Αυστρία Σάλζμπουργκ ή Ίννσμπρουκ τα Χριστούγεννα?

korinaki

Member
Μηνύματα
18
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Αυστρία
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστρία
Εχτές σας ρωτούσα για τους δρόμους στην περιοχή του Ίννσμπρουκ κατα πόσο θα είναι εύκολες οι μετακινήσεις μας στα τέλη Νοέμβρη που σκεφτόμαστε να πάμε..Σήμερα όμως που συζητούσαμε με τον άντρα μου για το ταξίδι μας στην κουβέντα ήρθε και το ενδεχόμενο να πάμε Σάλζμπουργκ αντί για Ίννσμπρουκ;)!Θα ήθελα και την γνώμη σας..Που λέτε οτι είναι καλύτερα από θέμα Χριστουγεννιάτικης ατμόσφαιρας?Σάλζμπουργκ ή Ίννσμπρουκ?
 

moredread

Member
Μηνύματα
42
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΒΑΛΙ!!!!
Ταξίδι-Όνειρο
Μεξικο
Το insburg είναι μαγική πολη...μ'αρεσε τρελα, λίγο η παρεα,λίγο η ατμόσφαιρα(περίοδος πάσχα) ήταν και ένα πανηγύρι όταν πήγαμε κ είχαμε περάσει φανταστικα! είχε κ πολύ ωραία βραδινή ζωή...

Παρ'ολο το κρύο ήταν μια πολύ ζεστή πόλη! Μάλλον θα πάω πάλι το πάσχα σε ένα φίλο μου με αμάξι απο πάτρα-Ιταλία-Αυστρία.

Salzburg δεν έχω πάει...συνεπώς δεν εκφέρω γνώμη. Αλλά με το Ισνμπουργκ έχω κολλήσει!

Αυτά :) Σίγουρα όμως σε όποιο κ απο τα 2 να πας θα περάσεις όμορφα!
 

korinaki

Member
Μηνύματα
18
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Αυστρία
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστρία
Οτι θα περάσουμε όμορφα είναι σίγουρο!!Η Αυστρία είναι πανέμορφη όπου κι αν πας!Έχουμε πάει και στο Σάλζμπουργκ και στο Ίννσμπρουκ και είναι και οι 2 πόλεις υπέροχες!Δεν ξέρουμε όμως που είναι πιο όμορφα την Χριστουγεννιάτικη περίοδο γιατί έχουμε πάει καλοκαίρι!
 

maska_29

Member
Μηνύματα
381
Likes
788
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Να δω το Σέλας...
Να συμπληρώσω ότι στο Ινσμπουργκ βρέθηκα Νοέμβρη ενώ στο Σάλτσμπουργκ καλοκαίρι (υπό βοχή...)
 

Vivianaki

Member
Μηνύματα
292
Likes
45
Ταξίδι-Όνειρο
Πραγματοποιήθηκε :D
Δεν έχω πάει σε κανένα από τα δυο,αλλα γτ δεν κάνετε έναν συνδυασμό? Καθίστε λίγες ημέρες στο ένα, λίγες στο άλλο. Kαι οπου πουν τα παιδιά ότι είναι καλύτερα απλά εκεί μείνετε περισσοτερο.
 

σαιτας

Member
Μηνύματα
696
Likes
372
εγω λοιπον που ημουν χριστουγεννα και στα δυο ψηφιζω βιεννη. καλα και τα δυο αλλα μικρα. τα εξαντλεις μεσα σε ωρες. ασε δε που χριστουγεννιατικες αγορες πολυ πολυ μικρες, ενω η βιεννη αυτοκρατορικη.
 

korinaki

Member
Μηνύματα
18
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Αυστρία
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστρία
Σαιτας Βιέννη πήγαμε πέρσι και ήταν τέλεια!Όχι οτι θα μας χαλούσε να ξαναπηγαίναμε φέτος αλλά είπαμε να συνδιάσουμε τις Χριστουγεννιάτικες αγορές με το χιόνι κι ότι σχετίζεται με αυτο(έλκηθρο,σκι κ.λ.π).Fitziano μάλλον με μπέρδεψες περισσότερο με αυτό το ποστ.Όλοι εδώ λένε για Ίννσμπρουκ και στο άλλο ποστ έχουν λυσάξει με το Σάλζμπουργκ:lol:!Τώρα τί κάνουμε?Και στα δύο να πάμε λίγο δύσκολο γιατί δεν θα έχουμε πολλές μέρες στη διάθεσή μας:(.
 

korinaki

Member
Μηνύματα
18
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Αυστρία
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστρία
Maska_29 εσύ που πήγες στο Ίννσμπρουκ Νοέμβρη,πώς ήταν ο καιρός?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.298
Μηνύματα
887.187
Μέλη
38.966
Νεότερο μέλος
christinalovari@y

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom