Ιταλία Ρώμη - Αξιοθέατα, Διαμονή, Μετακινήσεις, Φαγητό

dimitrisdsg7

Member
Μηνύματα
16
Likes
3
Κοιτα να κλεισεις τραπεζι ομως
Α παίζει τέτοια φάση.. μάλιστα.. Οκ, θα το έχω υπόψη μου και θα κλείσω αν είναι τραπέζι. Ελπίζω να είναι λογικές οι τιμές και να μπορούμε να φάμε με ένα 30άρι 40άρι δύο πίτσες!
 

alex-angel

Member
Μηνύματα
154
Likes
43
Πιτσαρια καλη εχει κ μια προτεινει ο samion κοντα στη popolo. Στα αλλα προτεινω να φας παστα

Κ για τιραμισου στο pompi κοντα στα ισπανικα σκαλια
 
Last edited by a moderator:

dimitrisdsg7

Member
Μηνύματα
16
Likes
3
TIME AVAILABILITY SELECT
11:00 Available Select
11:30 Available Select
12:00 Available Select
12:30 Available Select
13:00 Available Select
13:30 Available Select
14:00 Available Select
14:30 Available Select
15:00 Available Select

Παιδιά αυτός είναι ο πίνακας με τις ώρες για να κλείσω on line εισιτήριο για μουσείο Βατικανού και Καπέλα Σιξτίνα. Έχει όπως βλέπετε από τις 11:00 και μετά για την ημέρα που θέλω εγώ (26/5). Άρα δε μπορώ να κλείσω νωρίτερα σωστά; Κι εγώ σκεφτόμουν να σηκωθούμε νωρίς για να είμαστε εκεί κατά τις 8 με 8μιση. Μήπως να μην πάω νωρίς αν είναι να κλείσω εισιτήρια για 11:00 η ώρα; Η να πάω νωρίς όπως και υπολόγιζα και να ανέβω πρώτα Άγιο Πέτρο οπότε να μένει μετά το μουσείο με την ησυχία μας και χωρίς ουρά αφού θα έχουμε κλείσει και on line; Τι λέτε;
 

prefontaine

Member
Μηνύματα
132
Likes
176
Επόμενο Ταξίδι
Σικελία
Ταξίδι-Όνειρο
Όκλαντ , Νέα Ζηλανδία
Δημητρό, μόλις δεις τις πίτσες θα αναθεωρήσεις και θα αναζητάς σπαγγέτι...;)
 

dimitrisdsg7

Member
Μηνύματα
16
Likes
3
Πιτσαρια καλη εχει κ μια προτεινει ο samion κοντα στη popolo. Στα αλλα προτεινω να φας παστα
Δημητρό, μόλις δεις τις πίτσες θα αναθεωρήσεις και θα αναζητάς σπαγγέτι...;)
Παιδιά γιαυτό το ψάχνω ρωτώντας σας για να πέσω σε όσο το δυνατόν λιγότερες.. κακοτοπιές ;). Ήδη με έχετε βοηθήσει πολύ.. Αλήθεια, τι εννοείς όμως; Ότι είναι ακριβές σχετικά και δε χορταίνεις;
Οπότε πιτσούλα θα φάμε μόνο στα σοκάκια του trasteverre έτσι όπως το κόβω.
 

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.700
TIME AVAILABILITY SELECT
11:00 Available Select
11:30 Available Select
12:00 Available Select
12:30 Available Select
13:00 Available Select
13:30 Available Select
14:00 Available Select
14:30 Available Select
15:00 Available Select

Παιδιά αυτός είναι ο πίνακας με τις ώρες για να κλείσω on line εισιτήριο για μουσείο Βατικανού και Καπέλα Σιξτίνα. Έχει όπως βλέπετε από τις 11:00 και μετά για την ημέρα που θέλω εγώ (26/5). Άρα δε μπορώ να κλείσω νωρίτερα σωστά; Κι εγώ σκεφτόμουν να σηκωθούμε νωρίς για να είμαστε εκεί κατά τις 8 με 8μιση. Μήπως να μην πάω νωρίς αν είναι να κλείσω εισιτήρια για 11:00 η ώρα; Η να πάω νωρίς όπως και υπολόγιζα και να ανέβω πρώτα Άγιο Πέτρο οπότε να μένει μετά το μουσείο με την ησυχία μας και χωρίς ουρά αφού θα έχουμε κλείσει και on line; Τι λέτε;
Λογικό είναι να πας πρώτα Άγ. Πέτρο γιατί μετά τα μουσεία σίγουρα δεν θα έχεις κουράγιο. κλείσε μια ώρα που υπολογίζεις ότι όχι μόνο θα έχεις ξεμπερδέψει από τον Άγ. Πέτρο αλλά θα έχεις και ένα διάλειμμα για καφέ τσιγάρο δεκατιανό ή ότι άλλο θεωρείς απαραίτητο γιατί αν μπεις στα μουσεία χρειάζεσαι περίπου τρεις ώρες να τα διασχίσεις βλέποντας ελάχιστα πράγματα.
 

prefontaine

Member
Μηνύματα
132
Likes
176
Επόμενο Ταξίδι
Σικελία
Ταξίδι-Όνειρο
Όκλαντ , Νέα Ζηλανδία
Πιστεύω πως οι Ιταλοί έχουν γευστικά και τεχνικά εντελώς διαφορετική θεώρηση σχετικά με το θέμα πίτσα από ότι εμεις...Θα παρατηρήσεις πως είναι εντελώς διαφορετικές από τις δικές μας ίσως και σε βαθμό αδιαφορίας...
Όπως και να έχει θα δοκιμάσεις προκειμένου να αποκτήσεις ιδία άποψη.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.386
Likes
9.309
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
ίσως και σε βαθμό αδιαφορίας...
Καλο το ανεκδοτο..."οι ελληνες ξερουν απο πιτσα"...ζυμαρια κανουν με αθλια κιτρινα τυρια που χωνευονται με αντιοξινα.
Υποψη η πιτσα εχει παραλλαγες απο μερος σε μερος. Αλλη στη Ρωμη, αλλη στη Ναπολη, αλλη στη Σικελια. Αν θες ζυμαρι παρε φοκατσα.
Ελπιζω να σταματησει εδω η συζητηση περι πιτσας. Δεν πας στη Ρωμη για πιτσα (πανευκολο να βρεις καλη). Πας για το καλο και εξαιρετικο φαγητο. Κριμα να αναλωσεις χρονο κ χρημα σε πιτσεριες.
 

dimitrisdsg7

Member
Μηνύματα
16
Likes
3
Ελπιζω να σταματησει εδω η συζητηση περι πιτσας. Δεν πας στη Ρωμη για πιτσα (πανευκολο να βρεις καλη). Πας για το καλο και εξαιρετικο φαγητο. Κριμα να αναλωσεις χρονο κ χρημα σε πιτσεριες.[/QUOTE]

Οκ φίλε Samion. Έχεις να μου προτείνεις ένα δύο μέρη για φαγητό κοντά στο κέντρο για να τα έχω υπόψη; Έτσι για καμιά καλή μακαρονάδα;
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.261
Μηνύματα
885.440
Μέλη
38.939
Νεότερο μέλος
Panais

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom