Ιταλία Ρώμη - Αξιοθέατα, Διαμονή, Μετακινήσεις, Φαγητό

ποπινο

Member
Μηνύματα
205
Likes
198
Επόμενο Ταξίδι
ΝΑΠΟΛΗ -ΑΜΑΛΦΙ
Ταξίδι-Όνειρο
ΣΙΓΚΑΠΟΥΡΗ
καλο ειναι παντα να τα εχετε ολα τυπομενα ετσι ωστε να μην εχετε προβληματα.
κριμα ντινα που δε θα ειμαστε τις ιδιες ημερομηνιες μακαρι και εσυ και εμεις να μπορεσουμε να βρουμε παρεα ετσι ωστε να μοιραστουμε το κοστος.
παντως οποιαδηποτε πληροφορια χρειασθεις μη δυστασεις να ρωτησεις, ειναι η 4 φορα που παμε και νομιζω πως ξερουμε αρκετα πραγματα.
φιλακια και να ειμαστε καλα να μπορουμε να πηγαινουμε που και που κανενα ταξιδακι.
 

Dina Z

Member
Μηνύματα
1.356
Likes
4.335
Ταξίδι-Όνειρο
Ονειρεύομαι ... γενικώς!
Μετά το Βατικανό θα πάω περπατώντας μέχρι τη Campo dei Fiori. Ξέρει κανείς που να καθίσω - όχι στα όρθια - να απολαύσω ένα καφέ;
 

rena88

Member
Μηνύματα
55
Likes
35
Επόμενο Ταξίδι
Μπολόνια
Ταξίδι-Όνειρο
ΦΙΛΑΝΔΙΑ
Καλημέρα και από μένα!!
Rena88 επίτρεψε μου να σε ρωτήσω, εσείς είχατε κλείσει με τον ξεναγό που ανέφεραν τα παιδιά ότι είχαν γνωρίσει ως φύλακα στο μουσείο??
Καλησπέρα!!! Ναι με αυτόν είχαμε κλείσει.
 

elenas

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Καλησπέρα! Για Σάββατο 07/01/2017 ενδιαφέρεται κανείς για ξενάγηση στο Βατικανό; Είμαστε δύο άτομα.
 

deneuve

Member
Μηνύματα
16
Likes
25
ΓΕΙΑ ΣΑΣ!!!!!ΤΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ ΘΑ ΠΑΩ ΜΕ ΤΟ ΑΓΟΡΙ ΜΟΥ ΓΙΑ 4 ΜΕΡΕΣ ΣΤΗΝ ΡΩΜΗ. Η ΔΙΑΜΟΝΗ ΜΟΥ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ ΤΡΙΣΤΕΒΕΡΕ ΚΑΘΩΣ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΓΙΑ ΦΑΓΗΤΟ ΚΑΙ ΝΥΧΤΕΡΙΝΗ ΖΩΗ. ΕΚΛΕΙΣΑ ΣΤΟ ΕΞΗΣ B&B http://www.yhrome.com/rooms.php ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΠΟΛΥ ΚΑΛΕΣ ΚΡΙΤΙΚΕΣ ΚΑΙ ΚΑΛΕΣ ΠΑΡΟΧΕΣ ΔΩΜΑΤΙΟΥ. ΕΚΛΕΙΣΑ ΣΤΗΝ ΣΟΥΙΤΑ 51 ΘΕΛΩ ΟΜΩΣ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΤΟ ΕΞΗΣ ΓΤ ΕΓΩ ΤΗΝ ΕΝΝΟΙΑ TOY B&B ΤΗΝ ΕΧΩ ΑΛΛΙΩΣ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ...ΔΛΔ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΣΠΙΤΙ ΠΟΥ ΣΟΥ ΠΑΡΑΧΩΡΟΥΝ ΔΩΜΑΤΙΟ ΚΑΙ ΤΑ ΛΟΙΠΑ...ΘΕΛΩ ΛΟΙΠΟΝ ΑΝ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ ΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΓΤ ΚΡΑΤΑΩ ΤΙΣ ΕΠΙΦΥΛΑΞΕΙΣ ΜΟΥ.
Έμεινα και γω στη Ρώμη σε b&b (bed and breakfast) σε άλλη περιοχή βέβαια. Θα σου πω πως είχε η κατάσταση στο συγκεκριμένο που έμεινα εγώ. Ο ξενώνας αυτός καταλάμβανε έναν όροφο μιας συμβατικής πολυκατοικίας με κανονικούς ενοίκους, δεν ήταν αμιγώς τουριστική η χρήση του κτιρίου όπως συμβαίνει με τα ξενοδοχεία για παράδειγμα. Δεν υπήρχε 24ωρη reception, παρά μόνο ένας υπάλληλος τις πρωινές ώρες που άνοιγε στην καθαρίστρια και μοίραζε τα πρωινά στα δωμάτια. Για το λόγο αυτό μας είχαν ζητήσει από πριν να τους πούμε την ακριβή ώρα άφιξης για να βρίσκεται κάποιος στο χώρο να μας ανοίξει. Δεν υπήρχε χώρος φαγητού. Το πρωινό το έφερναν με δίσκο στο δωμάτιο κατά τις εννιά το πρωί εκτός της Κυριακής, όπου σου έδιναν κουπόνι να φας δωρεάν σε κοντινό καφέ. Υπήρχε καθημερινή καθαριότητα και είδη περιποίησης στο μπάνιο.
 

Dina Z

Member
Μηνύματα
1.356
Likes
4.335
Ταξίδι-Όνειρο
Ονειρεύομαι ... γενικώς!
ΑΠΟ ΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ
Χθες βραδυ περπατουσα εκει :(. Και οποτε ξαναπαω σιγουρα εκει θα μεινω.
Ειναι παρα πολυ ωραια περιοχη. Γραφικη και ζωντανη. Μην παραλειψετε να αναβειτε στη κορυφη του λοφου στο Cannone del Giannicolo. Εκπληκτικη θεα ολης της Ρωμης.
 

Sfitsa

New Member
Μηνύματα
4
Likes
1
Καλησπέρα σε όλους!Έκλεισα εισιτήρια για Ρώμη αλλά διχάζομαι με όλες τις αναρτήσεις που διαβάζω και έχω κάποιες απορίες.Ποιές περιοχές θεωρούνται το κέντρο της Ρώμης και σε ποιά απο όλες θα μου προτείνατε να ψάξω για διαμονή;Αν θα μπορούσε κάποιος που έχει πάει να μου προτείνει και κάποιο δωμάτιο μέχρι 400€ για 4 βράδια,θα το εκτιμούσα!Σας ευχαριστώ!
 

deneuve

Member
Μηνύματα
16
Likes
25
Καλησπέρα σε όλους!Έκλεισα εισιτήρια για Ρώμη αλλά διχάζομαι με όλες τις αναρτήσεις που διαβάζω και έχω κάποιες απορίες.Ποιές περιοχές θεωρούνται το κέντρο της Ρώμης και σε ποιά απο όλες θα μου προτείνατε να ψάξω για διαμονή;Αν θα μπορούσε κάποιος που έχει πάει να μου προτείνει και κάποιο δωμάτιο μέχρι 400€ για 4 βράδια,θα το εκτιμούσα!Σας ευχαριστώ!
Όπως τα λέει ο Viaggi. Κοίτα καλύτερα για ξενοδοχεία κοντά στα βασικά αξιοθέατα, Pantheon, Piazza Navona, Fontana di Trevi, Piazza di Spagna. Εγώ είχα μείνει στην περιοχή του Βατικανού που είναι μια χαρά για να γυρίζεις και είναι και μέσα στο budget που έχεις θέσει.
http://www.booking.com/hotel/it/le-suite-di-via-catone.el.html
 

Viaggi

Member
Μηνύματα
1.248
Likes
7.002
Αν θα μπορούσε κάποιος που έχει πάει να μου προτείνει και κάποιο δωμάτιο μέχρι 400€ για 4 βράδια,θα το εκτιμούσα!Σας ευχαριστώ!
Φέτος ήταν η πρώτη φορά που μείναμε κέντρο, Corso Grand Suite το ξενοδοχείο, σε πολύ βολική θέση, αλλά χωρίς αξιόλογο πρωινό.
 

vasilakis

Member
Μηνύματα
104
Likes
105
Επόμενο Ταξίδι
Μαδριτη
Ταξίδι-Όνειρο
Ταϊλάνδη, Νέα Υόρκη
Εμεις πριν 3 χρονια που πηγαμε μεναμε στο Albergo Piave Hotel στην ευρυτερη περιοχη της Via Veneto. Ηταν σε αρκετα καλο σημειο..αν κ ειχε λιγο περπατημα για το αμιγως κεντρο αλλα ειχε κ δυο σταθμους μετρο κοντα κ σταση λεωφορειου. Ηταν απλα αλλα ομορφα δωματια κ συμπαθητικο πρωινο. Και πολυ οικονομικο, γυρω στα 55€/ βραδυ. Βεβαια εσυ εχεις αρκετα υψηλοτερο budget, οποτε μπορεις να βρεις ισως κ πιο κεντρο κ πιο καλο ξενοδοχειο.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.199
Μηνύματα
883.625
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom