Σίφνος Σίφνος

Μηνύματα
1.620
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Το site του ξενοδοχείου είναι:

Σίφνος Νάπος - Sifnos Cape Napos και ο ιδιοκτήτης λέγεται Γιώργος. Πρόσεξε, το cape napos είναι πιο κυριλέ ξενοδοχείο (= πιο ακριβό, με πισίνα κλπ), αλλά από δίπλα έχει η οικογένεια του ίδιου ιδιοκτήτη ενοικιαζόμενα δωμάτια το καθένα των οποίων έχει μεγάλη κουζίνα πλήρως εξοπλισμένη και ατομική αυλή. Δεν είναι στη χώρα της Σίφνου, είναι λίγο έξω από το Φάρο, δλδ περίπου 5-10 λεπτά με το αυτοκίνητο. Είχαμε δικό μας ΙΧ οπότε δε ξέρω τιμές ενοικίασης..

Αλλά για τον ιδιοκτήτη τι να σου πω...έρωτας...σκέψου ότι ο άνθρωπος στεναχωρήθηκε που τον αφήσαμε να μας κάνει μόνο (!!) μία φορά το τραπέζι - μας είχε μαγειρέψει ψάρια κλπ ειδικά για μας.

Έχω ακούσει εξαιρετικά σχόλια για Πάτμο, Κουφονήσια και Φολέγανδρο. Δε ξέρω τι παίζει από τιμές! Ιόνιο σκεφτήκατε; Παξούς πχ;
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Έχω ακούσει εξαιρετικά σχόλια για Πάτμο, Κουφονήσια και Φολέγανδρο. Δε ξέρω τι παίζει από τιμές! Ιόνιο σκεφτήκατε; Παξούς πχ;



Με τα κριτήρια που έχει βάλει η φίλη μας, η Πάτμος δεν την καλύπτει στα εξής:
  • έχει ακριβά καταλύματα
  • έχει ωραίες (για τα δικά μου γούστα) παραλίες, αλλά αν ωραίες εννοεί αμμουδερές, τότε δεν κάνει, γιατί οι περισσότερες παραλίες του νησιού έχουν ψιλό ή χοντρύτερο βότσαλο.
Edit: Πρέπει να αλλάξει και το φύλο στο προφίλ της γιατί έχει δήλώσει άντρας και μας μπέρδεψε.
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
:shock: χαχα! :haha: Ναι, το είδα κ εγώ αλλα δεν ξέρω πως αλλαζει! μπορεί να μου πει κάποιος?
Όπως είσαι εδώ στο θέμα, κοίτα την προηγούμενη απάντησή σου και πάτα την επιλογή "Ο ταξιδιωτικός μου χάρτης", πήγαινε στην καρτέλα "πληροφορίες" και πάτα το μολυβάκι στην επιλογή "φύλο" για να κάνεις την αλλαγή.

Ή πήγαινε στην μπάρα στο κάτω μέρος της οθόνης σου, δεξιά, στην επιλογή "Πίνακας ελέγχου μελών", μετά "επεξεργασία ρυθμίσεων" στην αριστερή πλευρά της οθόνης και κάτω κάτω στη σελίδα έχει την επιλογή για το φύλο.
 

malysa

Member
Μηνύματα
1.047
Likes
1.827
Επόμενο Ταξίδι
έλα μου ντε...
Ταξίδι-Όνειρο
3η βραχονησίδα αριστερά
Αρθρο για τη Σίφνο : kathimerini.gr | Σίφνος: με ανόθευτη γοητεία

Για ρίξε μια ματιά και σε αυτά (στο Πλατύ Γιαλό) :

akrogialisifnos.gr

Πανσιόν Μοσχούλα

Τα δωμάτια της Αντιγόνης

Πανσιόν Φλώρα

Studio Άννα

Δωμάτια & διαμερίσματα Νικίας

Διαμερίσματα Λέανδρος


Iσως αν τηλεφωνήσετε βρείτε και καλύτερες τιμές, μιας και δεν θα πάτε μέσα στον Αυγουστο...
Αν έχετε αρκετές διανυκτερεύσεις δε , παζαρέψτε !!!
 

malysa

Member
Μηνύματα
1.047
Likes
1.827
Επόμενο Ταξίδι
έλα μου ντε...
Ταξίδι-Όνειρο
3η βραχονησίδα αριστερά
2 φορές που προγραμμάτιζα να πάω ακυρώθηκαν !

(ευτυχώς όμως και τις 2 φορές, ήταν για κάτι καλύτερο :lol:)
 

malysa

Member
Μηνύματα
1.047
Likes
1.827
Επόμενο Ταξίδι
έλα μου ντε...
Ταξίδι-Όνειρο
3η βραχονησίδα αριστερά

Jimmakos_Nina

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
Απίστευτη η σίφνος και την προτείνω ανεπιφύλακτα!! Πολύ καλή συγκοινωνία, τέλειο φαγητό, υπέροχο κάστρο, ωραία νυχτερινή ζωή (αν και τα περισσότερα καλά bar-ακια είναι στο Στενό στην Απολλωνία), κόσμος κυρίως άνω των 26 παρεάκια, ζευγάρια, οικογένειες. παραλίες σχετικά καλές. Θα ξαναπήγαινα άνετα καθώς δε πρόλαβα να τη γυρίσω όλη.
 

Zeta

Member
Μηνύματα
470
Likes
121
Φέτος αποφάσισα να επισκεφτώ την Σίφνο και θα ήθελα την βοήθειά σας.
Στον Πλατύ Γιαλό, υπάρχουν ομπρέλες και ξαπλώστρες ή θα πρέπει να κουβαλάμε, λαμβανομένου υπ' όψιν ότι έχουμε ένα 4χρονο και ένα βρέφος 6 μηνών;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.205
Μηνύματα
883.760
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom