμη - Αξιοθέατα, Διαμονή, Μετακινήσεις, Φαγητό

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Πέραν της περιοχής που δεν είναι η top αλλά είναι οικονομική και προσβάσιμη στο ιστορικό κέντρο περπατώντας.
Ποια είναι η γνώμη σου για το συγκεκριμένο?
υπάρχει καλύτερη τιμή το συγκεκριμένο σε άλλο αξιόπιστο site εκτός του booking ή να το κλείσω εκεί;
Δηλαδή εσύ πως το κόβεις το συγκεκριμένο ξενοδοχείο που ζητάς και την γνώμη μας? Σου αρέσει? Και το κυριότερο τι περιμένεις να σου πούμε? Μπράβο για την επιλογή έπιασες το τζόκερ? 45€ το βράδυ σου έρχεται ρε φίλε πόσο θέλεις να το βρεις φτηνότερα αυτό το παλάτι δηλαδή?
 

eirini24

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Γεια σας κ απο μένα :) .σκέφτομαι να επισκεφτώ τη Ρώμη την περίοδο των Χριστουγέννων,άρχισα σκεφτόμουν 23-26/12 αλλά από ότι είδα από άλλους χρήστες του site εκείνες τις μέρες τα περισσότερα καταστήματα/εστιατόρια είναι κλειστά λόγω αργίας.έτσι άλλαξα την ημερομηνία σε 20-23/12...δυστυχώς λόγω επαγγελματικών υποχρεώσεων μπορώ μόνο Χριστούγεννα ή Πάσχα...το Πάσχα βέβαια θα γίνεται το αδιαχώρητο κ σίγουρα οι τιμές θα είναι πολύ ανεβασμενες.είναι καλή περίοδος αυτή που επέλεξα ή να το ακυρώσω;πάντα ήθελα να πάω στη Ρώμη κ θέλω να το ευχαριστηθώ
 

Vegerazaros

Member
Μηνύματα
1.464
Likes
2.061
Ταξίδι-Όνειρο
Ελβετία ξανά
Γεια σας κ απο μένα :) .σκέφτομαι να επισκεφτώ τη Ρώμη την περίοδο των Χριστουγέννων,άρχισα σκεφτόμουν 23-26/12 αλλά από ότι είδα από άλλους χρήστες του site εκείνες τις μέρες τα περισσότερα καταστήματα/εστιατόρια είναι κλειστά λόγω αργίας.έτσι άλλαξα την ημερομηνία σε 20-23/12...δυστυχώς λόγω επαγγελματικών υποχρεώσεων μπορώ μόνο Χριστούγεννα ή Πάσχα...το Πάσχα βέβαια θα γίνεται το αδιαχώρητο κ σίγουρα οι τιμές θα είναι πολύ ανεβασμενες.είναι καλή περίοδος αυτή που επέλεξα ή να το ακυρώσω;πάντα ήθελα να πάω στη Ρώμη κ θέλω να το ευχαριστηθώ
Η Ρώμη ειναι τελεια Πάντα!! αλλωστε μονο για ενα τριημερο πας..ισα που θα προλάβεις να πιεις ενα εσπρεσσο ειδικα αν πας για πρωτη φορα...οπότε μην αγχωνεσε..μια βολτα στα μαγαζια..μια δυο πλατειες και μια ζεστη σοκολάτα...τελειο δωρακι απο σενα για σενα..για τα Χριστουγεννα :)!
 

Μπίλος

Member
Μηνύματα
15
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
ΡΩΜΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΑΙΓΥΠΤΟΣ
Κατ' αρχήν δεν ζήτησα την γνώμη σου , μιλάω ήδη με τον panlek30 κι εκεί πήγαινε η ερώτηση μου ,όπως μπορείς να δείς.
Δεύτερον δεν καταννοώ την επιθετικότητα σου.
Δεν περιμένω απάντηση, ευχαριστώ
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.386
Likes
9.309
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
μπορώ μόνο Χριστούγεννα ή Πάσχα...το Πάσχα βέβαια θα γίνεται το αδιαχώρητο
Οχι απαραιτητα. Εκτος αν εισαι καθολικη, τοτε ναι το Πασχα γινεται χαμος.
Η Ρωμη ειναι παντα ωραια. Caput Mundi μην ξεχναμε. Οι υπολοιπες επονται.
 

panlek30

Member
Μηνύματα
1.560
Likes
4.017
Επόμενο Ταξίδι
Κωνσταντινούπολη
Ταξίδι-Όνειρο
Περού - Βολιβία
Ωραία μέχρι σήμερα το βράδυ πιστεύω να καταλήξω σε κάποιο.
σε ευχαριστώ!

Μαλλον λέω να κλείσω το παρακάτω

http://www.booking.com/hotel/it/albergo-marechiaro.el.html

195 ευρώ τα 5 βράδια ,με τους φόρους 225 ευρώ τελική τιμή χωρίς πρωινό.
Βάσει των σχολίων όπου είναι αρκετά, δείχνει να είναι καθαρό με 7.5/10 συνολική βαθμολογία.
Πέραν της περιοχής που δεν είναι η top αλλά είναι οικονομική και προσβάσιμη στο ιστορικό κέντρο περπατώντας.
Ποια είναι η γνώμη σου για το συγκεκριμένο?
υπάρχει καλύτερη τιμή το συγκεκριμένο σε άλλο αξιόπιστο site εκτός του booking ή να το κλείσω εκεί;
Για κριτικές να εμπιστεύεσαι το tripadvisor.com. Για το συγκεκριμένο κατάλυμα οι κριτικές εκει δεν ειναι πολυ καλές! http://www.tripadvisor.com.gr/Hotel_Review-g187791-d650696-Reviews-Hotel_Marechiaro-Rome_Lazio.html Δες στο trivago.gr. Μην ψάχνεις μονο στο booking!
 

greg_thess

Member
Μηνύματα
993
Likes
547
Όσο για τις κριτικές από το Tripadvisor,να δίνεις βάση σε αυτές που έχουν γραφτεί από άτομα που έχουν αρκετές κριτικές.Για το συγκεκριμένο ξενοδοχείο όπως είπα πριν συμφέρει καλύτερα να κλείσεις από τη σελίδα τους.
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Κατ' αρχήν δεν ζήτησα την γνώμη σου , μιλάω ήδη με τον panlek30 κι εκεί πήγαινε η ερώτηση μου ,όπως μπορείς να δείς.
Δεύτερον δεν καταννοώ την επιθετικότητα σου.
Δεν περιμένω απάντηση, ευχαριστώ
Με μια μικρούλα διαφορά ότι εδώ είναι δημόσιο φόρουμ και όποιος γουστάρει απαντάει... αν δεν συμφωνείς με αυτό μπορείς κάλλιστα να μιλάς με όποιους θέλεις με π.μ.

Στην ουσία τώρα, για να κατανοήσεις την παρέμβασή μου. Και απαντώ σε όλους όχι μόνο σε σένα... ξενοδοχείο αξιοπρεπές στη Ρώμη με 45€ το δίκλινο δεν υπάρχει, πόσο μάλλον να ψάχνει κάποιος να το βρει με λιγότερα... αυτή την τόσο απλή διευκρίνηση ήθελα να κάνω για να μην μπερδεύεται ο κόσμος και ψάχνει για ευκαιρίες που δεν υπάρχουν... ότι βρείτε σε αυτά τα λεφτά θα έχει κάποιο κουσούρι...
 

Μπίλος

Member
Μηνύματα
15
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
ΡΩΜΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΑΙΓΥΠΤΟΣ
Με μια μικρούλα διαφορά ότι εδώ είναι δημόσιο φόρουμ και όποιος γουστάρει απαντάει... αν δεν συμφωνείς με αυτό μπορείς κάλλιστα να μιλάς με όποιους θέλεις με π.μ.
Γνωρίζω ότι είναι δημόσιο φόρουμ ,μιας και δεν συμμετέχω πρώτη φορά στο συγκεκριμένο αλλά ούτε γενικά σε φόρουμ.
Εξέλαβα μια ειρωνία κι ένα τόνο επιθετικότητας άνευ λόγου προς εμένα ,στο πρώτο μήνυμα που μπήκες στην διαδικασία να απαντήσεις, χωρίς να μου έχει δώσεις κάποιες προτάσεις ή να με κατατοπίσεις σε κάτι .
Δεν έχω λόγο να αντιδικήσω μαζί σου,γιατί δεν υπάρχει στην ουσία κάποιο θέμα.
Ευχαριστώ για την διευκρίνησή σου .
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.261
Μηνύματα
885.432
Μέλη
38.938
Νεότερο μέλος
Geo Yfa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom