Ιταλία Ρώμη - Αξιοθέατα, Διαμονή, Μετακινήσεις, Φαγητό

dorita18

Member
Μηνύματα
404
Likes
258
Επόμενο Ταξίδι
Ρόδος!!!
Ταξίδι-Όνειρο
..παντου ειναι ονειρεμενα
Εχουμε κλείσει ταξίδι στη Ρώμη για τα μέσα Δεκεμβρίου. Η πρώτη και πολύ σημαντική ερώτηση που έχω να σας κάνω είναι η εξής: Άραγε, τα έργα στην Fontana di Trevi θα έχουν τελειώσει ??
Εγω ειχα παει περσυ αρχες σεπτεμβριου και ειχε δουλιτσα ακομα, αλλα μην επιρεαζεσαι καθολου απο αυτο μα καθολου, η Ρωμη ειναι τοσο,μα τοσο ομορφη που εμεις δεν δοσαμε σημασια σε ενα αξιοθεατο που δεν ειδαμε οπως το θελαμε. Στο λεω πραγματικα!!! ;)
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.036
Εχουμε κλείσει ταξίδι στη Ρώμη για τα μέσα Δεκεμβρίου. Η πρώτη και πολύ σημαντική ερώτηση που έχω να σας κάνω είναι η εξής: Άραγε, τα έργα στην Fontana di Trevi θα έχουν τελειώσει ??
Αν απαντησουμε,οχι.....θα πας;;
 

kabamarou

Member
Μηνύματα
1.437
Likes
2.208
Εχουμε κλείσει ταξίδι στη Ρώμη για τα μέσα Δεκεμβρίου. Η πρώτη και πολύ σημαντική ερώτηση που έχω να σας κάνω είναι η εξής: Άραγε, τα έργα στην Fontana di Trevi θα έχουν τελειώσει ??
Υποτίθεται ότι θα πρέπει να έχει τελειώσει μέχρι τότε
Σημερινή εικόνα
https://www.skylinewebcams.com/el/webcam/italia/lazio/roma/fontana-di-trevi.html
 

Eurotraveler

Member
Μηνύματα
464
Likes
1.772
Επόμενο Ταξίδι
Γκντανσκ
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα

annian

Member
Μηνύματα
11
Likes
3
Αααα.. Τι ευχάριστα νέα Eurotraveler, σ΄ευχαριστώ πολύ! Όπως και όλους βέβαια για τις απαντήσεις σας!
Αγαπητή karfitsa είναι ήδη προγραμματισμένο το ταξίδι μας, οπότε θα το κάνουμε έτσι κι αλλιώς, απλώς ήθελα πολύ να το δω απο κοντά αυτό το μνημείο.
Παιδιά, είμαστε τόσο χαρούμενοι που θα πάμε σε μια τόσο όμορφη πόλη στολισμένη για τις γιορτές..
 
Last edited:

emouli

Member
Μηνύματα
1.239
Likes
3.531
Ταξίδι-Όνειρο
Καταρράκτες Βικτώρια, ε;
Παιδιά, είμαστε τόσο χαρούμενοι που θα πάμε σε μια τόσο όμορφη πόλη στολισμένη για τις γιορτές..
Μην περιμένεις και κανένα ιδιαίτερο στόλισμα, ούτε ιδιαίτερα χριστουγεννιάτικη ατμόσφαιρα. Δεν της ταιριάζει κιόλας. Ίσα-ίσα που στην πιατσα Ναβονα, για παράδειγμα, χάνεται η ομορφιά της από την υπαίθρια αγορά που στήνεται εκεί καθώς η πλατεία γεμίζει με τέντες και σταντ με μπιχλιμπίδια.
 

Vassiliki S

Member
Μηνύματα
20
Likes
8
Μετά από μήνες εργασιών, η αποκατεστημένη Fontana di Trevi θα εγκαινιαστεί στις 3 Νοεμβρίου. Δεν υπάρχει πλέον λόγος ανησυχίας.

Ορίστε το άρθρο για τους ιταλόφωνους:
http://www.leggo.it/NEWS/ROMA/fontana_di_trevi_restauro/notizie/1571120.shtml
Τέλεια νέα!! Εμείς θα πάμε τέλη Νοέμβρη!!! :D
 

kabamarou

Member
Μηνύματα
1.437
Likes
2.208
μια και δηλώνουμε ολοι εδώ...κι εγω 13-17. κατι μου λεει ότι θα παμε με διαφορετικες εταιρειες όμως...
samion έχω μεγάλη απορία πόσες φορές έχεις πάει στην Ρώμη.

Άλλη απορία. Πάω σε αυτή την σελίδα
http://viaggiacon.atac.roma.it/?service=trovalinea&linea=170&percorso=170A
να δω τι ώρες έχει λεωφορείο για ponte testaccio (γέφυρα στο trastevere) και μου δείχνει ότι δεν έχει πριν τις 14:00 το μεσημέρι για Κυριακή. Είναι για αυτή την Κυριακή μόνο γιατί συμβαίνει κάτι η παίζετε κάτι άλλο;
 
Last edited:

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.252
Μηνύματα
885.139
Μέλη
38.935
Νεότερο μέλος
newrevie

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom