Τουρκία Σάμος-Τουρκία help

interted

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
8.197
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ράφτινγκ στον Ουρουμπάμπα
...που λέτε, έσκασε ιδέα να πάω το καλοκαίρι στην Σάμο να δω ένα φίλο. Ώραια λέω, αλλά να μην εκμεταλευτούμε την ευκαιρία να δούμε και λίγο από παράλια, Τουρκία? Να κάνουμε κι ένα ναργιλέ:cool:, να δούμε και τίποτα όμορφο:clap:. Αξίζει σαν ιδέα λέτε? Ο φίλος μου έχει κάτι κοννέ στο κουσάντασι αλλά εγώ προτείνω να νοικιάσουμε κανένα αμάξι, να γυρίσουμε κανά 2-3 μέρες τα πέριξ. Πως το βλέπετε, έχει πράγματα να δεις, μέσα σε αυτό το περιορισμένο χρονικό διάστημα πάντα?
 

XRISTINA

Member
Μηνύματα
5
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
ΣΚΑΝΔΙΝΑΒΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΠΕΡΟΥ
Αν δεν εχεις μερες και δεν εχεις ξαναπαει Σαμο
Πιστεψε με Η Σαμο θα σε καλυψει στο να δεις κατι ομορφο
 

interted

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
8.197
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ράφτινγκ στον Ουρουμπάμπα
Η αλήθεια είναι ότι δεν έχω πολλές μέρες. Μια βδομάδα σύνολο ας πούμε. Σκέφτομαι να πάω με αεροπλάνο για οικονομία χρόνου. Απλά επειδή έχω δεί τοοοόσα ελληνικά νησία, έλεγα μήπως δω και κάτι διαφορετικό. Τουρκία βέβαια έχω ξαναπάει, Κωνσταντινούπολη.
 

Dva Srca

Member
Μηνύματα
558
Likes
1.053
Επόμενο Ταξίδι
ΗΠΑ
Ταξίδι-Όνειρο
Οπουδήποτε Πολυνησία
Απ' ότι μου έχουν πει, στην Έφεσο αξίζει να πάει κανείς από Σάμο. Όχι βέβαια ότι θα πάρεις άρωμα Τουρκίας από την Έφεσο και μόνο, αλλά πριν 4 χρόνια που πήγαν κάποιοι γνωστοί μου πρότειναν αν ποτέ με βγάλει ο δρόμος εκεί να κάνω μια μονοήμερη απέναντι. Εκείνοι βέβαια πήγαν με ημι-οργανωμένο γκρουπ, επειδή θέλαν να ακούσουν και την ξενάγηση για τα αρχαία μνημεία.
 

pigi_dikaiou

Member
Μηνύματα
550
Likes
521
Επόμενο Ταξίδι
......
Ταξίδι-Όνειρο
Αγιο Ορος
Πηγαινε οπωσδηποτε στο Παμουκαλε, στην αρχαια Ιεραπολη,λεει .......!!!!!
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Αν βρεθείς στην Έφεσο, αξίζει να ανεβείς μετά μέχρι το Sirince και να διανυκτερεύσεις μάλιστα εκεί. Παλιό ελληνικό χωριό (εκεί διαδραματίζονται τα Ματωμένα Χώματα της Διδώς Σωτηρίου) στο οποίο ήρθαν και έμειναν Τουρκοκρητικοί. Διατηρείται ακέραιο και αξίζει κανείς να το δει. Από τον αρχαιολογικό χώρο της Εφάσου ξεκινούσαν ντολμούς για εκεί.
 

deja vu

Member
Μηνύματα
125
Likes
22
Επόμενο Ταξίδι
Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΟΥΒΑ
Να πας οπωσδήποτε Έφεσο. Είναι σχεδόν σίγουρο ότι εκεί θα βρεις κάποιο Ελληνικό γκρούπ το οποίο μπορείς να εξακολουθήσεις για να ακούς και την ξενάγηση. Το Κουσάντασι το βρήκα σχετικά κίτς. Αν έχεις χρόνο πήγαινε στο σπίτι της Παναγίας μέσα από μια καταπληκτική διαδρομή House of the Virgin - Ephesus, Turkey
 

dolly

Member
Μηνύματα
23
Likes
2
γεια σας,
Τουρκια εχω παει μονο προσ Κωσταντινουπολη μερια. Αλλα εχς παει Σαμο αρκετες φορες, πραγματικα παιζει να ναι το χειροτερο νησι πο εχς επισκεφτει! Δε μου αρεσε καθολου...νταξει εχει πρασινο αλλα παραλιες δε λεει ..και κοσμο δεν εχει τιποτα ιδιαιτερο..
 

interted

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
8.197
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ράφτινγκ στον Ουρουμπάμπα
Τελικά έκλεισα με Aegean το τελευταίο 6ήμερο του Ιουνίου. Και η επίσκεψη στην Τουρκία είναι σχεδόν σίγουρη. Το θέμα είναι πόσες μέρες να αφιερώσω στο ένα και στο άλλο...
 

miranta

Member
Μηνύματα
319
Likes
58
Επόμενο Ταξίδι
ΣΑΜΟΣ
Ταξίδι-Όνειρο
ΡΩΣΙΑ
γεια σας,
Τουρκια εχω παει μονο προσ Κωσταντινουπολη μερια. Αλλα εχς παει Σαμο αρκετες φορες, πραγματικα παιζει να ναι το χειροτερο νησι πο εχς επισκεφτει! Δε μου αρεσε καθολου...νταξει εχει πρασινο αλλα παραλιες δε λεει ..και κοσμο δεν εχει τιποτα ιδιαιτερο..
Ε όχι και το χειρότερο νησί κάτσε καλά και παραλίες έχει μια χαρά και φυσική ομορφιά σπάνια τώρα για το κόσμο δεν καταλαβαίνω πως το θέτεις εννοείς δεν έχει πολύ τουρισμό ή οτι ο κόσμος δεν είναι φιλόξενος;;;
Για το τελευταίο είμαι υποχρεωμένη να συμφωνήσω παρότι ειμαι Σαμιώτισσα ...Αλλά το νησί είναι πανέμορφο δεν σηκώνω κουβέντα σε αυτό
:mad::mad::mad:
 

miranta

Member
Μηνύματα
319
Likes
58
Επόμενο Ταξίδι
ΣΑΜΟΣ
Ταξίδι-Όνειρο
ΡΩΣΙΑ
Τελικά έκλεισα με Aegean το τελευταίο 6ήμερο του Ιουνίου. Και η επίσκεψη στην Τουρκία είναι σχεδόν σίγουρη. Το θέμα είναι πόσες μέρες να αφιερώσω στο ένα και στο άλλο...
Λοιπόν θα περάσεις υπέροχα η εποχή που πας ειναι ησυχη θα χαρείς το νησί αρκει να το γυρίσεις μη κάτσεις σε ένα μέρος υπάρχουν πολλά στο site για το νησί μου μέχρι και που να φας ...που να πιεις το καφέ σου και ολα τα σχετικά ψάξε στις ταξιδιωτικες για Σαμο εχει πολλά Απο τη Σαμο ευκολα θα πας Κουσάντασι και απο κει μπορεις να πας Σμύρνη κοντα είναι 3 μέρες καλά είναι για Τουρκία μετά μείνε στο νησί δεν θα προλάβεις να δεις και πολλά σε άλλες 3 μερες εκεί αλλά είναι σίγουρο πως θα ξαναπάς οποτε μια και θα πας Τουρκια θα πληρώσεις εισητήρια και φόρους κάτσε να τη δεις Σαμο να ξαναπας και να τις αφιερώσεις 1 τουλάχιστον εβδομάδα
 

interted

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
8.197
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ράφτινγκ στον Ουρουμπάμπα
Γούστα είναι αυτά. Επειδή μου αρέσει και το πράσινο και η ιστορία, νομίζω ότι θα μου αρέσει το νησί. Τώρα για τον κόσμο αυτό θα είναι κάτι να ανακαλύψω. Miranta το πλάνο που δίνεις ακούγεται πολύ καλό, άλλωστε μια και μένει ο φίλος μου εκεί, μπορώ να ξαναπάω όσες φορές θέλω. Η Σμύρνη αξίζει σαν πόλη για να πας; Ο δρόμος είναι OK;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.221
Μηνύματα
884.150
Μέλη
38.912
Νεότερο μέλος
Aza

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom