Ιταλία Ρώμη - Αξιοθέατα, Διαμονή, Μετακινήσεις, Φαγητό

Chrys85

Member
Μηνύματα
10
Likes
0
Γεια σας. Εγω ταξιδευω μεθαυριο για ρωμη. Ειδα οτι καποια λεοφορεια που σε παιρνουν απο φιουμιτσινο κανουν σταση και στο βατικανο πριν πανε τετμινι. Μηπως γνωριζετε ποια λεοφορεια ειναι αυτα;επειδη το ξενοδοχειο που θα μεινω ειναι στο βατικανο κοντα στην σταση οταβιανο. Θα βολευε να με αφησει στο βατικανο το λεοφορειο ή θα πρεπει να παω τερμινι κ απο κει παλι βατικανο;
 

Chrys85

Member
Μηνύματα
10
Likes
0
ΠΑιδια αυριο παω ρωμη κ θελω να ρωτησω αν καποιο απο τα λεωφορεια που παιρνουμε απο φιουμιτσινο σε παει βατικανο αντι για τερμινι λογω του πρι ειναι το ξενοδοχειο μου εκει. Διαβασα νομιζω οτι καποια λεωφορεια κανουν σταση κ εκει.και κατι αλλο. Το τριημερο εισητηριο για μμμ ποια μεσα περιλαμβανει;μονο μετρο;
 
Last edited:

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.443
Likes
4.446

Chrys85

Member
Μηνύματα
10
Likes
0
Και μια τελευταια ερωτηση. Επειδη δευτερα πρωι πεταω 7.30 απο φιουμιτσινο για χανια αρα πρεπει να ειμαι απο τις 6.30 αεροδρομιο. Ο μονος τροπος για να παω στο αεροδρομιο απο το βατικανο οπου θα μενω ειναι το ταξι;;τετοια ωρα δεν βλεπω να υπαρχει αλλη συγκοινωνια. Μετρο και τρενο ξεκινανε απο 5.30 απ οτι ειδα
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.443
Likes
4.446
Ο πιο σύντομος και ξεκούραστος τρόπος είναι το ταξί.
Εναλλακτικά κοίτα αν βολεύει το νυχτερινό N1 για Termini (κάθε 20 λεπτά περίπου) και από εκεί να πάρετε λεωφορείο για Fiumicino
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.384
Likes
9.309
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
;τετοια ωρα δεν βλεπω να υπαρχει αλλη συγκοινωνια.
ανοιξες το λινκ που σου εβαλαν?

Ο πιο σύντομος και ξεκούραστος τρόπος είναι το ταξί.
Εναλλακτικά κοίτα ..
καλα ρε συ βαζεις το λινκ, δεν του ριχνεις κ μια ματια? τον βολευει ανετα.χωρια που εχει ενα σωρο νυχτερινα που περνανε απο βατικανο, ασε να δει μονος ποιο βολευει.
http://www.atac.roma.it/files/doc.asp?r=358
 

Chrys85

Member
Μηνύματα
10
Likes
0
Το ανοιξα το λινκ. Αν δεν κανω λαθος υπαρχει 5.10 λεοφορειο απο βατικανο που σε παει 5.50 αεροδρομιο.ευχαριστω κ παλι.
 

Evistar

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Καλησπέρα σε όλους! Νέο μέλος αν και διαβάζω καιρό τις ταξιδιωτικές ιστορίες σας. Πηγαίνω Ρώμη σε μια βδομάδα για πρώτη φορά και έχω μια ερώτηση για όποιον ξέρει.

Υπάρχει κάπου στο termini χώρος αποσκευών που αφήνεις την βαλίτσα σου έναντι ποσού. Το Left luggage - KiPoint που το βρήκα εδώ: http://www.romatermini.com/en/service/detail/left-luggage. Το έχει χρησιμοποιήσει κάποιος; Χρειάζομαι πληροφορίες γιατί το checkout μου είναι το πρωί και η πτήση επιστροφής το βράδυ και δεν θέλω να κολλήσω με την βαλίτσα μου όλη μέρα!

Αν όχι, ξέρει κάποιος που θα μπορούσα να αφήσω την βαλίτσα μου με ασφάλεια;
 

efipoly

Member
Μηνύματα
104
Likes
39
Επόμενο Ταξίδι
Μαδριτη
Ταξίδι-Όνειρο
Αίγυπτο
Καλησπέρα σε όλους! Νέο μέλος αν και διαβάζω καιρό τις ταξιδιωτικές ιστορίες σας. Πηγαίνω Ρώμη σε μια βδομάδα για πρώτη φορά και έχω μια ερώτηση για όποιον ξέρει.

Υπάρχει κάπου στο termini χώρος αποσκευών που αφήνεις την βαλίτσα σου έναντι ποσού. Το Left luggage - KiPoint που το βρήκα εδώ: http://www.romatermini.com/en/service/detail/left-luggage. Το έχει χρησιμοποιήσει κάποιος; Χρειάζομαι πληροφορίες γιατί το checkout μου είναι το πρωί και η πτήση επιστροφής το βράδυ και δεν θέλω να κολλήσω με την βαλίτσα μου όλη μέρα!

Αν όχι, ξέρει κάποιος που θα μπορούσα να αφήσω την βαλίτσα μου με ασφάλεια;
στο termini βεβαιως και μπορεις να αφησεις τις αποσκευες σου με το κλειδακι σου να επιστρεψεις να τις παρεις, αλλα καλυτερα ειναι να ρωτησεις το ξενοδοχειο σου αν μπορει να τις κρατησει μεχρι το απογευμα που θα αναχωρησεις.Πολλα ξενοδοχεια και ξενωνες το κανουν εκτος αν εχεις κλεισει καποιο διαμερισμα...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.262
Μηνύματα
885.534
Μέλη
38.943
Νεότερο μέλος
MelinaK

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom