Σίφνος ΣΙΦΝΟΣ-Που να μείνω;;;

agalipas

Member
Μηνύματα
153
Likes
52
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΣΛΑΝΔΙΑ , Λίμνη Τιτικάκα
Αξιοπρεπέστατο, καθαρό, σε πολύ καλό σημείο και η ιδιοκτήτρια πολύ εξυπηρετική. Πήγα τελευταία εβδομάδα Ιουλίου, μόλις είχε ξεκινήσει η high season.
Σίγουρα είχες μείνει με 40Ε γιατί εμένα μου ζητάει 65ε για τέλη Ιουλίου.
 

agalipas

Member
Μηνύματα
153
Likes
52
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΣΛΑΝΔΙΑ , Λίμνη Τιτικάκα
Στο σαιτ κρατησεων του πιο πανω ποστ φαινεται στα 50. Ποιος στο δινει τοσο? Το εψαξες καλα σε πολλες μηχανες κρατησεων δηλ?
δεν το έχω βρει σε καποιο σαιτ κρατησεων, σε απ' ευθειας επικοινωνία μαζί τους μου έδωσαν αυτή τη τιμή.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.370
Likes
9.292
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
δεν το έχω βρει σε καποιο σαιτ κρατησεων, σε απ' ευθειας επικοινωνία μαζί τους μου έδωσαν αυτή τη τιμή.
Ε κλεισε σε αλλη Μαργαριτα, προτεινομενη κι αυτη κ πολυ φθηνοτερη..εκει κολλας...το ψαχνω κι εγω.
http://margaritasifnos.gr
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.044
Likes
41.068
Ε κλεισε σε αλλη Μαργαριτα, προτεινομενη κι αυτη κ πολυ φθηνοτερη..εκει κολλας...το ψαχνω κι εγω.
http://margaritasifnos.gr
Έχω μείνει πριν χρόνια για 3ήμερο. Πολύ μέτριο τότε και δεν είχε κλιματισμό, μόνο ανεμιστήρα οροφής- ευτυχώς τώρα έβαλε κλιματισμό. Βολεύει κάπως αν έχεις αμάξι ή μηχανή, αλλά και πάλι πέφτει περπάτημα από τον αυτοκινητόδρομο. Πολύ πιο δύσκολο αν κινείσαι από το κεντρικό στενό της Σίφνου γιατί είναι ανηφόρα και ΟΛΟ σκαλιά (η Καταβατή είναι...Αναβατή όταν πας ανάποδα). Τότε είχαν εξυπηρετήσει με παραλαβή με το αυτοκίνητό τους από τη στάση του λεωφορείου που κουβαλούσαμε βαλίτσες
 

GoodGuyP

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Καλησπέρα και πάλι, μήπως θα μπορούσε κάποιος που να έχει πάει στη Σίφνο να με ενημερώσει για το αν θα πρέπει να μείνουμε στις Καμάρες ή στην Απολλωνία? Θέλουμε να αποφύγουμε τις πολλές μετακινήσεις με ΚΤΕΛ ιδιαίτερα κατά τις βραδινές ώρες.
Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.630
Likes
12.448
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Καλησπέρα και πάλι, μήπως θα μπορούσε κάποιος που να έχει πάει στη Σίφνο να με ενημερώσει για το αν θα πρέπει να μείνουμε στις Καμάρες ή στην Απολλωνία? Θέλουμε να αποφύγουμε τις πολλές μετακινήσεις με ΚΤΕΛ ιδιαίτερα κατά τις βραδινές ώρες.
Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
Το μήνυμά σου μεταφέρθηκε σε θέμα για τη Σίφνο. Εδώ μπορείς να διαβάσεις τις γνώμες των μελών για αυτό που ρωτάς. Επίσης μπορείς να διαβάσεις εδώ
http://www.travelstories.gr/community/forums/Νησιά-Αιγαίου.12/?prefix_id=178
 

Eva_m

Member
Μηνύματα
43
Likes
8
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
Μαλδίβες
Καλησπέρα σας. Ενδιαφέρομαι να μείνω σε ένα μέρος στη Σίφνο όπου θα συνδυάζει τη θάλασσα για μπανάκι αλλά και κανένα χαλαρό μπαράκι για το βράδυ. Τι θα μου προτείνατε?
 

Zeta

Member
Μηνύματα
470
Likes
121
Καλησπέρα σας. Ενδιαφέρομαι να μείνω σε ένα μέρος στη Σίφνο όπου θα συνδυάζει τη θάλασσα για μπανάκι αλλά και κανένα χαλαρό μπαράκι για το βράδυ. Τι θα μου προτείνατε?
Δυστυχώς η Σίφνος δεν το συνδυάζει αυτό. Ο Πλατύς Γυαλός που είναι η πιο κοσμική παραλία και τη μέρα έχει αρκετές επιλογές για φαγητό, το βράδυ είναι νέκρα. Τα πάντα είναι στο "στενό" το οποίο είναι και "κοντό" με αποτέλεσμα τα μπαράκια να είναι μετρημένα στα δάκτυλα.
Αν διαβάσεις αυτό το thread, θα πάρεις μια ιδέα.
 
Μηνύματα
37
Likes
10
Καλησπέρα σε όλη την ομάδα του Φόρουμ.

Μετά από ψάξιμο και αρκετές γνώμες που άκουσα εδώ για μερικά νησιά σκέφτομαι με το αγόρι μου να πάμε στη Σνιφο.Μάλιστα βρήκα ένα τοπικ εδώ που πρότειναν αρκετοί σε ένα νεαρό ζευγάρι την σνιφο σαν προορισμό.
Εμείς δεν θα έχουμε μεταφορικό μέσο και επίσης θέλουμε ησυχία για χαλάρωση και η νυχτερινή ζωή μας είναι αδιάφορη.Δεν θέλουμε νταμπα ντουμπα.Που μας προτείνετε η μείνουμε?καμάρες η Απολλωνία?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.218
Μηνύματα
883.972
Μέλη
38.907
Νεότερο μέλος
Chrysostomos

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom