Ιταλία Ρώμη - Αξιοθέατα, Διαμονή, Μετακινήσεις, Φαγητό

AntRo

Member
Μηνύματα
1.298
Likes
2.040
Ταξίδι-Όνειρο
All over the world
Στο πομοντόρο όσες φορές έχω πάει ήταν βράδυ έχει 2 ορόφους μαγαζί..Κ πολύ δίπλα είναι το αλαντιν για μπύρα με πατατακια που φτιάχνουν οι ίδιοι και το σαριβάρι το καλύτερο κλαμπ εβερ...
Τα σημειωνω και αυτα! Σε ευχαριστω
 

dimaq

Member
Μηνύματα
630
Likes
1.908
Επόμενο Ταξίδι
ΜΑΔΡΙΤΗ
Aν τυχον πας Βατικανο κ Αγιο Πετρο εχω να σου προτεινω ενα πολυ καλο
 

vagar78

Member
Μηνύματα
1.386
Likes
2.066
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Τα σημειωνω και αυτα! Σε ευχαριστω
Ένα θα σου πω έχω κανονίσει Μόναχο-Σαλτσμπουργκ για πρωτοχρονιά και ακόμα δεν έχω ετοιμάσει τίποτα :) Από την εμπειρία μου όσα μαγαζιά συχνάζουν οι ντόπιοι πολλές φορές τα ψάχνω στο tripadvisor και είναι στα ψιλά γράμματα...Κ επειδή στο 2016 είναι ντροπή μας να μην βοηθάμε ο ένας τον άλλο και να υπάρχουν άτομα που να περνάνε απέξω από μαγαζί και να διαλέγουν με κριτήριο το αν έχει κόσμο ή όχι και στην ουσία να κάνουν επιλογή στην τύχη..Θα χαρώ πολύ να πας κάπου και να μου πεις είχες δίκιο ρε συ άξιζε όπως και αν κάπου δεν σου άρεσε επίσης να το πεις...Τώρα αν πας σε μαγαζί και παραγγείλεις πίτσα με χόρτα και δεν σας αρέσει λογικό θα μου φανεί :)
 
Last edited:

dimaq

Member
Μηνύματα
630
Likes
1.908
Επόμενο Ταξίδι
ΜΑΔΡΙΤΗ
Ειναι αυτο εδω. http://www.lalocandadipietro.it/en/
Ειναι ανοιχτο μονο βραδυ.εχει κυριως ντοπιους και το φαγητο του ειναι πολυ καλο.Για να σου δωσω μια ιδεα το ψωμι ειναι χειροποιητο δικο τους,η πιτσα ειναι σε ξυλοφουρνο παρα πολυ γευστικη,μιας και η ζυμη της ειναι φρεσκια.οι τιμες λογικες και τα κολοκυθακια που ειναι σαν πατατες στικ το κατι αλλο!!
 

dimaq

Member
Μηνύματα
630
Likes
1.908
Επόμενο Ταξίδι
ΜΑΔΡΙΤΗ
Στο Βατικανο η αληθεια ειναι δεν εχει και πολλα αλλα οτι οχι οτι δεν εχει και τιποτα.
...Μια βολτα στον Αγιο Πετρο το βραδυ που ειναι φωτισμενος αλλα και στο castelo di angelo και στη διπλανη γεφυρα με τα αγαλματα ειναι πολυ ομορφα!
 

AntRo

Member
Μηνύματα
1.298
Likes
2.040
Ταξίδι-Όνειρο
All over the world
Ένα θα σου πω έχω κανονίσει Μόναχο-Σαλτσμπουργκ για πρωτοχρονιά και ακόμα δεν έχω ετοιμάσει τίποτα :) Από την εμπειρία μου όσα μαγαζιά συχνάζουν οι ντόπιοι πολλές φορές τα ψάχνω στο tripadvisor και είναι στα ψιλά γράμματα...Κ επειδή στο 2016 είναι ντροπή μας να μην βοηθάμε ο ένας τον άλλο και να υπάρχουν άτομα που να περνάνε απέξω από μαγαζί και να διαλέγουν με κριτήριο το αν έχει κόσμο ή όχι και στην ουσία να κάνουν επιλογή στην τύχη..Θα χαρώ πολύ να πας κάπου και να μου πεις είχες δίκιο ρε συ άξιζε όπως και αν κάπου δεν σου άρεσε επίσης να το πεις...Τώρα αν πας σε μαγαζί και παραγγείλεις πίτσα με χόρτα και δεν σας αρέσει λογικό θα μου φανεί :)
Ναι οπου παω θα σου πω μετα τι εντυπωση μου αφησε!

Ειναι αυτο εδω. http://www.lalocandadipietro.it/en/
Ειναι ανοιχτο μονο βραδυ.εχει κυριως ντοπιους και το φαγητο του ειναι πολυ καλο.Για να σου δωσω μια ιδεα το ψωμι ειναι χειροποιητο δικο τους,η πιτσα ειναι σε ξυλοφουρνο παρα πολυ γευστικη,μιας και η ζυμη της ειναι φρεσκια.οι τιμες λογικες και τα κολοκυθακια που ειναι σαν πατατες στικ το κατι αλλο!!
Απο οσα μου εχουν προτεινει ειναι ισως το πιο ωραιο σε θεμα χωρου εσωτερικα. Δεν ξερω αν με βολεψει λογω της περιοχης που βρισκεται αλλα σιγουρα μπαινει και αυτα στα υποψην! Σε ευχαριστω
 

dimaq

Member
Μηνύματα
630
Likes
1.908
Επόμενο Ταξίδι
ΜΑΔΡΙΤΗ
Παντως ειναι 5 λεπτα απο τη σταση του μετρο οτταβιανο διπλα στα μουσεια του βατικανου.
 

alext84

Member
Μηνύματα
18
Likes
2
Στο Βατικανο η αληθεια ειναι δεν εχει και πολλα αλλα οτι οχι οτι δεν εχει και τιποτα.
...Μια βολτα στον Αγιο Πετρο το βραδυ που ειναι φωτισμενος αλλα και στο castelo di angelo και στη διπλανη γεφυρα με τα αγαλματα ειναι πολυ ομορφα!
Το ξενοδοχειο albergo ottocento ειναι κοντα στην spagna, oxι στο βατικανο... Καπου εγινε μπερδεμα...! το τραστεβερε ομολογω δεν το εχω σκεφτει καθολου γιατι μου φαινεται μακρια απο τις υπολοιπες πλατειες και δεν εχει κ μετρο κοντα του.... Ενω το να μεινω κοντα στην spagna μου φαινεται πιο βολικο....αν δεν κανω λαθος...! Γιατι μαλλον παντου κεντρο ειναι τελικα..!
 

nikosaheron

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
μιλανο
Ταξίδι-Όνειρο
σουηδια
εχω παει προσφατα δυο φορες .βασικο ειναι κατα την γνωμη μου να ειναι κοντα σε σταση μετρο εχεις λυσει το προβλημα τις μετακινησης.η ρωμη θελει και περπατημα και ειναι πολυ ευκολη
 

El ele

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Γεια σας κ από μένα, παρακαλώ οποίος μπορεί ας με βοηθήσει ..20 Φεβρουαρίου πάμε Ρώμη με τον σύζυγο κ την 2ετων κορουλα μας . Θα είναι το πρώτο μας ταξίδι.ψαχνω κάτι σε διαμέρισμα είδα αυτό ,https://www.agoda.com/en-sg/the-tel...f7fe0-e215-46a3-a3c8-dac7c7185125#lightboxμου άρεσε λόγο μεγάλου χώρου κ λόγο της κουζίνας (προετοιμασία γάλα κ φαγητά παιδιού )έχει μείνει ξαποιος το γνωρίζει;είναι σε καλό μέρος ; αξίζει να το κλείσω από τώρα η να περιμένω καλύτερες προσφορές αν υπάρχουν μετά τις γιορτές. ; εχετε να μου προτηνετε κάτι άλλο; ευχαριστω
 

alext84

Member
Μηνύματα
18
Likes
2
εχω παει προσφατα δυο φορες .βασικο ειναι κατα την γνωμη μου να ειναι κοντα σε σταση μετρο εχεις λυσει το προβλημα τις μετακινησης.η ρωμη θελει και περπατημα και ειναι πολυ ευκολη
Κι εγω αυτο πιστευω...σε ευχαριστω για την απαντηση!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.259
Μηνύματα
885.368
Μέλη
38.935
Νεότερο μέλος
Vis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom